PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678629}
9,6 58 543
oceny
9,6 10 1 58543
Wiedźmin 3: Dziki Gon
powrót do forum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Ideał

ocenił(a) grę na 10

Prawie ;)
Do tej gry robiłem ok 10 podejść. Nie mogłem się zmusić żeby w nią dłużej pograć. Ale jak już się przemogłem to 300 godzin spędziłem w tym przepięknym, staropolskim świecie. Najgorsze w tej grze jest to, że się kończy ;) No i ten zidiociały koń. Przez tego cymbała będę kilka lat krócej żył :)

ocenił(a) grę na 9
pigmejmen26

Mnie zawiodła muzyka. Ta eksploracyjna, która jest za krótka i nie umywa się nawet klimatem do tej z pierwszego Wiedźmina ;)

ocenił(a) grę na 10
Joecrou

Witcher 1 ma świetne utwory Brzeg i River of Life.

Witcher 3 znów najmocniej wyróżnił się The Fields of Ard Skellig.
Ale jest więcej świetnych utworków.

Generalnie Witcher 1 i 3 klimatem i soundtrackiem są bliskie sobie,bo mają klimat słowiański, gdy Witcher 2 jest bardziej taki z zachodnim klimatem, bo Redzi chcieli nabyć więcej konsumentów z zachodu, ale później wrócili do korzeni.

ocenił(a) grę na 9
returner

Peaceful moments, The Dike, Dusk of Northern Kingdom czy muzyka z karczmy. Dla mnie muzyka z jedynki jest najbardziej klimatyczna i "mistyczna" Trójka ma fajne utwory cut scenkowe i podczas walk (czyli te bardziej dynamiczne) ale eksploracyjne mnie jako całość rozczarowały. No i są króciutkie (niecałe 3 minuty na wielkiej mapce, kiedy w jedynce mamy nawet po 7 minut na malutkim obszarze) Np. wspomniany przez Cb Fields of Ard Skellige jest fajne, ale to nie oryginalny utwór.

ocenił(a) grę na 10
Joecrou

Moje ulubione soundtracki z wszystkich gier rpg wg. daty premiery:
Final Fantasy VII 1997
Final Fantasy VIII 1999
Planescape Torment 1999
System Shock 2 1999
Deus Ex 2000
Baldur's Gate II 2000
Gothic 2001
Final Fantasy X 2001
Gothic 2 2002
TES-Morrowind 2002
dodatek do Gothic 2 czyli Noc kruka 2003
TES-Oblivion 2006
Gothic 3 2006
Neverwinter Nights 2 2006
Wiedźmin 2007
Wiedźmin 3 2015
Divinity - Original Sin II 2017

Dość klimatyczny soundtrack też mają Kingdom Come Deliverace 2018,
Pillars of Eternity 2015, Pillars of Eternity II 2018 :)

Nie mogłem polubić się z soundtrackiem TES-Skyrim, a wielu go ceni, dlatego mam wbite do zmodowanego mocno Skyrima utwory z Gothic 2 i 3, Wiedźmin 1 i 3 oraz filmowej trylogii
Władcy Pierścieni. I dopiero wtedy czuć moc. Ale modów do Skyrim mam na wszystko,
content, mechaniki, grafikę, wypełnienie świata, questy, tereny itd.
Grafa porównywalna na modach z Witcher 3.

ocenił(a) grę na 9
returner

Lubię muzykę ze Skyrima. Razem z całym ambientem robi fajny klimacik. W sam raz na spokojną podróż ośnieżonymi szczytami...

ocenił(a) grę na 10
pigmejmen26

Początek w białym sadzie jest taki sobie ale jak się z tamtąd już wyjdzie to gra jest 10/10 arcydzieło, chyba żadna inna gra się tak nie wybija fabułą jak wiedźmin.

ocenił(a) grę na 10
pigmejmen26

Wiedźmin 3 nie ma w sobie nic przełomowego.
Nie ma ciekawych mechanik.
Jest genialną grą akcji, a słabym rpg jednowymiarowym do bólu skoro 99,99% gry za 2 podejściem przebiega identycznie i wszystko opiera się na walce.
Jest kopią G2NK, które na 2002-2003 jst tym samym co W3 na 2015-2016

Z tym, że W3 ma lepszą od G2NK grafikę, fabułę i powiedzmy soundtrack (powiedzmy)

A G2NK wygrywa, że:
-ma większe wyzwanie w walce i logistyce (brak znaczników),
-można przechodzić wojownikiem lub magiem,
-jest system złodziejstwa,
-mamy większą interakcję z NPC
- przełomowość, bo to z G1 i G2NK właśnie Wiesiek 3 skopiował cykl dnia i nocy dla NPC z prawdziwego zdarzenia oraz świetny projekt świata bez powtarzalności znanej z innych rpg, gdzie miejsca były tworzone na zasadzie kopiuj/wklej, a to gry Piranha Bytes wyróżniały się. Ale W3 ma dopiero w 2015 to co PB w 2001 czyli jest naśladownikiem do czego zawsze CD Project przyznawał się, że kochają w studio PB od G1 i G2. Zresztą robili do tych gier polski dubbing :)

Wady W3:
1) Gra jest mega jednowymiarowa jak na rpg, bo 99% za 2 razem jest identyczne jak za 1 razem więc dużo rasowych rpg jest lepszych, które są bardziej rozbudowane, mają ciekawsze mechaniki, są większym wyzwaniem i można przechodzić na różne sposoby.
2) Casualowe mechaniki
3) Zero systemu złodziejstwa.
4) Uboga magia.
5) Wszystko opiera się na walce
6) W Novigrad z ponad 90% NPC nie idzie wejść w interakcje
7) Znaczniki czyli zero satysfakcji skoro nie ma wyzwania logistycznego jak
Morrowind, Gothic 1 i 2, Might and Magic 6 i 7, System Shock 2, Deus ex 1 itp.

G2NK z ogromnym modem Returning 2.0 + Alternative Balance jest pod każdym względem lepszą grą jako rpg od Wiedźmina 3.
Novigrad w Wiedźmin 3 jest słabo wykorzystany, gdy miasto Khorinis w G2NK z Returning 2.0 ma tak, że każdy NPC coś oferuje nam. Quest, handel, rozmowy, interakcje itd. Do starych NPC dodano nowe interakcje, wykorzystano bezimienników, by coś teraz oferowali i wprowadzono postacie znane z Gothic 1 jakich nie było w G2NK oraz zupełnie nowe.Oczywiście Returning 2.0 nie tylko wzbogacił zalety Gothicowe, ale wdrożył też zalety Morrowindowe w Gothica II NK i zamiast gry akcji na 60 godzin trochę wyśmiewanej za prostotę elementów rpg zrobili z gry rasowe rpg na 300 godzin z tyloma zależnościami i możliwościami gatunkowymi, że gdyby Cyberpunk 2077 miał tyle możliwości łataliby grę pewnie z 15 lat

Returning 2.0 tworzyła utalentowana grupa modderów od 2005 do 2017, a następnie Alternative Balance od 2018 do 2020. Obecnie powstaje profesjonalny dubbing z aktorami do tego gigantycznego moda. Już jest profesjonalny dubbing w Rosji, gdzie traktują ten mod jak oficjalny dodatek do G2NK. Zawartość zawstydza wszystkie rpg.


Mnóstwo nowych umiejętności, ulepszeń, contentu np:
- Dodano 31 nowych terenów w tym przywrócone wszystkie tereny wycięte w Górniczej dolinie jakie były w G1.
- G2NK miał ok 180 questów, a teraz razem blisko 500 questów wysokiej jakości bez znaczników.
- Dodanych kilkaset postaci do gry w tym znane z Gothic 1 jakich brakło w G2NK
- G2NK miał 3 gildie główne, a teraz razem 6 gildii głównych, bo dodane są
Nekromanta, Mag wody, Strażnik świątynny/Guru
- G2NK miał 1 gildię poboczną złodziei, a teraz jest 6 gildii pobocznych, bo doszły
kupcy, myśliwi, zabójcy, asasyni, najemnicy orków
- G2NK miał 3 obowiązkowe gildie w wątku NK krąg wody, piraci, bandyci teraz
jeszcze doszła obowiązkowa gildia z wątku Opiekunów.
- Wszystkie stare gildie wzbogacone o nowe questy
- Stare postacie jakie były w G2NK oferują z modem znacznie więcej interakcji
- Zmieniono klimat na mroczniejszy bardziej przypominający Gothic 1 zwłaszcza w kopalniach i podziemnych lokacjach
- o wiele lepsza grafika (tekstury, efekty)
- mnóstwo nowych obiektów
- ulepszone animacje
- retoryka
- inteligencja
- walka 2 broniami
- walka bronią jednoręczną z tarczą,
- strzelanie łukiem jak w G3
- przy graniu magiem celownik,
- nowy system teleportów
- możliwość teleportowania się magiem podczas walki lub wędrówki o kilkanaście metrów,
- Nekromanta może używać czarów nie tylko z many, ale też z paska życia,
- skróty klawiszowe do brania potionów i do tego bez zatrzymania nawet podczas walki
- możliwość grania z czynnikiem głodu, pragnienia i zmęczenia jak w Kingdom Come Deliverance (nieobowiązkowe)
- przy graniu wojownikiem pasek wytrzymałości zużywa się na podobnej zasadzie jak magowi mana
- bieganie sprintem jest jak w G3 czyli zużywa pasek wytrzymałości,
- dodatkowy rozdział 7 z wielką bitwą, dużo zwrotów akcji i ciekawych wątków.

Ilość innowacji, ulepszeń przebija wszystkie mody skoro TES-Skyrim wraz z ok 500 najlepszymi modami dodaje zawartości ok 1/3 tego co sam Returning 2.0 do G2NK.


Top 10 rpg mój to:

Final Fantasy 7 1997 + mody graficzne
Planescape Torment 1999 ( remaster 2017),
BG 2 2000 + Tron Baala (remaster 2013)
Fallout 2 1998
System Shock 2 1999 + mody graficzne + spolszczenie
Deus Ex 2000 + mod Revision + spolszczenie
TES-Morrowind 2002 + Overhaul 3.0 paczka modów graficznych,
G2NK + ogromny mod Returning 2.0 + Dx11 + Alternative Balance + spolszczenie
KOTOR 2003 + mody graficzne
Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2004 + VTMB Unofficial Patch 9.7 PL


Za nimi dałbym z pewnością np:
Fallout 1 1997
Baldur's Gate 1 1998
Might and Magic VI 1998
Might and Magic VII 1999
Final Fantasy VIII 1999
Icewind Dale 2000 i
Final Fantasy X 2001
Wizardry 8 2001
Gothic 2001 + mody
Icewind Dale 2 2002
TES-Oblivion 2006 + mody,
Neverwinter Nights 2 2006 + Maska zdrajcy
Gothic 3 2006 + wszystkie mody
Wiedźmin 2007
Drakensang-The Dark Eye 2008
Drakensang-River of Time 2010.
Risen 1 2009
Dragon age Origins 2009.
Wiedźmin 2 2011,
TES-Skyrim 2011+mody,
Wiedźmin 3 2015 + dodatki + mody
Pillars of Eternity 2015
Divinity Original SIn II 2017
Persona 5 2017
Pillars of Eternity 2 2018
Kingdom Come Deliverance 2018
Disco Elysium 2019 itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones