Zimowy monarcha
powrót do forum 1 sezonu

Merlin Murzynem? No bez kitu … czy HBO nie może zrobić nic zgodnego z realiami danej epoki? Muszą wszędzie wklejać negatywów?

kowalskytomek

ale wiesz ze Merlin nie istnial..?

ocenił(a) serial na 1
dramatix

merlin nie, ale druidzi tak. i byli to celtowie. w ksiazce jest jedna czarna postac, sagramor, zrekrutowany przez artura numidyjski najemnik, ktory przybyl za nim do brytanii, i ma to sens. czarny merlin niestety nie ma najmniejszego

dramatix

Ale wiesz, że Merlin pochodzi z kronik Historia Brittonium kornikarza Nenniusa z IX w. czyli domniemanego autora historii Brytów. Jak myślisz, w jakiej postaci, funkcji występowała mniejszość etniczna na Brytanii w IX wieku? No właśnie, nie chce pisać tego publiczne bo ban pójdzie od adm.

kowalskytomek

Mam nadzieję, że wkrótce nastąpi koniec białego heteroseksualnego Katolickiego pedofila. :)

skalp_el

Niechaj się stanie

ocenił(a) serial na 1
lornemalwo

Mogli dodać jeszcze azjate artura

kowalskytomek

Czarnoskóry Merlin mniej mnie zadziwił, niż scena żniw z odcinka 3. Przecież oni tam ładują na wozy słomę skoszoną i wymłóconą kombajnem, część z niej jest nawet zbelowana w kostkę i ładnie powiązana plastikowymi sznurkami...

agnieszka_barej

No właśnie, wszyscy się podniecają czarnym merlinem a pomijając ten fakt, to nic się tam kupy nie trzyma, druciarstwo totalne w dialogach scenach, realiźmie. Mnie urzekło pierwsze 25 minut pierwszego odcinka, gdzie chłop jeździł z umazaną krwią gębą. Na statku, na zamku, na koniu. Nigdzie nie było sadzawki, aby spłukac gębę? Albo dialog z merlinem, który mówi, że nie może wziąć chłopa ani mieć dzieci, bo straci dar. Ona na to, a co jak się nie zgodzę. Noż kruca bomba, przeciez stracisz dar ;-) Ten serial jak pełen takich koszmarów.

kowalskytomek

Ale wiesz, że to nie jest serial produkcji HBO?

kowalskytomek

A ja uważam, że Merlina powinna zagrać nieheteronormatywna Murzynka z widoczną niepełnosprawnością. Wtedy byłoby już naprawdę poprawnie!

kowalskytomek

Ty i twój zasrany rasizmem mózg!

doktoralban

Serial jest na podstawie książki. W książce był jeden czarny zwerbowany saracen. Koniec i kropka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones