PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427194}

Zakazane imperium

Boardwalk Empire
8,1 47 994
oceny
8,1 10 1 47994
7,2 8
ocen krytyków
Zakazane imperium
powrót do forum serialu Zakazane imperium

Najbardziej wyrafinowany i zabijający klimatem, duchotą i pięknem tamtych czasów twór. Wtedy
facet był facetem, trzeba było mieć jaja i łeb na karku. Ale to tylko pozory, każdy z tych wielkich
gangsterów był tak naprawdę zagubionym człowiekiem...

ocenił(a) serial na 9
wire

Gangsterzy zagubieni :) ? Przecież wybrali najprostszy sposób zarobku polegający na zabijaniu, zastraszaniu itd...Z resztą się zgadzam, świetny serial.

ocenił(a) serial na 7
siLk_2

Istotą jest to, że każdy człowiek jest zagubiony.
Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 9
wire

Chcesz o tym porozmawiać ;) ?

ocenił(a) serial na 7
siLk_2

Nie ma o czym, każda wrażliwa istota jest zagubiona, a każda inteligentna i wrażliwa się z tym pogodzi ;)

ocenił(a) serial na 9
wire

Umówmy się - jeśli gdzies mozna bylo się poplakac, to podczas scen Capone'a ze swoim synem. Dziwne na pozór...

ocenił(a) serial na 9
pi_kawka

Faktycznie te sceny chwytały za serce...gangster, ale człowiek

siLk_2

To jest najprostszy sposób zarobku? Ciekawe...

ocenił(a) serial na 9
kryszti

W grupie siła więc zastraszanie, gnębienie, przemoc do trudnych nie należą. Ciężej wstawać o 6 rano i uczciwie zapierdzielać 8-10 h na chleb...

siLk_2

Zależy pod jakim względem ciężej. Na pewno fizycznie.

siLk_2

Wstając rano i idąc zapierdalać na chleb nie ryzykujesz nawet 1% tego co ryzykuje gangster i w tym rzecz, druga sprawa to, że po pracy nie przestajesz być gangsterem.

"Gangsterzy zagubieni :) ? Przecież wybrali najprostszy sposób zarobku polegający na zabijaniu, zastraszaniu itd"-logicznym chyba jest, że taka droga i rzeczy takie jak zabijanie wywołują u ludzi poczucie winy i pewnie u początkujących ciężkie rozterki, chyba nie sądzisz, że zabicie człowieka jest czymś co można przegryźć jak porannego tosta z serem, mówimy tu o gangsterach a nie o sadystach czy psychopatach. Podejrzewam też, że bycie na szczycie gangsterskiej hierarchii to pewna odpowiedzialność i obowiązki.

Oczywiście nie bronie nikogo, ale nie mówmy o tym jakby to była bułka z masłem i rzecz osiągalna dla każdego nic nie kosztująca.

ocenił(a) serial na 10
wire

Ogarnął mnie smutek po obejrzeniu ostatniego odcinka...

ocenił(a) serial na 8
Jinno

Nie masz czego. Zawsze są przecież lepsze i gorsze od tego seriale tego typu jak nie widzialeś np:
Breaking Bad, The wire, Sopranos, The shield, Pitbull, Ekstradycja.
Cztery pierwsze moim zdaniem są lepsze od Zakazanego imperium.

ocenił(a) serial na 10
returner

Po Breaking Bad miałem tak samo. The Wire przestałem oglądać jakoś pod koniec 1 sezonu. Soprano obejrzałem kilka sezonów. Pitbulla oglądałem aż nie skończyły się najlepsze wątki. The Shield odpuściłem po 1 odcinku. Obczaję ekstradycję, no i na horyzoncie pojawiła się dzisiaj Gomorra.

ocenił(a) serial na 9
Jinno

To ja się pozwolę wtrącić do rozmowy. Lepiej odśwież sobie The Wire bo to jest najlepszy serial ever oraz naprawdę daj szansę The Shield. Ja również byłem dość sceptyczny do tego serialu ale to co tam się dzieje już nie mówiąc o tym, że każdy kolejny sezon jest lepszy od poprzednika to prawdziwa maestria.

ocenił(a) serial na 8
Jinno

Przecież The wire, The Shield czy Sopranos tak samo jak Breaking Bad są ciekawsze od Zakazane imperium.
The wire to być może najlepszy serial telewizyjny jaki kiedykolwiek powstał.
The Shield czy Sopranos mają tak samo jak w Breaking Bad fenomenalne ostatnie sezony, aż do kulminacji.

ocenił(a) serial na 10
returner

Lol, ja myślałem że mówicie o o tej nowej produkcji marvela- S.H.I.E.L.D xD

ocenił(a) serial na 8
Jinno

Mowa była o serialu "The shield" 2002-2008 o pracy policji w Los Angeles, konkretnie pewnej skorumpowanej grupy uderzeniowej.

ocenił(a) serial na 9
ocenił(a) serial na 9
returner

Be honest and true, boys!
Whatever you do, boys,
Let this be your motto through life.
Both now and forever,
Be this your endeavor,
When wrong with the right is at strife.
The best and the truest,
Alas! are the fewest;
But be one of these if you can.
In duty ne’er fail; you
Will find ’twill avail you,
And bring its reward when a man.
Don’t think life plain sailing;
There’s danger of failing,
Though bright seem the future to be;
But honor and labor,
And truth to your neighbor,
Will bear you safe over life’s sea.
Then up and be doing,
Right only pursuing,
And take your fair part in the strife.
Be honest and true, boys,
Whatever you do, boys,
Let this be your motto through life!

Perelki takie jak ten utwor z konca XIX wuniosly boardwalk empire wyzej niz siega swiatlo odbijte na lysej glowie Vic'a z the shield.

ocenił(a) serial na 8
Hasziszijjin

Moim zdaniem Breaking bad, The wire, Sopranos, Twin Peaks, Sześć stóp pod ziemią, Oz,
The Shield, Robin of Sherwood, Rzym, Gra o tron, Detektyw, Fargo czy nawet Dexter są lepsze od Zakazane Imperium.

ocenił(a) serial na 9
returner

ktos w ogole ogladal ostatni sezon dextera ? ^^

ocenił(a) serial na 8
Hasziszijjin

Dexter to taki idealny przypadek przeciągania serialu na siłę,
a przez to obniżka formy.
Pierwszy, drugi i czwarty sezon moim zdaniem zdecydowanie najlepsze.
Reszta gorsza. Szkoda, że nie skończyli serialu po czwartym sezonie tak mocnym akcentem. Potem było coraz gorzej.
A ostatni sezon to już katastrofa.

ocenił(a) serial na 9
returner

może teraz Dex dostanie godniejsze zakończenie. Ja ogólnie bardzo lubię ten serial ale, no zakończenie, a właściwie cały ostatni sezon, był zrobiony mocno po łebkach. Mam nadzieję, że zrehabilitują się nadchodzącym - podobno finalnym - sezonem. To serial, któremu należy się zakończenie na dobrym poziomie.

ocenił(a) serial na 5
wire

Serial niestety się stoczył na dno. Nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Jeden plus, że miał dobry morał. W mafii żyje się dobrze, ale krótko.

ocenił(a) serial na 7
hist1410

Moim zdaniem zakończenie sprawnie pozamykało wszystkie wątki. Fragmenty z młodości Thompsona nadały większej głębi jego postaci, obnażyło to jego naturę. Osobiście byłem zachwycony ostatnim sezonem :)

ocenił(a) serial na 10
wire

"Najlepszy serial dekady" oceniasz na 8? Słabo...

ocenił(a) serial na 7
Hustla

Nie rozumiem co w tym dziwnego

ocenił(a) serial na 10
wire

To znaczy, że uważasz, że w ciągu ostatnich 10 lat nie ukazał się serial wart nawet 9, nie wspominając o 10. Dla mnie to dość dziwne zważywszy na fakt, że w ciągu ostatnich 10 lat mamy wysyp seriali z czego wiele jest naprawdę dobrych, a nawet świetnych.

ocenił(a) serial na 7
Hustla

Po prostu inaczej używam dziesięciogwiazdkowej skali. Osobiście dałem tylko jednemu serialowi 10/10

ocenił(a) serial na 10
wire

Spoko, mówię tylko, że mnie to osobiście zdziwiło ;P

wire

Warsaw Shore?

ocenił(a) serial na 2
wire

Ciekawe jakby powiedzieć rodzinom ofiar tych bandziorów, że sprawcy to tylko biedni zagubieni ludzie..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones