PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611264}
8,6 33 177
ocen
8,6 10 1 33177
The Elder Scrolls V: Skyrim
powrót do forum gry The Elder Scrolls V: Skyrim

Jestem fanem gier RPG(rownież cRPG) i nie umiem się nadziwić skąd takie zachwyty
nad tą grą. Dla mnie to ona nawet nie umywa się do np pierwszych 2 Gothiców. Co jest
najważniejsze w grach RPG? Fabuła. Ta gra prawie nie ma fabuły. Bardziej nieliniowa i
pełna zwrotów akcji i zaskakująca jest już fabuła w Call of Duty... Owszem jest
fantastyczny ogromny i urozmaicony świat, tylko co z tego skoro jest martwy. I nie chodzi
mi tu o brak przeciwników, tylko NPC, których pomimo całej mojej wyobraźni nie potrafię
traktować jako niezależne postacie, tylko jako figurki postawione na mapce niczym
zaczarowane Imperiusem w Harrym Potterze. To odbiera mi połowę grywalności, bo
człowiek nie ma wrażenia ,że bierze udział w wielkiej przygodzie, tylko że jest
najemnikiem wykonującym po prostu zadania , nie pytając o cel. Grafika jest najwyżej
średnia, przy zbliżeniach słaba.
Smoki hahaha jakie smoki?Raczej przerośnięte legwany , jeśli chodzi o ich sianie grozy i
postrachu. Wyglądaja, a jakże groźnie, ale przeciwnikiem są nie wiele groźniejszym od
niedźwiedzia. Jaki lvl scalling?! Come on Tak jak na początku gry zabijałem wszystko co
się rusza, tak teraz zabijam. Nieśmiertelne postacie niezależne? Litości to ja już wole
napis Game Over. Gra ratuje się światem i niezłym systemem rozwoju postaci. Błagam
niech ktoś się do tego odniesie sensownie, bo nie chcę bezargumentowego hejtu
fanów. Pozdrawiam

frycek49

Oczywiście, a w '39 Polskę zaatakowały neonazistowskie Niemcy. Neonaziści, naziści jak zwał tak zwał - jestem wręcz pewien, że zrozumienie tej prostej analogii przerośnie twój niepofałdowany mózg.
Naprawdę nie lubię obrażać rozmówcy, ale dawno nie pisałem z takim ignoranckim troglodytą. Sakra, nie sądziłem, że można być aż takim głupcem bez jakiejkolwiek godności, ni wstydu.
No, po tym przydługim wstępie pójdzie już z górki:

"Tak czy inaczej ten gatunek gier opiera się na rozwoju postaci który powinien być w miarę swobodny i pozwalać na wykonywanie w miarę możliwości na różne sposoby"

^Urojenia i ignorancja.

"Gra jest na licencji książkowej, przedstawia przygody bohatera książkowego i ten ma się zachowywać i postępować tak jak bohater książkowy."

^Nie.

"Natomiast nie zmienia to faktu że element rozwoju bohatera jest ograniczony i to jest fakt i konkretny zarzut."

^Urojenia + brak kontrargumentu + brak zrozumienia słów: "fakt", "konkretny" i "zarzut".

Ps. "Dla czego" piszemy łącznie. Znaczy piszemy My, ludzie wykształceni.

ocenił(a) grę na 10
GarvinSitho

Jakie urojenia, gry cRPG ,(niech ci będzie) opierają się na rozwijaniu i odgrywaniu w świecie, często też tworzeniu postaci. Tworzysz postać i ją rozwijasz w świecie w jakimś kierunku. Na tym polegają grycRPG to jest ich podstawą.

Rozwój bohatera w wiedźminie jest ograniczony, jest to uzasadnione fabularnie i koncepcyjnie ale faktem jest że rozwój postaci jest ograniczony i nawet dziennikarze growi to przyznają.

Taka jest prawda.

frycek49

Co to jest "odgrywanie w świecie" i "rozwijanie w świecie"? Litości, ty nawet nie masz pojęcia, czym jest rozwój postaci. Rozwój postaci oznacza ni mniej, ni więcej, że dana postać nie stoi w miejscu, ale staje się coraz silniejsza i zyskuje nowe umiejętności (to jest nawet na Wikipedii pod hasłem "Komputerowa gra fabularna".).
Patrząc od strony mechaniki: Postać za konkretne działania (wykonywanie questów, pokonywanie przeciwników, używanie umiejętności etc.) otrzymuje punkty doświadczenia, gdy zbierze ich odpowiednią ilość może awansować na kolejny poziom, wtedy otrzymuje nowe umiejętności lub możliwość polepszenia statystyk bazowych.
I teraz, czy Geralt może awansować na kolejne poziomy? - tak.
Czy gracz może rozwijać Geralta w umiejętnościach innych niż walka mieczem? - też.
Tak naprawdę jedyną osobą, którą można bez cienia wątpliwości obdarzyć przymiotnikiem "ograniczony" jesteś ty sam - jesteś jak ta zabawka, która po nakręceniu powtarza w kółko jedno i to samo słowo/zdanie. Nie potrafisz dyskutować, twoja wiedza jest znikoma, logika u ciebie nie występuje, a słowa erystyka pewnie nawet nie znasz.

Prawdą jest też, że masz dwie głowy - obie puste.
A tego bieda-argumentu do nieśmiałości nawet nie wezmę pod uwagę.

ocenił(a) grę na 10
GarvinSitho

No odgrywanie i rozwijanie w świecie jest odgrywaniem i rozwijaniem w świecie. Rozwój postaci jest podstawą gier cRPG. Owszem w Wiedźminie otrzymuje się punkty doświadczenia, dzięki którym się awansuje i odblokowuje nowe umiejętność fakt, ale jest to ograniczone, nie masz tu takiej całkowitej swobody jak w Elder Scrollsach, czy innych cRPGach, co jest w mojej ocenie wadą, ale zdaję sobie też sprawę że tu nie dało się inaczej tego zrobić, bo gra jest na podstawie książek. Niemniej wolę serią The Elder Scrolls uważam że te gry są lepsze od Wiedźmina pod wieloma względami.

frycek49

Poradnik "Jak napisać coś, nie pisząc w sumie nic" by frycek49.

Thompston

Polecam spróbować grę RPG z otwartym światem "Dragon Dogma - Dark Arisen":
https://www.filmweb.pl/videogame/Dragon%27s+Dogma%3A+Dark+Arisen-2013-678161
Uważam, że jest bardziej dojrzała i ma znacznie lepszą magię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones