PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606064}
8,8 19 190
ocen
8,8 10 1 19190
Mass Effect 2
powrót do forum gry Mass Effect 2

Uwielbiam to universum, czekam niecierpliwie, na kolejną część, której akcja będzie się toczyć na
Ziemi.Jedyny tytuł którego nie mogę się doczekać ...Sesesesese...

ocenił(a) grę na 10
woj110

Czy ja wiem. 50 lat temu nie powstawało tyle filmów, książek i piosenek. Myśleć można było podobnie choć możliwość twórcze były mniejsze.

SzalonyChemik

ME może i nie jest innowacyjne, ale mnie zdobyło między innymi paranaukowymi wyjaśnieniami zawartymi w 'kodeksie' gry. Może i wszystko było już wcześniej, ale osobiście mam to w nosie, bo nie mam jakoś ochoty oglądać 200 odcinków 3 różnych seriali i czytać 50 czytadeł spod znaku Star Wars, żeby później tylko narzekać na grę, jaka ona nieinnowacyjna.

Co do schematów to firmy z branży gier też mają swoje schematy dotyczące sfery 'pisarskiej'. BioWare ma swoje schematy, i ME też w nie wpada. Obsidian, czy też Black Isle (kiedy jeszcze istnieli) też miało swoje schematy, niektóre te same co BioWare, jeśli chodzi np. o postaci drugoplanowe.

Swoją drogą nie za bardzo rozumiem, dlaczego Icewindy ludzie wymieniają ciurkiem z Baldurami, kiedy zaczynają monologi typu 'ty to w prawdziwe erpiegie nie grałeś', albo zachwycają się, że można F1 przejść nikogo nie zabijając. Oczywiście, że można. Grę się da ukończyć w godzinę nie idąc na żaden rekord, kiedy mniej więcej wie się, z czym F1 się je.

Odnosząc się do porównania biotyka/moc z sw, to osobiście nie sądzę, żeby inspiracja była jakaś większa, bo w sw moc to siła sprawcza wszystkiego i służy nawet do suszenia ręczników (vide wachlarz mocy z KOTORów). Biotyka to zaspokojenie typowych erpegowych mocy magicznych w świecie sci fi. A że efekty da się w sumie podsumować w słowach, że 'coś tam lata, jakas tam telekineza, jakieś tam jeszcze coś' to oczywiście kojarzy się z wąskim podzbiorem zastosowań Mocy.

Dopóki Liara nie zacznie robić biotycznego prania mózgu w trójce i nie będzie biotycznych błyskawic - traktuję biotykę jako odrębny twór.



Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones