Zakazane imperium
powrót do forum 5 sezonu

Sezon 5 ostatnim!

ocenił(a) serial na 10

Co o tym myślicie?

ocenił(a) serial na 10
GoldenBoyM

Co myśle ? szkoda wielka, ale to daje zadadki na mega sezon.. śmierć Doktorka, Chuckiego,, Nuckiego , Alnorda, Weisa ( postać którą wprowadzą aby walczyła z Capone) , Elia. i wgl.. masakra nad masakrą będzie.

ocenił(a) serial na 10
mateuszz27

Osobiście czuję się bardzo niepocieszony, mój ulubiony serial, najlepszy jaki widziałem. Może jeszcze pociągną dalej... liczyłem na chociaż 6 sezonów, a po cichu nawet na tyle, co Sopranos.

ocenił(a) serial na 9
GoldenBoyM

Powinno być jeszcze wiele faktów zekranizowanych. Mają potencjał, mają materiał. Ale najwidoczniej HBO nie chce dalej kasy wkładać w ten projekt.

W 4. sezonie mamy koniec 1924 roku.

Polecam zapoznać się m.in. z Konferencją w Atlantic City, która miała miejsce w 1929 roku.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Konferencja_w_Atlantic_City

ocenił(a) serial na 9
GoldenBoyM

Nie wiem, jak można uważać że 5 sezonów takiego serialu "to akurat". Przecież w 4. sezonie był koniec 1924 roku, dopiero co wkroczył do akcji John Edgar Hoover, przyszły szef FBI. Wątek Al Capone również jest do rozwinięcia. Uważam, że powinno być 6 lub 7 sezonów, nie więcej. A sezon 6. powinien powstać na bank - mają przecież mnóstwo materiału, jeśli chodzi o fakty historyczne.

Szkoda, że HBO się poddaje. Najwidoczniej ważniejsza jest Gra o Tron, która znacznie odbiega od pierwowzoru książkowego.

Porażka według mnie.

Byku700

Jeśli 5 sezon osadzą w latach 1928-1933 i rozciągną na 16 odcinków to ma jakiś sens.

ocenił(a) serial na 9
madmax707

Będzie 12 odcinków.
Poza tym, dziwnie by to wyglądało, gdyby jeden sezon był rozciągnięty na aż 5 lat.

Skopali sprawę i tyle. Według mnie się poddali.
6. Sezon powinien powstać.

ocenił(a) serial na 10
Byku700

wcale nie jest to takie głupie. jesli zrobią mega sezon to dobrze ze to zakończa a nie będą na silę przeciągać jak np. Showtime dextera

ocenił(a) serial na 10
GoldenBoyM

Najgorsza możliwa informacja. Nie ma szans, że przez jeden sezon pokażą co ciekawsze wątki. Dopiero zakończył się rok 1924. Do śmierci Rothsteina, konferencji w Atlantic City, czy zabójstwie starych szefów z Joe Masserią na czele jeszcze długa droga. Zapewne większość z tego oleją, bo nie wyobrażam sobie, by rozciągnęli poszczególne epizody na prawie dekadę.

Jeszcze gorsze jest to, że po BE i Mad Men (który też się kończy, choć tutaj podzielą ostatni sezon na 2 części) nie będzie czego wartościowego oglądać.

GoldenBoyM

Dziwny ruch biorąc pod uwagę że przestępczość zorganizowana z okresu prohibicji to jedna z ikon USA. Ten serial mógł dokładnie przedstawić to "zakazane uniwersum" dając rozrywkę i lekcję historii w jednym.

GoldenBoyM

Bardzo dobrze, seriale nie powinny się ciągnąć w nieskończoność. Mamy przykład kiedy przeciąganie skończyło się tak, że z genialnego w gruncie rzeczy pomysłu wyszła ostatecznie gówniana papka - Dexter. Jest też przykład serialu, które maksymalnie wyczerpał temat i skończył się wtedy kiedy trzeba było - Breaking Bad.

ocenił(a) serial na 10
radeso

BE za bardzo jest jednak oparty na faktach historycznych by zakończyć to w dobrym stylu i pokazać wszystkie najciekawsze momenty tamtego okresu, mając tylko 12 odcinków. Serial zostanie chamsko ucięty i scenarzyści choćby się dwoili i troili, nie zmienią tego.

ocenił(a) serial na 9
giant enemy crab

To i tak chyba sporo odcinków, jak na typowy serial.
Taka Gra o Tron, również od HBO, ma 10 odcinków.

Uważam, że powinien być na pewno jeszcze 6. sezon, być może 7. w zależności, jak scenarzyści by to rozegrali.

A 7 sezonów nie oznacza tasiemca, ludzie!

ocenił(a) serial na 8
giant enemy crab

Masz rację. Po tym, gdy końcówka czwartego sezonu skończyła się na roku 1925 powinni nakręcić jeszcze te 2-3 sezony,
aby dość rzetelnie pokazać najważniejsze wydarzenia z lat 1926-1933, a tu okazuje się,
że będzie tylko 8 odcinkowy finałowy 5 sezon i od razu przeskok do roku 1933.

ocenił(a) serial na 9
radeso

Zrozum, że Zakazane Imperium jest oparte na wydarzeniach z historii.
W dobrym stylu to powinni zakończyć na roku 1929, czyli na Konferencji w Atlantic City.

A tak, to zakończą całą tę historię tak w środku, bez sensu totalnie.
Zawiodłem się na HBO...

ocenił(a) serial na 10
Byku700

W dobrym stylu to byłoby na roku 1933 gdy zakończono prohibicję, albo 1931 gdy wymordowano starych szefów mafii Joe Masserię i Salvatore Maranzano, co było konsekwencją Syndykatu, by narodziła się nowa mafia ze swoją własną hierarchią, która podobno obowiązuje do dzisiaj.

ocenił(a) serial na 9
giant enemy crab

No to by było w najlepszym stylu :)

ocenił(a) serial na 10
giant enemy crab

Zakończenie akcji w 33' byłoby idealne. Tak jak zaczęło się radością z wprowadzenia prohibicji, tak powinna na koniec być scena z gangsterami myślącymi "co dalej?" związana ze zniesieniem zakazu handlu alkoholem... to byłaby piękna klamra. Przecież akcja nie musi się dziać rok po roku... sezon 5 to idealny moment na przeskok o 2-4 lata do przodu, żeby doktorek wyszedł z więzienia i już pomału odbudowywał pozycję, Willie zostawał mocniej wtajemniczany i przykładowo Elias wraca z Chicago na samym początku sezonu. Pomysłów jest wiele, zakończenie po kolejnym sezonie było najgorszym.

GoldenBoyM

Nigdy nie byłem specjalnym fanem tego serialu, ot oglądam bo kocham wszystko co z gangsterką związane, ale IMO do Sopranosów brakuje BE sporo. A tak przynajmniej 5 sezon powinien być konkretny + HBO zaraz weźmie się za produkcję czegoś podobnego (może tym razem lepszego).

ocenił(a) serial na 10
GoldenBoyM

Wielka szkoda :(

ocenił(a) serial na 6
GoldenBoyM

Szkoda, bo wciąż nie doszli do najciekawszych historycznie wydarzeń. Przeskok o parę lat naprzód jest jedynym logicznym wyjściem ale i tak nie zmieszczą wszystkiego, co najlepsze w jednym sezonie.
Z drugiej strony powinni byli pomyśleć nad tym nieco wcześniej, bo przyjmując jeden sezon na mniej więcej jeden rok, to do Konferencji w AC i innych kluczowych wydarzeń daleka droga, a wątpię, by HBO chciało to ciągnąć jeszcze przez 10 sezonów. Z tej perspektywy patrząc 3 i 4 sezon powinny były podgonić nieco akcję naprzód i wyeksponować bardziej historycznych bohaterów.

ocenił(a) serial na 10
Dwight_

ja myśle ze zastosują tak jak mówisz ..przeskok o pare lat do przodu... upchnął tam wszystko co najciekawsze i najlepsze ,a ostatnie odcinku zakończą się w stylu...3 lata pózniej i widzimy konferencję w atlatik Citi ,,,luub zakończenie okresu prohibicji przeplatana scenami mordowania starych szefów itp..jestem pewny ze cośtakiego będzie a tak poza tym to masakre św. Walentego też jakoś wpechnął tylko pewnie w innych okolicznościach lub poprostu będzie to coś podobnego..

ocenił(a) serial na 10
GoldenBoyM

I tak oto kolejny dobry serial po Borgias idzie się je**ć

Gusta widowni są jednak niewybredne.

Zdecydowanie przydałyby się jeszcze dwa sezony albo jeden przedłużony.

ocenił(a) serial na 10
Richtie

taaak jaaa chce więcej !!!!!!!

ocenił(a) serial na 9
GoldenBoyM

Szkoda , myślałem że skończy przynajmniej w 29 a najlepiej w 33 . Ale mam pomysł gdyby zrobili kilka odcinków już nie o Nuckym ale o innych bohaterach około 90 minut np pierwszy odcinek o upadku Capone , drugi o powstaniu syndykatu , trzeci o mafii w l.a w latach 40 i ostatni o konferencji w apalach w 1957 . Narratorem byłby Lanski który dożył sędziwego wieku i zmarł w 1983

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones