Wiedźmin
powrót do forum 3 sezonu
bolek_lolek_2

Tak uważają tylko polacy ;) Świat uważa inaczej

ocenił(a) serial na 3
daniel_1302

w sensie, że świat to wyznacznik? Szmira pozostaje szmirą niezależnie od ocen „ekspertow” z idbm

madzicube

Nie, świat to nie wyznacznik, ale to, że coś nie podoba się polakom bo uważają, że amerykanie skalali ich dzieło, to nie oznacza, że to jest złe... Najwidoczniej polacy mają słaby gust ;)

Polacy mieli szansę na ekranizacje Wiedzmina, i co pokazali?

ocenił(a) serial na 5
daniel_1302

Brzydszego, biedniejszego, gorzej nakręconego, ale dużo klimatyczniejszego i sensownego wiedźmina. Rozumiem, że ty nie jesteś Polakiem?

jojtek12

Jestem ale bez kompleksów wyższości i bez patrzenia z góry na inne narodowości. Jak dla mnie klimat wiedźmina wciąż jest zachowany... i jest to rzecz względna...

ocenił(a) serial na 5
daniel_1302

Po twoim komentarzu wynika, że kompleks niższości i Polacy są jacyś gorsi.

ocenił(a) serial na 1
daniel_1302

sam sobie przeczysz. jeśli klimat wiedźmina to rzecz względna, to nie da się udowodnić czy jest zachowany bo dla każdego to będzie co innego... swoją drogą ten serial jest po prostu pozbawiony "klimatu".... dlatego każdy może sobie go samodzielnie wymyślić i tam umieścić, co dokładnie zrobiłeś.... bo ten serial jest "pusty jak bęben rolling stonesów" XD

daniel_1302

Gówno pozostaje gównem. Seriale w 90% oceniają debile, którzy nie są zdolni do przeczytania żadnej powieści. A takich debili jest coraz wiecej. Niestety. Nie tylko w Polsce i USA, ale na całym świecie. Najwolniej ten proces postępuje w Azji. To, co napisałeś, jest tak głupie, że brak na to skali.

ocenił(a) serial na 3
daniel_1302

jakim ty jestes idiotą gosciu xD tak hamerykanie sie znaja my sie nie znamy - wiedzmin netflixa to arcydzieło!!!!!!! weź leki prosze cie XD

daniel_1302

Szczerze to momentami polski serial bardziej mnie wciągnął. Uwielbiam książkę i grę pc w swiecie Wiedźmina i ten serial to po prostu najsłabszy utwór z tego uniwersum. Nudny i płaski. Jest może parę poruszających scen tzn np walka Geralta z Renfri, ale to wszystko. Czuje tylko żal że serialu nie zrobiło hbo, z dialogami na poziomie chociażby gry o tron, a zamiast tego mamy jakis randomowy tasmowiec z netflixa na poziomie xeny czy herkulesa z lat 90, albo nawet gorzej bo tamte były w miarę wierne
mitologii pewnie. Zresztą tu nie chodzi nawet o wierność z ksiazkami czy że to Wiedzmin, polska duma narodową itp. Narzekania wynikają ze słabej jakości serialu. Książki i gry zawiesiły poprzeczke wysoko fakt, ale to co z tego wyszło to żart, 0 klimatu i przez większość czasu nuda i sztampowe dialogi. Tylko Henry Cavil się broni

ocenił(a) serial na 2
daniel_1302

Mylisz sie. Swiatu sie tez nie podoba. Chyba ze czytasz 'profesjonalne recenzje'... ktore sa tak szczere jak slowa pinokia.

filup

Czytam komentarze i recenzje, oraz widzę opinie ludzi https://www.imdb.com/title/tt5180504/episodes?ref_=tt_eps_sm

ocenił(a) serial na 2
daniel_1302

Jeszcze mi Rotten Tomatoes brakuje do pelni pomijalnych pseudo opiniotworczych stron ;)

filup

Aha na szczęscie Twoje zdanie mało mnie interesuje ;)

ocenił(a) serial na 2
daniel_1302

Ok, to na cholere ze man rozmawiasz? Moje jest mojsze? I kto tu ma kompleksy. Pozdrawiam serdecznie tak przy okazji. I pozwole sobie dodac ze kazdy moze miec wlasne zdanie i moze sie podobac serial, to nie czyni go dobrym ;) pozdro!

daniel_1302

Ty czytałeś sagę ?

ocenił(a) serial na 7
daniel_1302

Bo świat w znacznej większości nie czytał książek

Kocham_ksaja

Dokladnie. Nie przekonamy sie, jak swiat zareagowalby gdyby opowiesci z sezonu drugiego potraktowane byly wiernie. Byc moze "swiat" bylby jeszcze bardziej zachetcony, byc moze mniej. W tym przypadku "ignorance is a bliss" wg mnie - krytykuja glownie Ci, ktorzy nie znaja ksiazek, a ze nie sa powszechnie dostepne to ludzie po prostu ogladajac nie maja swiadomosci, jak te historie moglyby wygladac. I to nie kwestia ani polskiego wysublimowanego smaku (buahaha) ani glupoty pozostalych widzow, tylko wlasnie braku znajomosci oryginalu - krytykowana zreszta nie tylko wsrod polskich fanow - nawet na reddicie memy o spojnosci nowego sezonu z ksiazkami czy gra robia spora furore wsrod widzow.

latelamb

Mam na mysli krytykuja glownie ci, ktorzy ZNAJA ksiazki, napisalam odwrotnie ;)

ocenił(a) serial na 1
daniel_1302

Tylko akurat to nie tylko opina Polaków ,że 2 oraz 3 sezon wiedźmina jest słaby.

ocenił(a) serial na 8
bolek_lolek_2

A ja się z nim zgadzam. Pozdrawiam serdecznie!

ocenił(a) serial na 7
bolek_lolek_2

Uważam, że sezon 2. jest w innej lidze, wyższej. Teraz oglądanie Wiedźmina już mnie nie męczy.

ocenił(a) serial na 9
bolek_lolek_2

To po co czekać po co pisać jak się nie podobał ... ? ...
Proste nie oglądać dalej ! :)

ocenił(a) serial na 5
VincerO_o

Bo jak chcesz mieć pełny obraz czegoś i sprawiedliwie ocenić to musisz obejrzeć całość. Idąc twoją bieda mądrością, wszystko miałoby 10/10 bo jak kogoś wynudziło to porzucił, a skoro porzucił nie może ocenić nie znając całości :)

ocenił(a) serial na 4
bolek_lolek_2

Jest lepszy, ale dalej mega przeciętnie. Koniec 2021 a role krasnoludów obsadzone karłami.

ocenił(a) serial na 8
bolek_lolek_2

fakt, wypłaszczyli ten sezon do granic możliwości; cóż, zapewne sztab ekspertów od liczenia (niewyobrażalnego dla mnie czy ciebie) piniądza powiedział że tak i tak pokazują statystyki i badania jakichś ch*jków z łasej na hajs firmy konsaltingowej więc jest jak jest... niedługo będzie tych sequeli/prequeli/spinofów, kreskówek, zabawek i ch*j wi czego jeszcze do porzygu...

ocenił(a) serial na 1
ktostam00

Stad 8 u ciebie,brawo

ocenił(a) serial na 2
WiedzminodNetflixatokupa

Dobre pytanie :)

ocenił(a) serial na 2
bolek_lolek_2

Nie znasz się - Sapkowski chwalił ;)

bolek_lolek_2

kto pytał?

ocenił(a) serial na 7
bolek_lolek_2

A mi się właśnie bardziej podoba niż sezon 1 i chętnie przysiądę do 3 :)

Beciak_08

Całościowo też wolę drugi sezon, ale w pierwszym podobały mi się pojedyncze odcinki, ładnie obrazujące poszczególne opowiadania. Gry nie znam, jestem wielką fanką książek. Z tym, że wzięłam poprawkę na to, że to jest luźna adaptacja, bo w innym wypadku już na etapie castingu samego Geralta miałabym problem. Kilka pomysłów fabularnych było głupich i niespójnych z uniwersum "Wiedźmina", ale czasem zmiany były ok. Nie potrafię ocenić technikaliow, ale taka "Gra o Tron" jest jakościowo lepiej zrobiona (dlatego żałuję że praw nie kupiło HBO). Bo nawet jeśli w GoT skopali na koniec scenariusz strasznie, a Ród Smoka w ogóle mnie cię wciągnął, to wizualnie nic im nie mogę zarzucić. A w "Wiedźminie" takie głupoty wyskakiwaly jak np. Źle nałożone "świecące tęczówki" bohaterów, gdy komuś się oczy zmieniały. I większa plastikowosc, choć nie wiem z czego ona wynika. Dla mnie serial do obejrzenia - 7/10, ale bez efektu wow jak większość sezonów GoT.

ocenił(a) serial na 7
Joanna_7

Masz rację. Ja najpierw przeczytałam GoT, potem obejrzałam serial a następnie wzięłam się za Sapkowskiego i czytając prosiłam w duchu żeby: 1. nagrali serial; 2. żeby ten serial był tak dobry jak GoT. Nie jest :( Doszukałam się informacji, że poszło o kasę - pewnie stąd wrażenie "plastikowości" o której wspomniałaś (swoją drogą ja miałam podobne wrażenie), chociaż nie do końca rozumiem skąd problem bo przecież mieli na tacy "przepis na sukces". Z Henry Cavillem miałam początkowo spory kłopot, ale nie będę kłamać, przekonał mnie (chociaż myślę, że tu duży wpływ miało chyba to, że świetnie zna temat i tak jak wspominali jego koledzy z planu, sam proponował wiele rozwiązań). Nie rozumiem natomiast czemu, na Ozyrysa, nie mogli zrobić Triss czerwonych włosów ?! Tak czy inaczej premiera 3 coraz bliżej ,-)

Beciak_08

No właśnie zastanawiam się czy to tylko kwestia kasy czy też jednak kwestia fachowców. Próbuję jako fanka GoT przebrnąć przez Ród Smoka i tak jak się męczę z postaciami i fabułą (przez GoT ma człowiek wysokie standardy) tak technicznie wszystko wygląda na dopracowane. Show runnerzy się zmienili, ale jakość HBO jest nadal.

Joanna_7

Jak komentujesz nawiązując do rodu smoka to koniecznie do House MD musisz się odnieść

ocenił(a) serial na 7
Joanna_7

Ja nadal jestem na etapie wiary, że Pan Martin dokończy książki i nawet nie myślę, żeby przysiąść do Rodu Smoka xD

ocenił(a) serial na 9
bolek_lolek_2

Boże jak dobrze ,że ja nie jestem tak wymagający jak wy. Dla mnie 2 sezon jest Mega! Wielką przyjemność sprawiło mi oglądanie go i z niecierpliwością czekam na kolejny sezon :D

zieba_a

Tak z ciekawości co w tym serialu jest takie mega pozdrawiam

RobertWielkieB

Interpunkcja.

bolek_lolek_2

Każda ciapa która ma tu profil życie marnuje bo 1. Nikt z ich zdaniem się nie liczy. 2. Wyjdz ma zewnątrz zamiast walić do Ciri

ocenił(a) serial na 8
bolek_lolek_2

A jednak czekasz z wypiekami na twarzy.

bolek_lolek_2

Dramat , daje 0 bo niestety czytałem książki ...kompletne wypaczenie postaci i klimatu , fabuła nudna ,nuda ,nuda i nuda szkoda czasu ,lepiej audiobooka posluchać Wiedzmina.....

ocenił(a) serial na 1
radoslaw_korczak78

...co zrobisz jak nic nie zrobisz. oby odejście cavilla zaowocowało anulowaniem serialu... tym prędzej się może ktoś inny tą marką zainteresuje. może dożyjemy.

bolek_lolek_2

Jaka książka taki serial. Chociaż .... serial nieco lepszy od książki.

bolek_lolek_2

Sezon 3 jest lepszy od 2... gdyby tylko nie wymyślili szopki z Jaskrem :)

ocenił(a) serial na 2
Joanna_7

Tylko pierwszy byl ogladalny, reszta to taki chlam, ze szkoda czasu na ogladanie pelnych odcinkow... Wszystko zmienilo sie w opowiesc, o wszystkim tylko nie o wiedzminie. I ta indianka za Jenefer.

ocenił(a) serial na 6
bolek_lolek_2

Pierwszy sezon to zawód, bo miał być hit, a wyszło takie "nie wiadomo co" z efektami na poziomie pierwszej wersji, o drugim sezonie lepiej nie rozmawiać. Ciapke lepsze efekty, ale tresc...
Trzeci za to zaskoczyl pozytywnie, naprawde fajnie sie oglada :)

ocenił(a) serial na 5
bolek_lolek_2

Ha, trzymają poziom tzn. nadszedł trzeci sezon i jest jeszcze gorzej, czyli tragicznie. Pomimo patriotycznego pragnienia podniesienia oglądalności tego serialu, bo Sapkowski, bo PL itd. nie jestem w stanie przebrnąć poza drugi odcinek. Nie wiem co się dzieje na ekranie i jest mi to zupełnie obojętne...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones