PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631889}
7,8 2 429
ocen
7,8 10 1 2429
The Binding of Isaac
powrót do forum gry The Binding of Isaac

Jaka jest wasza interpretacja postaci Azazela? Bo mam wrażenie, że on jest ni z gruszki, ni z pietruszki, a gra wydawała mi się taka przemyślana...

ocenił(a) grę na 8
nikolazd

Ja myślę że jest to demoniczna postać Isaaca. Na jednym z endingów widać Isaaca czytającego książkę i jego odbicie w lustrze przybiera postać demona.

ocenił(a) grę na 7
kruk6666

Ooo, w taki sposób o tym nie myślałam! Boli mnie tylko brak jakiegoś sensowniejszego nawiązania tym do Biblii, ale rzeczywiście, jeśli pomyśleć o tym endingu, to robi się to więcej niż. logiczne.

nikolazd

Mi się wydaję, że Azazel jest tym przed czym matkę ostrzegał Bóg. Czyli grzechem.

ocenił(a) grę na 10
nikolazd

Azazel – upadły anioł występujący zarówno w mitologii hebrajskiej, jak i muzułmańskiej, znany również pod imionami Azael, Hazazel i Assasello. Jego imię oznacza "Bóg umacnia, a z hebrajskiego "ten, który się oddalił". Polecam wiki :p

ocenił(a) grę na 8
pLion

to teraz to jeszcze przenieś na grunt gry

ocenił(a) grę na 7
nikike

Dokładnie.

nikolazd

Jak zabijesz Mega Satana to jest ending, że Isaac zmienia się w Azazela - czyli takie swoje mroczne odbicie.

ocenił(a) grę na 8
nikolazd

A z jakiej pietruszki jest ??? na przykład?

ocenił(a) grę na 7
nikike

Jak dla mnie to nienarodzony brat/siostra Isaaca, jeden z powodów, dla którego jego matka – nie oszukujmy się – oszalała, wespół z odejściem jej męża lub jego śmiercią.

ocenił(a) grę na 6
nikolazd

To jest tak naprawdę MARTWY Isaac, po tym gdy ten zamknął się w zabawkowej skrzyni i się udusił. Polecam poczytać teorie, jest ich mnóstwo i internecie :)

ocenił(a) grę na 7
pawciosochacki

Ja swoją w sumie też mam. I to właśnie jej fragment, choć Azazela nie mogłam w niej umieścić jakoś.

pawciosochacki

Martwy Isaac to ??? (Blue Baby). On, The Lost (który okazuje się głosem Boga z intro) i Keeper (Isaac po powieszeniu się) to jedyne postaci powiązane z fabułą. Reszta ma po prostu imiona powiązane z Biblią, i tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones