PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107977}

Zwariowany świat Malcolma

Malcolm in the Middle
7,3 38 009
ocen
7,3 10 1 38009
Zwariowany świat Malcolma
powrót do forum serialu Zwariowany świat Malcolma

Dlaczego ten serial ma tak niską ocenę? Serial widziałem kiedyś wyrywkowo na Polsacie a ostatnio obejrzałem go od deski do deski z napisami. Widziałem też (dokładnie jeden odcinek) z lektorem z CC, zresztą jeden z moich ulubionych 2/19 "Tutoring Reese", o ile z napisami ten odcinek rozwalił mnie na łopatki to z tym lektorem wszystko było takie mało dowcipne. Miałem wrażenie, że ktoś niemało się natrudził żeby przetłumaczyć to w taki jałowy sposób. Jeśli tłumaczenie reszty tego serialu stoi na takim poziomie jak tego odcinka to chyba wiem skąd taka kiepska nota.

ocenił(a) serial na 10
georgeAzbest

7,2 to nie jest taka kiepska nota, poza tym że serial faktycznie jest niedoceniany a i szkoda, że aktualnie nie jest nadawany.
Nie od dziś wiadomo, że lektor psuje odbiór niektórych żartów, albo w ogóle je pomija, niestety/

ocenił(a) serial na 10
georgeAzbest

Polskie tłumaczenie dla lektora jest dramatycznie słabe. Wiadomo, że lektor nie jest w stanie czytać tak szybko, jak mówią aktorzy i część tekstu trzeba wyciąć, ale w tym przypadku grubo przesadzili. Mnóstwo żartów jest kompletnie przeinaczanych. Jeśli ktoś wymienia np trzy przykłady na coś, to lektor mówi jakieś ogólne sformułowanie. To tłumaczenie kompletnie zepsuło ten serial. Ja jak czasami trafiałem na lektora, to aż nie mogłem uwierzyć, jak można było tak zepsuć niektóre kwestie.


A są takie sit-comy gdzie lektor jest w porządku, np Dwóch i Pół. A więc da się to zrobić.

ocenił(a) serial na 9
MoszeUsz

Z takim lektorem nieraz człowiek nie ma nawet możliwości dostrzeżenia gdzie ma być żart. Np. sezon 7odcinek 2:
https://www.youtube.com/watch?v=pZfncNZRu2Y
Polski lektor na Polsacie do początkowego gagu gdzie Reese wcina lody:
Malcolm: -Szybciej!
Dewey:- Nie gryź!
Reese: -Nic.
Malcolm: - Nie jest to metoda naukowa, ale trudno.(zdałoby się żeby tutaj mimo wszystko padło słowo mózg, bo bez tego raczej ciężko skojarzyć czemu mu służyć takie łykanie lodów.)
Reese:- Czuję coś w paluchach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones