PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608736}

Castlevania: Lords of Shadow - Ultimate Edition

Castlevania: Lords of Shadow
8,0 1 330
ocen
8,0 10 1 1330
Castlevania: Lords of Shadow
powrót do forum gry Castlevania: Lords of Shadow

Wyjątkowa gra

ocenił(a) grę na 9

Nawet nie wiem, od czego zacząć. Zaskakuje pod każdym względem. Jeżeli komuś nie spodoba się fabuła – radzę po prostu dać się porwać przygodzie, gwarantuję, że nie pożałujecie. Ja na koniec pogodziłem się nawet z tym słitaśnym konikiem… Ale do rzeczy.

Konwencja to hero-dark fantasy w wydaniu, jakiego dawno nie było w świecie nie tylko gier. Zrealizowana została zgodnie założeniami slasherów – walka, zagadki, elementy platformowe. Zagadki dają w kość, bez porównania z takim GoWem 3. Walka z każdą godziną i odkrytą nową umeiętnością robi coraz większe wrażenie. Lecz jest jeszcze grafika – najpiękniejsza, niekoniecznie najlepsza. Zachwyca nie tylko designem, ale też samą stroną czysto techniczną. Nie bolą nawet drobne spadki płynności, bo widoki wynagradzają wszystko. Ta gra bije pod względem wrażeń wizualnych nie tylko inne gry, ale również np. ,,Avatara". W filmie Camerona mamy jakieś 2,5 godziny filmu, tutaj – blisko 20 godzinną podróż, świat, w którym sie przebywa i dlatego robi większe wrażenie niż kino, które nigdy nie przekaże tylu zróżnicowanych lokacji. Muzyka też jest świetna, ale tutaj już dawno gry osiągnęły wysoki poziom, na równi z innymi dziedzinami sztuki. Ach, zapomniałbym o wadach: kamera i brak uników na prawym analogu. I koniec, ani słowa więcej o jakichś minusach tego tytułu.

,,Lords of Shadow" to najbardziej urzekająca gra w tej generacji. Nie jedną z najlepszych, tylko właśnie uwodzących tym, co gry mają do zaoferowania najlepszego.

ocenił(a) grę na 8
laxman

Zgadzam się z Tobą, ale nie uważasz, że porównanie tej gry do Avatara jest na wyrost? Można gry porównać do filmu itd. ale Avatar to inna koncepcja s-fi i takie było założenie, że mamy akcję w jednym miejscu. Np. taki Atlas Chmur już też ma do zaprezentowania więcej scenerii. Wszystko zależy od koncepcji. Pod względem scenografii to oczywiście Avatar do Castlevani się nie umywa. Być może kiedyś powstanie film z podobnymi krajobrazami, ale prędzej to musiałby być serial. Bo tyle zawartości to się w 3godz. filmie nie zmieści.

ocenił(a) grę na 9
big2www

To ciekawa kwestia. Ciężko ,,zmierzyć" ilość zaparcia tchu w piersiach - Avatar (filmy) są pewnie bardziej intensywny, gra z kolei pozwala się sobą nacieszyć, oferuje dłuższy czas. Zresztą tę opinię tak naprawdę stworzyłem zaraz po premierze gry, kiedy to szał na Avatara był jeszcze wielki - porównałem pod wpływem tego.
Niedlugo czas podsumowań tej generacji, już się na to cieszę. Obstawiam, że Castlevania będzie w mym TOP 10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones