PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=746999}
5,9 4 306
ocen
5,9 10 1 4306
Mafia III
powrót do forum gry Mafia III

Kupiłem Mafię III na PS4 spontanicznie, bo lubię ten klimat (natomiast nie bardzo wygłupy w stylu GTA) i akurat wpadła mi w oko na półce.

Nie czytałem zapowiedzi, nie jarałem się trailerami, nie analizowałem próbek gameplayu.

Jestem starym graczem (moje ulubione tytuły, do których wracam to epoka Amiga - PSX). Na PS4 regularnie gram w PESa i Youtube'a :) Inne tytuły muszą mieć coś w sobie, żeby mnie wciągnąć na dłużej niż 30 minut, bo mam tyle zajęć, że na bezmyślne granie w crapy, które mi się nie podobają sobie nie pozwalam. Do tego szacownego grona (no, może nie crapów, ale gier, w które ostatnio zagrałem, ale nie były w stanie mi nic ciekawego zaoferować) zaliczam:

Assassin's Creed: Black Flag, Unity, Syndicate
Watchdogs
GTA IV i V
Destiny
Fallout IV
Driveclub
Shadow of Mordor
Dragon Age Inquisition
Wasteland 2


I pewnie parę innych.

Nie powiem, niektóre z nich potencjalnie są na pewno solidnymi tytułami, ale nie na tyle, żeby zmusić człowieka do spędzenia z nimi tych chociażby kilku godzin.

Teraz tytuły, którym to się ostatnio udało (oprócz PESa 15, 16, 17):

The Walking Dead od Telltale'a
The Game od Thrones j.w.
Life is strange
Valiant Hearts (pozytywne zaskoczenie, naprawdę oryginalna i ciekawa gra)
Wiedźmin 3
Papers Please
Punch Club
Wings (remake)

I coś tam pewnie jeszcze.

Mafia III dołącza do grona moich ulubieńców.

Po zakupie grałem od 21 do 3, następnego dnia i następnego podobnie i dalej byłoby pewnie tak samo, gdyby nie wstawanie do pracy rano :)

Rzadko której grze się to ostatnio udaje.

Oczywiście nie mam klapek na oczach i widzę okazjonalne bugi oraz powtarzalność misji. Tyle tylko, że dopiero po paru dniach przypadkowo dowiedziałem się, że gram z takim zacięciem w crapa :)))

Moim zdaniem w świecie elektronicznej rozrywki panuje jakaś obsesja, gdzie zapowiedzi gier, hype i późniejsze narzekanie lub wręcz hejtowanie to są naczynia połączone.

Dodam tylko, że piszę o wersji PS4, bo na PC mogę sobie pograć w jakieś indyki albo point 'n click sprzed lat, do niczego innego nie miałbym cierpliwości. Wymagania, podzespoły, sterowniki, ustawienia - thanks, but no thanks.

Moim zdaniem Mafia 3 jest baaaardzo wciągającą i niezwykle klimatyczną grą z pomysłowo zarysowaną fabułą, a konwencja w jakiej ją stworzono wymusza pewną powtarzalność. Jeśli komuś to nie odpowiada, rozumiem. Ale fala bluzgów, bo bohater jest czarny, miejscówki wyglądają podobnie czy są tam jakieś bugi i glitche jest żenująca. (btw, u mnie po kilkunastu godzinach gry nie było ani jednego błędu w stylu samochodów spadających z nieba, jak to straszą pseudorecenzje)

Oczywiście zależy czego kto szuka w takiej rozrywce, dla mnie ta gra to mocna 8. Grafikę i rozdzielczość, póki spełniają swą rolę, mam w głębokim poważaniu. Klimat spotęgowany muzyką i konwencją dokumentu jest niepodważalny. Bohaterowie ładnie nakreśleni i sprawiający wrażenie realnych postaci i osobowości. Dla mnie wystarczy. A co do bugów - są patche i aktualizacje, to dopiero parę dni po premierze, jeszcze się nie przyzwyczailiście? :)

A jeśli idzie o wersję PC, no cóż... Myślę, że to może być dobry powód, żeby przejść na drugą (konsolową) stronę mocy.

ocenił(a) grę na 8
devlin

No i popełniłem herezję wyliczając najbardziej angażujące mnie tytuły - seria Uncharted to dla mnie jedno z największych osiągnięć przemysłu gier video od czasów Castlevanii: Symphony of the Night :)))

devlin

Skoro grasz na PS4 polecam Ci grę The last of us. Wyśmienity, klimat, fabuła, bohaterowie jak i sama mechanika gry.

devlin

Zagraj w "De Las Tofas". Wciąga na całe tygodnie.

devlin

absolutnie się z tobą zgadzam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones