PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427194}

Zakazane imperium

Boardwalk Empire
8,1 47 994
oceny
8,1 10 1 47994
7,2 8
ocen krytyków
Zakazane imperium
powrót do forum serialu Zakazane imperium

Według mnie 5 sezon nie powinien w ogóle powstać. Zrobili ogromny przeskok czasowy, przez co ten sezon jest jak wyrwany z całości. Dodatkowo wywalili wszystkie fajne postacie, zwłaszcza Richarda Harrowa, który był jednym z najlepiej napisanych bohaterów i zasługiwał na lepsze zakończenie swojego wątku. Tak naprawdę w 5 sezonie nic ciekawego się nie dzieje.

ocenił(a) serial na 9
gacek870

Jaja sobie robisz :) :) !!!!!

ocenił(a) serial na 8
gacek870

Bzdura. Nawet późniejsze, jeśli przeforsować chwiejną tezę, że odskakują jakościowo - mają przynajmniej 80 % gwarantowanej jakości sezonów wcześniejszych, co i tak miażdży znaczną część serialowej konkurencji - prawie w każdym względzie.

ocenił(a) serial na 8
gacek870

Nie zgodzę się. Sezon piąty, na całe szczęście krótszy, bardzo dobrze zamyka niektóre wątki z sezonu 4 . Retrospekcje z dzieciństwa braci, są na tyle istotne, że możemy poznać jak dzieciństwo wpłynęło na ich postawę w życiu dorosłym. Do tego zakończenie, które uważam za najsprawiedliwsze jak chyba do tej pory widziałem i zwłaszcza na jakie zasługiwał Nucky. Calosciowo, nie jest to serial, który umieszczam w TOP5 zagranicznych, pierwsze dwa sezony były dla mnie małą męczarnią. Dopiero postać Gypa Rosettiego, sprawiła, że wciągnałem się na dobre i reszta sezonów poszła szybko. Moje ulubione postacie to Arnold Rothstein, Nelson Van Alden oraz Mickey Doyle

ocenił(a) serial na 8
BajduS

A ja zgodzę się z autorem postu. Już 4-ty sezon trochę mnie rozczarował, ale czekałem z niecierpliwością na 5-ty, bo powinien być najlepszy ze wszystkich, a to dlatego, że powinien opowiadać o jednym z najciekawszych rozdziałów z historii Cosa Nostry i Nucky Johnson (pierwowzór bohatera serialu) też miał w tym swój udział, bo był organizatorem konferencji w Atlantic City, która na zawsze zmieniła oblicze mafii w USA i na świecie, bo inne syndykaty przestępcze zaczęły stosować podobny schemat organizacyjny.

ocenił(a) serial na 8
kinomanpl

Brak konferencji w Atlantic City to chyba największe rozczarowanie w tym serialu. Tak jak mówisz epokowe wydarzenie.

ocenił(a) serial na 8
gacek870

Moim zdaniem ostatni sezon powinien się zacząć od przybycia Maranzano do USA i początku jego wojny z Masserią. To byłby sezon. A na konferencji w Atlantic City bądź aresztowaniu Nucky'ego ten serial powinien się zakończyć. A tak niestety wielkie oczekiwania ustąpiły miejsca wielkiemu rozczarowaniu.

ocenił(a) serial na 10
BajduS

Twoje ulubione postacie to sami idioci.

ocenił(a) serial na 8
gacek870

Widziałem nagłówek tematu już wcześniej i bałem się, że 5ty sezon będzie kiepski. Niepotrzebnie, historia ładnie się dopełniła i tak jakby zatoczyła koło. Co dla mnie było satysfakcjonujące, że tym razem Nucky nie uporał się ze wszystkim w ostatnim odcinku, lecz jednak tym razem przegrał. Gorzko, prawdziwie, sprawiedliwie - lubię to :)

ocenił(a) serial na 8
Delmich

No dobra, czytam zarzuty i zażalenia innych, z którymi ciężko się nie zgodzić. Jednak seans 5tego sezonu i tak zaliczam do udanych.

ocenił(a) serial na 10
Delmich

W serialu zaczął na szczycie, gdy był jedną z największych figur w Ameryce, z wpływami tak wielkimi, że mogli wybierać prezydenta. Z każdym sezonem jego pozycja tylko słabła, a na końcu nikt nawet go nie rozpoznał na jego promenadzie, a z miasta został wyrzucony przez Luciano, do tego nieoczekiwana śmierć.

Szczerze mówiąc nie przypominam sobie drugiej postaci serialowej, która straciłaby tak wiele na przestrzeni całej serii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones