PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606958}

Resident Evil 2

Biohazard 2
8,6 4 090
ocen
8,6 10 1 4090
Resident Evil 2
powrót do forum gry Resident Evil 2

Zalety - gramy postacią, która nie wie co się dzieje dookoła i trafiła przypadkiem w sam środek problemów z zombiakami. Nie ma miejsca na nudę dosłownie co parę kroków jest jakaś zagadka do rozwiązania/nieprzewidywalna sytuacja, a całość jest realizowana na zasadzie ciągłego poczucia zagrożenia, które nam się udziela tak jak postaci - mało amunicji i ciągle jesteśmy w napięciu w obawie przed atakiem zombie i przymusem szukania drogi ucieczki. Zagadki są OK totalnie wpasowane w sytuacje w grze. Zwykle to łamanie ustawionych wcześniej zabezpieczeń, które zostawili ocalali nim dopadły ich zombiaki. AMUNICJI nie ma za wiele, apteczek prawie nie ma tu trzeba walczyć w ostateczności - spoko. Kolejne kawałki gry trzeba przechodzić na zasadzie strategii i rozplanowania jak i czego użyć. To jest naprawdę solidna gra skupiona na rozgrywce w ocalanie własnego tyłka przed zombiakami przepełniona nieschematycznymi sytuacjami i zagadkami - dosłownie co parę kroków dzieje się coś ciekawego. Dobre jest to, że spotykamy też ludzi, którzy przetrwali. Jesteśmy świadkami różnych sytuacji z ich udziałem. Świetna muzyka, która gry w sytuacjach zagrożenia - totalnie zimna wyjęta żywcem z jakiegoś staroszkolnego filmu grozy. Jest dobrze, jest naprawdę dobrze.


Resident Evil 4 to naprawdę gówno, a nie horror przy tym tytule. Pozbawiony grozy, pozbawiony rozbudowania rozgrywki banalny arcadowy głupawy shooter. Dwójkę mogę polecić naprawdę jest niezła jako horror - może fabuła nie jest jakaś rewelacyjna, ale sama gra jest naprawdę dobra jako STYMULATOR zaszczucia i zagrożenia. Najważniejsze jest to, że ciągle coś ciekawego się dzieje, ciągle czuć to zagrożenie i przymus gospodarowania zdobytymi środkami - naprawdę dobre to jest.

użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

Czytałem to trochę ze zgryzem, ale pewnie do końca nie znasz fabułę Resident Evil 2 :)
Do wyboru jest tryb postaci Leon Scott Kennedy który został przydzielony do pobliskiego komisariatu Raccoon Police Department (R.P.D),
droga do miasta co mnie zdziwiło jest otwarta, jednak nie wiedząc co się dzieje Leon trafił w sam środek morderczej sieci zła, za którą odpowiadała korporacja farmaceutyczna Umbrella (Parasol), w późniejszej części gry Leon pozna nie tylko tajemniczą Adę Wong, ale zmierzy się z samym twórcą Wirusa T - William' a Birkin' a. Druga postać to Claire Redfield która w tym samym czasie co Leon przybywa do Raccoon City, jej zadanie to odszukanie brata Chris' a Redifeld' a, który nie nawiązał kontaktu z ostatniej misji. Jak się okazuje losy Claire i Leon' a będą wspólnie odgrywanie, każdy będzie rozdzielony, w poszukiwaniu ucieczki i wyjaśnień trafią na siebie nie raz, będą też fabularnie do siebie zależni :)
Napięcie, ciągła niepewność i poczucie samotności w obszarze pełnej śmierci, ograniczona ilość amunicji i medykamentów, stworzenia są też w pewnych miejscach ograniczone, jednak akcja kumuluje ich na coraz to większą skalę - w Scenariuszu B przybędzie podwójna liczba stworzeń, i jeszcze mniej możliwości opatrzenia się w broń konwencjonalną i medykamenty.
Zagadki są w miarę trudne i każda z nich prowadzi do rozwiązania - jakże powolnego odkrywania tego z czym mamy do czynienia.
Mało jest ludzi którzy przetrwali, nieliczni chcą uciec i stawić czoła złu - zmagając się z tym tracą życie, Ben Bertolucci, Brian Irons, niestety im nie udało się wyjść cało. Muzyka dosłownie przepiękna odgrywa ważne segmenty pomieszczeń, gdy wchodzimy do holu słychać z muzyce przepełnienie i pustkę tego miejsca, pustkę wypełnioną złem, pozostałe melodie pomieszczeń Save Room, Fabryka czy Umbrella Secrets Labo, mają swoją dopasowaną melodię.
Dla mnie Resdent Evil 2 jest najlepszą częścią z nielicznych z serii, i zawsze do niej wracam bo kocham ten klimat ;)

W pełni się z tobą zgadzam co do Resident Evil 2 :)


RESIDENT EVIL 4 i to co napisałeś zostawiam bez mojej ingerencji, steki bzdur i brak sensu. Ale zawsze zostaje nam różny gust.
Ja się nie wypowiem bo dla ciebie to " naprawdę gówno, a nie horror przy tym tytule "..., dla mnie to różnica w serii jakże pozytywna.
Nie spieram się z tobą, bo w tym nie ma sensu, może masz rację może nie, nie mnie to oceniać ;)


Pozdrawiam :)

ocenił(a) grę na 8

po co ten stek spolierów ? wtfffffff

Resident Evil 4 to arcadowy shooterek i każdy kto się wychował na residentach od premiery psx około 96 roku ci to powie.
Resident Evil 2 jest ok, ale nie umywa się do takich gier jak Blair Wirch Rustin Paar czy Nocturne.

Instaluje jeszcze tego residenta 4 jak mnie nie odrzuci w ciągu paru chwil i jeszcze pogram to może zmienie zdanie.
Jestem na wybrzeży z psiakami.

użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

Skoro pierwszy omówiłeś RE 2 bez Spojlera ( Pssss...jest taka funkcja tutaj, jak się zakłada temat ), to ja chciałbym to tylko sprostować bo parę zdań było niejasnych, ale nie miej urazy :)

Resident Evil 4 to nie arcadowy shooterek - takie tytuły jak Alien Shooter, czy Restricted Area to są arcady, RE 4 to po prostu FPP
(FPP - First Person Position) - ja się na RE wychowywałem sam dobrze wiem :)
Ale niech ci będzie :)
Resident Evil 2 nie jest gorszy od tytułów które omówiłeś, bez dwóch zdań..., Blair Witch słaba o fabułę a Nocturne może i klimatycznie straszy lepiej, ale jest to bezsens o wampirach i wilkołakach rodem z niskobudżetowych horrorach o horrorze.

I tak znając życie zdania nie zmienisz, ale próbuj, może Leon ci pomorze ;)

ocenił(a) grę na 8

Blair Witch ma gorszą fabułę ? Co za bzdura. Najlepsza fabuła jaką widziałem w growych horrorach z elementami akcji tylko silent hill dorównuje.

Resident Evil 4 to fpp ? Hahahahha

"ja się na RE wychowywałem sam dobrze wiem :)"

tak na czwórce raczej



Nie mogę już cię czytać więcej

użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

Przestań chrzanić...

kolego ale RE 4 to TPP
btw FPP to jest first person perspective bynajmniej tak bylo za czasow quake i doom'a :P

Movie_Crash_Man

Solidna? To jest najlepsza gra na swiecie i chuj!

ocenił(a) grę na 8
analinvader

NIC nie przebije amnesia dark descent w temacie horroru jedynie dorównują jej blair witch project rustin paar i sanitarium

Movie_Crash_Man

A widzisz mnie np amnesia totalnie zanudzila w ogole nie czuje grozy grajac w fpp :)
Dla mnie najbardziej srogie horrory to seria fatal frame, forbidden siren i sh2 choc blair witch tez byl zajebisty :)

ocenił(a) grę na 8
crystalviper

w amnesii w tpp tez nie czul byś grozy, bo to specyficzna gra tutaj większość czasu nic cię nie atakuje i z nikim nie rozmawiasz.

Silent Hill za bardzo bije sztucznością - zagadek, sposobu w jaki nacierają na nas potwory. Średnio mnie to przekonuje choć przy pierwszym graniu było mocne.


użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

Nie grałeś w Fatal Frame. :O
To jest wstyd według mnie Fatal Frame I Amnesia to najlepsze Survival horrory jakie powstały. :D

ocenił(a) grę na 8

Nie grałem w Fatal Frame bo ja nie mam konsoli do gier, ALE to jest gra, w którą chcę grać.

użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

Właśnie widziałem że chcesz zagrać w jedynkę ja przeszedłem dwójkę która jest zajebista parę razy wyłączyłem bo tak się bałem tak samo miałem z Amnesią. :)

ocenił(a) grę na 8

Tego szukam w grach. Tak samo miałem w system shock 2. Bałem się tak, że musiałem grać seriami max po 10 minut i godzina przerwy xd

użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

Właśnie mam w planach zagrać w System Shock 2 nawet patrząc po średniej zapowiada się zajebisty Horror. :D

ocenił(a) grę na 8

System Shock 2 ukończyłem 3 razy. Jedyna tak długa gra, którą ukończyłem więcej niż raz. Za pierwszym razem totalnie mi zrył banie i skutki grania w to odczuwałem 2 lata.

ocenił(a) grę na 10
analinvader

Racja, The Best Survival Horror Ever i Ament

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones