Wiedźmin
powrót do forum 3 sezonu

Oczywiście źródła nie podam, bo to tylko w darkwebie można znaleźć, ktoś wydał sporo bitcoinów za ten wyciek i tego darmo nie udostępnia... Ale i to też w końcu ludzie wyłapią.

SPOILER ALERT!

Rozwinięty będzie bardziej wątek Geralta i jego przeszłości. Poszukiwać będzie swojej matki, ale znajdzie swojego ojca. Nie dojdą do porozumienia i w walce na miecze Geralt straci rękę. Walka będzie nieczysta, bo Vader zamiast srebrnego miecza użyje świetlnego.

Ze względu na rozwiązanie kontraktu z aktorką, wątek Yennefer zostanie szybko wygaszony. Yennefer okaże się nieślubną córką Płotki i Bruxy, z rozpaczy wykole sobie oko, wpadnie w portal i przeniesie się w przyszłość do roku 2999 pod postacią Turangi Leela gdzie będzie zajmowała się dostawami pizzy.

Ciri poczuje "miętę" do Bonharta, którego oszczędzi od śmierci. Oświadczy się mu, ale zostanie odrzucona. Bonhart bowiem poznał na balu u Myszki Miki przystojnego księcia, który zgubił szklany pantofelek. Musi więc zniszczyć ten pantofelek w ogniu wulkanu w Mordorze. Ginie w nim, a jego duch dręczy Ciri. Ta traci zmysły i podczas jazdy konno wpada w kartony i ginie. Koń okazuje się zebrą przemalowaną na jednorożca, ale w wyniku traumy rzuca studia socjologiczne i zaczyna dorabiać na życie grając na mandolinie na warszawskim Nowym Świecie.

Triss po rozwodzie z Rience (okazał się gejem) postanawia zacząć życie od początku i zająć się tym, co zawsze chciała robić, czyli tworzyć muzykę. Zmienia płeć i dla niepoznaki wybiela swoją skórę, a jej (jego) album "Thriller" staje się ogólnoświatowym bestsellerem.

Smutny los czeka Jaskra. Jego bohater stanie się rozchwiany emocjonalnie po zniknięciu Yennefer, najpierw zmieni płeć, potem stanie się czarny, potem stwierdzi że to bez sensu i znów zmieni płeć i zmieni się na Azjatę. To oczywiście będzie porażką wiec Jaskier zacznie się identyfikować jako śmigłowiec bojowy, co przysporzy mu sławy w wojnie w Afganistanie. Ostatecznie zostanie zestrzelony przez Milvę z przenośnej kuszy przeciwpancernej.

Milva żyje? Oczywiście! Udawała tylko swoją śmierć żeby w końcu legitnie dać dyla z drużyny Geralta, bo ile można ciągać dupsko po zimnych zamkach. Udaje jej się, a ze względu na bojowniczy charakter najpierw zapisuje się do PiS, potem zostaje premierem, a w końcu stwierdza że rzuca to wszystko, kupuje sobie jacht i pływa po Morzu Śródziemnym. Tam zostaje uwięziona przez krasnoludów-piratów, przejmuje jednak nad nimi dowodzenie i jej hanza sieje postrach jako "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". W końcu jednak rzuca wesołą gromadkę i trafia jako bojowniczka do Afganistanu, gdzie staje się bohaterką po zestrzeleniu Jaskra.

Rience wpada w depresję, ale szybko się z niej wydostaje zostając wiedźminem w stylu walk Hudo. Dobrał sobie kompanów: Regisa (tak, on żyje!) oraz Skellena (no pewnie ze żyje!), nazwał ich "tępymi ujami" i pod pseudonimem Kapitan Bomba sieje postrach w całej galaktyce.

Najlepiej w tym wszystkim wyszły Elfy. Okazało się że w wyniku błędu w umowie przysługuje im dożywotnio 1% transakcji od handlu międzynarodowego Nilfgaardu. jako że Elfy są nieśmiertelne i zawczasu wykupiły wszystkie krasnoludzkie banki, to cesarstwo oraz okoliczne państewka z miejsca ogłosiły upadłość. Wykorzystały to oczywiście Elfy łącząc pod swoim przywództwem te tereny za bezcen tworząc Związek Socjalistycznych Republik Elfickich, gdzie Pierwszym Sekretarzem zostaje Avallac'h.

Zamek Stygga stał się popularny dzięki historii o wiedźminie. Został wykupiony przez krasnoluda Yarpen Zigrina, który zrobił w nim spa, aquapark, wycieczkę objazdową "śladami Robin Hooda, Pszczółki Mai i Wiedźmina Geralta" i kino 5D. Dla dorosłych w dodatkowym skrzydle otworzył dom rozpusty, gdzie nierządnice z Kaer Morhen otworzyły agencję masażu. Sam Yarpen zrobił fortunę, ale Zamek Stygga był tylko przykrywką dla nielegalnego handlu eliksirami wiedźmińskimi, które okazały się niezłymi dopalaczami dla kolorowej młodzieży, zblazowanych korpoludków z Mordoru i studentów z Oxenfurt przed sesją.

Generalnie wszyscy będą żyli krótko i nieszczęśliwie. Nawet Yarpen odwali kitę, zamordowany przez konkurencję - Eithné, która chciała opanować rynek handlu drewnem a Yarpen blokował jej uruchomienie sieci tartaków "Brokilon".

ocenił(a) serial na 1
zmechu

Legitne :D

ocenił(a) serial na 8
zmechu

Nie wiem czemu ale przeczytałem całe . Na początku nawet smichowe.

ocenił(a) serial na 4
Majkul89

To i tak lepiej, ja dotrwałem do połowy ;-)

ocenił(a) serial na 1
zmechu

...bardzo wesołe, na pewno dużo weselsze od twórczości pani oszołomrunnerki. poza tym zazdroszczę umiejętności przedzierzgnięcia negatywnych (jak rozumiem) emocji w tak kreatywny żart... ja po obejrzeniu drugiego sezonu płaczę i wymiotuję :'(

zmechu

A Milva to ten satanistyczny cyborg z 34 wymiaru używający zanpakuto?

zmechu

zaskakujące rozwiązania

ocenił(a) serial na 7
zmechu

Cudownie. Powinni Cię zatrudnić.

ocenił(a) serial na 1
zmechu

Wciąż lepsze niż to od Netflixa :D

ocenił(a) serial na 3
zmechu

Czytam z lekkim usmiechem na ustach, ale w srodku placze ze smiechu :D gromkie brawa dla autora watki za ujawnienie fabuly!!!

zmechu

Dziękuję. Wywołałeś uśmiech na mojej twarzy :)

zmechu

Ja bardziej spodziewałem się że przylecą po wiedźmina X-Men-i w końcu to mutant

ocenił(a) serial na 8
zmechu

Zapomniałeś jeszcze, że Gerald na końcu zostaje jednorękim supermanem i dorabia na maszynach w Mielnie.

ocenił(a) serial na 6
zmechu

Najlepsze w tym wszystkich jest to, że gdyby główna showrunnerka przeczytała twoje pomysły, to część z nich przypadłaby jej do gustu. Jasno zadeklarowała, że na początku chciała tworzyć serial TYLKO o silnych postaciach kobiecych, ale niestety Geralt jako bohater gier i w sumie też książek musiał się pojawić. Tak więc zamieniono go w serialu na taki głupkowaty przerywnik niczym Joe z przyjaciół.

Bardzo spodobało mi się to co napisałeś, masz dużą wyobraźnię. Absolutnie nie nadajesz się do pracy w Netflixie :) Tam scenariusze do fantasy pisze się tak:
- Trzeba zabić Wampira Marcusa bo chce zerwać zasłonę światków i sprowadzić zagładę na nasz!
- Zabić go może tylko ostrze wymiarów, które zostało ukryte przed wiekami...
- Jest jeden, który wiedział gdzie to ostrze ukryto, ale został zabity i pogrzebany w nieoznakowanym grobie
- Można go znaleźć i wskrzesić, ale do tego potrzeba kryształu cieni!
- Kryształ cieni można zdobyć tylko w jeden sposób - przechodząc jaskinię mroku, ale nikt nie wie gdzie ona jest
- Jest jeden, który wie, ale niestety...

I tak w koło Macieju, nie trzeba w ogóle pisać żadnego scenariusza na więcej niż jeden odcinek w przód, zawsze można znaleźć jakieś wytłumaczenie, artefakt, plot twist z dupy. Niestety Wiedźmin jest bardzo blisko czegoś takiego. Serial nawet nie wie do czego zmierza, próbowano prowadzić wiele wątków, ale na wszystkie poświęcono 5 minut, góra 10 i maksymalnie 10 000$ + scenarzystów z IQ 80-90.

Przyznam, że wolę Twoją wersję Wiedźmina, przynajmniej byłaby to rozrywka, a nie wyrywanie włosów z głowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones