PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688673}
8,4 8 973
oceny
8,4 10 1 8973
The Wolf Among Us
powrót do forum gry The Wolf Among Us

Epizod 5 FINAŁ.

ocenił(a) grę na 10

Data premiery 8 lipca. trailer https://www.youtube.com/watch?v=snjTY8TWrzI szczerze bardzo malo pokazuje, bardziej przypomina co było poprzednio. No ale zrozumiałe, nie mogą zbyt wiele zdradzić. Nie wiem jak wy, ale ja nie spodziewam się żadnej wielkiej bomby. Po prostu Bigby zmieniony w wilka rozprawi się z całą bandą, a szkoda. Liczyłem na jakiś fajny twist. No ale zobaczymy jak to zrobią, może ttg miło mnie zaskoczy.

ocenił(a) grę na 9
Grochu89

Oczywistym jest, że to Faith żyje i ukrywała się pod postacią Nerissy. Za dużo rzeczy na to wskazuje, ale nie zamierzam w to brnąć, bo nieprzekonanych się nie przekona. Teoria o tym, że nigdy nie poznaliśmy Faith jest kompletną bzdurą. Do jej udowodnienia posługujecie się strasznie naciąganymi wytłumaczeniami, w które nie sposób uwierzyć. Faktem jest, że scenariusz nie jest idealny stąd wynikają wszystkie wątpliwości, ale zamysł twórców jest jasny, Faith żyje. Co do wydobycia zwłok, nigdy nie powiedziano, że ciało "Faith" wrzucono do rzeki tak samo jak ciało Lily. Nie możemy tego zakładać, nawet jeżeli wydaje się to logiczne z perspektywy sprawców. Jeżeli chodzi o to jak Faith zdobyła i dostarczyła zaczarowaną głowę Nerissy to jest to po prostu dziura w scenariuszu. Jestem pewien, że twórcy najzwyczajniej w świecie przymknęli oko na tę kwestię. Jeszcze jedna rzecz, chyba nikt do tej pory tutaj tego nie wyłapał. W ścieżce dźwiękowej gry jest utwór o tytule "Faith". Ten utwór leci w tle podczas, gdy "Nerissa" rozmawia z Bigbym w jego biurze próbując kolejny raz popchnąć śledztwo do przodu, nie wierzę, że to przypadek. Taki zabieg idealnie wpasowuje się w podejście TTG. Biorąc pod uwagę całą fabułę gry jedyną logiczną opcją jest to, że Faith żyje. Poza tym jak można myśleć, że na końcu mamy do czynienia z Nerissą mając na uwadze te wszystkie kwestie z gry, które twórcy nam przypominają na końcu? Bufkin mówiący o tym, że Faith była mistrzynią ukrywania tożsamości, problemy z badaniem głowy "Faith" i fakt, że ostatnim zdanie w grze jest wypowiedziane głosem Faith (I'll see you around wolf). Argumenty, że miało to jeszcze bardziej zwrócić uwagę na to, że Nerissa i Faith z początku gry to te same osoby są bezsensu. Chyba w tamtym momencie było to już dla wszystkich jasne, to po co jeszcze twórcy mieliby dorzucać tę kwestię "na odchodne"? Niedługo wyjdzie druga część i raz na zawsze obali te niedorzeczne teorie. Jak mówiłem, wersja z żyjącą Faith nie jest idealna, bo scenariusz ma trochę niedopatrzeń, ale jasno widać jaki był zamysł twórców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones