PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739052}

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Deus Ex: Mankind Divided
7,4 1 993
oceny
7,4 10 1 1993
Deus Ex: Rozłam Ludzkości
powrót do forum gry Deus Ex: Rozłam Ludzkości

Po lekturze komentarzy na steamie wstrzymałem się z kupnem gry. Wiele osób pisze o crashach już w pierwszych questach gry (konkretnie w 2gim, bodajże dworzec w Pradze, który da się niby obejść, ale mimo wszystko..)., o zamrażaniu się ekranu przy przejściu do menu, o słabej optymalizacji, słabym AI (którego raczej patch nie naprawi)., Więc pytanie. To prawda? Rozumiem, że w takim wypadku z kupnem trzeba się niestety wstrzymać do czasu wypuszczenia jakiegoś oficjalnego patcha?

_wilczur_

Optymalizacja faktycznie mogłaby być lepsza, ale jak się zrezygnuje z jakiś nikomu nie potrzebnych bajerów to gra trzyma 60fps, a na najlepszych sprzętach podobno da się wyciągnąć nawet 75-90. Przy misji na dworcu nie miałem żadnych problemów. Gra wywaliła mnie raz przy wejściu na strzelnicę, oprócz tego nie miałem z nią praktycznie żadnych problemów. Wydaje mi się, że ludzie ustawiają sobie zbyt wysokie ustawienie graficzne przez co mają problemy. Ja sam jak odpaliłem grę to byłem w szoku, że nie trzyma mi nawet 30 fps, no ale jak się okazało miałem ustawione wszystko na ultra. Co do zamrażania, ja nie miałem z tym problemu, a grałem w dość długie sesje. Jeśli chodzi o AI, ciężko to jednoznacznie ocenić. Przeciwnicy nie są jakimiś durniami, jak popełniasz błąd to cię wykryją, jak znajdą ciało to wszczynają alarm. Idealnie jednak nie jest, bo przykładowo czasami mają problemy z otwarciem drzwi. Irytuje też trochę, że jak już cię znajdą to czepiają się jednego miejsca przez długi czas, dość prosto da się przez to uciec. Być może też omijanie przeciwników może się okazać zbyt łatwe jak już wymaksujesz niewidzialność i baterię. Ogólnie jednak nie ma tragedii.
Jeśli podobał ci się poprzedni Deus Ex to śmiało możesz kupować, na cudowne zmiany w optymalizacji bym nie liczył, wiadomo jak to jest, przykład Arkham Knighta najlepiej to pokazuje. Jeśli masz dobrego kompa śmiało, możesz kupować. Jeśli masz jakieś wątpliwości możesz też kupić grę przez STEAM sprawdzić sobie wszystko i jak nie będzie ci dobrze działać to ją zwrócić (Steam na daje takie możliwości). Od siebie dodam, że gra dalej jest bardzo dobra, ale brakuje już takiego efekty "łał" jak w poprzedniej części, a fabuła nie jest tak skomplikowana, mimo to nowy Deus to dalej świetna gra.

ocenił(a) grę na 9
_wilczur_

Cóż, każdy ma inny komputer. W moim przypadku nie spełniałem jedynie procesora, a na performance nie narzekałem. Na wysokich ustawieniach miałem od 40-60 fps, a jeśli dużo się dział to mogło maks spaść do 30. Żadnych crashów nie doświadczyłem, jedynie bardzo rzadko występowały krótkie ścinki a tak to miodzio. AI było w porządku, patrolują, zaglądają tu i ówdzie, ale jak podczas walki jest to nie powiem, ponieważ przechodziłem grę na stealth. Jedyny błąd który często występował i irytował mocno, to włączanie się okna ekwipunku podczas przenoszenia ciał. Osobiście bardzo mi się spodobał nowy Deus, tylko szkoda że tak mało nam przyszło zwiedzić świat, bo większość gry dzieje się w Pradze.

ocenił(a) grę na 7
_wilczur_

Podobno optymalizacja jest lepsza na konsoli niż na pececie. Nie doznałem żadnych problemów na komputerze, więc nie rozumiem narzekań...

ocenił(a) grę na 10
_wilczur_

Grę kupiłem przedpremierowo, po 38h grania skończyłem, wykonując wszystkie zadania poboczne, zwiedzając co się da. Wypróbowałem chyba wszystkie możliwe drogi, wejść i wyjść. Cały czas skradając się bez wykorzystywania aug-stealth.

Problemów z optymalizacją nie miałem (pewnie dzięki mojemu mocnemu kompowi), crash'ów też nie doświadczyłem, gram na ustawieniach very-hight, bo ultra nie potrzebuje.

Teraz czas na zebranie osiągnięć których nie udało się zebrać wcześniej, ze względu na granie bez zabijania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones