PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612896}
8,2 26 206
ocen
8,2 10 1 26206
Tomb Raider
powrót do forum gry Tomb Raider

Wystarczy, że obejrzałem gameplay'e na youtube, bo kupować tego nawet nie mam zamiaru. Ta gra bazuje jedynie na popularnym tytule, ale jest całkowicie inną grą wygląda i zachowuje się w ogóle inaczej. Lara to nie Lara, w ogóle co to za głupota z tym łukiem. Niestety ale całość zbyt bardzo przypomina gry takie jak Uncharted abym w ogóle się nią zainteresował. I w ogóle ta liniowość jak we wszystkich dzisiejszych grach. Stare Tomb Raidery chyba były zbyt trudne dla ludzi, to też musieli wypuścić taki crap. Ale ludzie i tak kupią.

ocenił(a) grę na 10
Axel

W ogóle nie zgadzam się z twoją opinią. Gra jest świetna. Do tej pory chyba najlepsza w jaką grałam

Axel

czekaj czekaj znaczy twoim zdaniem i Uncharted jest do dupy????

hantos

Tak, Uncharted jest do dupy.

Axel

uuu tak jak i to co mózgiem

Axel

a ile razy go ukończyłeś? bo wnioskując z twoich wypowiedzi inteligentnych to zapewne zajrzałeś tylko na youtube.szkoda szkoda bo masz ciekawy gust filmowy ale z grami to sie raczej nie dogadamy

Axel

tak jak i to co mózgiem nazywasz!!!!

ocenił(a) grę na 9
Axel

Gra jest fajna ale łatwa, tylko w kilku miejscach miałem problem :)

ocenił(a) grę na 9
KulturalneOcenianie

a grałem na hardzie.

Axel

Gra może i niema wiele wspólniego z Larą, ale pomyśl trochę. Jest to sam początek jej przygód więc jeszcze niczego nie potrafi i powoli w trakcie gry się niektórych czynności uczy. Nie mogli tego aspektu wykreować inaczej i chociaż było mi przykro, że Lara nie poruszała się z wdziekiem ale zrozumiałęm, że nie urodziła się wyszkolona w każdej dziedzinie :) Na samym końcu tej gry dopiero widzimy jak Lara ma okazję pierwszy raz strzeliż z dwóch pistoletów na raz. Jestem przekonany, że jeśli twórcy zdecydują się kontynuować tę serię zobaczymy larę w całej swej okazałości.
Jednak nie wszystko wygląda tak dobrze. To co mi strasznie przeszkadzało to brak eksploracji grobowców, które są tu potraktowane po macoszemu. To jakby Far Cry 3 nazwać symulatorem lotni! Choć jest to Tomb Raider to nie wiele Tomb Raidowania się tam robi a każdy grobowiec składa się z jednej zagadki! WTF? Liczę jednak na to, że ewentualne kontynuacje będą szły w tym właśnie kierunku.
A łuki w grach akurat lubię chociaż w tej grze nie musiałem go używać, gdyż jest tu wiele lepszych broni :)

ocenił(a) grę na 10
EvilScrooge

Prawdę powiedziawszy, to nie rozumiem tego zarzutu odnośnie braku braku grobowców. Przecież Tomb Raider to gra typu action adventrue, której zadaniem jest tylko i wyłącznie pokazać w pewnym sensie odrealnioną dla nas przygodę i to zadanie najnowsza odsłona TR spełniła. Poza tym powiedzmy sobie szczerze, które z poprzednich odsłon wycieczek Lary Croft mogą pochwalić się bogactwem wymagających starożytnych kompleksów? Na całe 15 odsłon, jedynie 5 z nich w pełni skupiało się na aspekcie eksploracji grobowców. Częściami tymi są:
- TR1
- TR4
- GOLD 1
- TRA
- TRU
Pytanie teraz, skoro poprzednie części ze swoim brakiem grobowców przeszły bez większej krytyki, to dlaczego wystosowuje się ten argument w stosunku do najnowszego Tomb Raidera? Stosunek ilość "grobowych" poziomów jest porównywalny do chociażby TRII gdzie to jedynie Mur Chiński można wymienić. W TRIII też nie jest lepiej, a TRV to już w ogóle abstrakcja.

tomb2525

Może i masz rację chociaż nie bardzo pamietam starsze częsci. Niemniej jednak tytuł z czyms wiązać się musi inaczej by go dawno zmienili.
Ale brak łamigłówek w otoczeniu troszkę mnie zniesmaczył. Jest ich naprawdę znikoma ilość i goraniczają się do kręcenia korbką. Lara musi się udać w ciekawsze miejsca!

Axel

Twórcy zapowiadali, że jest to prequel do wydarzeń z poprzednich odsłon TR. Oczekiwałam więc prequela. Oczekiwałam jakiejś ciekawej historii, a przede wszystkim miałam nadzieję że zostanie przedstawiony proces przemiany z normalnej dziewczyny w tę Larę którą dobrze znamy. Tymczasem dostałam dosyć wątpliwy fabularnie, krwawy shooter, tysiące bezmózgich przeciwników i worki z których po podpaleniu wypadały.. drewniane skrzynie(dobra, już pal sześć fizykę w tej grze, a raczej jej brak). Lara po prostu z minuty na minutę zmieniła się w masowego mordercę, i to mnie w dużej mierze zawiodło. Dodatkowo drewniani "przyjaciele" panny Croft.. Nie czułam że wiąże nas wszystkich jakaś emocjonalna więź(a chyba powinnam, w końcu jestem Larą Croft, a oni są moimi przyjaciółmi, z którymi wyruszyłam w podróż życia), nie wzbudzili u mnie takiej sympatii dzięki której chciałoby mi się ich ratować. Ot, grupka ludzi, którzy nagle znaleźli się w tarapatach i trzeba ich odbić, bo "gra każe". To marne przedstawienie postaci znacznie wpłynęło na moje zaangażowanie, wczucie się w rozgrywkę, które nikło z każdą godziną. Dlatego ode mnie mocno naciągane 6. Za wybuchające beczki, Camillę Luddington i piękne - wręcz idealne - intro.

rockmantyczna

Grałaś w TR4? Tam była pierwsza misja z Von Croy'em, która była prequelem. Nijak się ma nowy Tomb Raider do wydarzeń z tamtej części. To nie jest nawet prequel, to jest po prostu żerowanie na znanym tytule. Nawet Lara nie ma nic wspólnego z tą dawną Larą. Ogólnie syf. Dziwię się, że ludzie tak dobrze przyjęli tę grę. Dali się nabrać znanym tytułem.

Axel

Nie grałam we wszystkie części TR. Prawdopodobnie masz rację, trochę się zagalopowałam z nazwaniem tej gry prequelem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones