PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623251}

Myst

7,6 242
oceny
7,6 10 1 242
Myst
powrót do forum gry Myst

Nigdy nie ukończyłem pierwotnych Mystów. Pierwszą część zacząłem, nie skończyłem, bo to było w czasach, gdy u mnie na ekranie dominowały FPSy. Nie miałem cierpliwości do tego typu gier. Teraz wszystko się odwróciło, to FPSy mnie zazwyczaj nudzą a przygodówki intrygują. Ucieszyłem się na wersję z 2020 roku. Nowa, elegancka oprawa wizualna jest jak najbardziej na plus, poruszanie się nie jest już skokowe, dzięki czemu jak chcę gdzieś szybko się dostać to nie przeklikowuję się przez dziesiątki statycznych ekranów. Zagadki zostały te same i jak się okazało tylko te początkowe były jakoś wymagające. Całość zaliczyłem w sumie w dwa wieczory rozciągnięte w czasie. Im dalej tym było wg mnie łatwiej. Szkoda tylko, że fabularnie dostajemy taką najpewniej namiastkę tego, co będzie później. Niemniej historia i światy są ciekawe, interesujące i na swój sposób oryginalne. Teraz tego trudno uświadczyć. Do tego mamy kilka zakończeń.


Niestety w grze są dwa błędy. Gdy wpisujemy w obserwatorium daty, to jak uprzednio sprawdziliśmy pisało na tabliczce 11 listopada a powinno być 11 października. Przekonamy się o tym wpisując te daty na ekranie konsolety. Drugim jest niemożność podniesienia rozdartych kartek, które znajdujemy w dwóch innych światach a są kluczowe do tego by odnaleźć niezwykle ważny przedmiot.

Muzyki jest mało, ale gdy jest robi się klimatycznie.

Bawiłem się przy niej bardzo dobrze. Cóż, chyba czas na kolejne części.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones