PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678629}
9,6 58 536
ocen
9,6 10 1 58536
Wiedźmin 3: Dziki Gon
powrót do forum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Mój laptop nie spełnia wymagań tej gry, ma tylko 4 gb RAMU i 2-rdzeniowy procesor. Mimo to postanowiłem pobrać torrent by sprawdzić czy gra ruszy. Nie jestem maniakiem detali graficznych i klatek na sekundę. Wyobraźcie sobie, co dla niektórych może stanowić problem, że Black Flag ukończyłem z "płynnością" poniżej 20 FPS. Do grania bez luksusów jestem przyzwyczajony od dawna, ok 20 FPS nie powoduje u mnie bólu rzyci. Nowy Wiedźmin działa u mnie niewiele gorzej niż swój poprzednik. Gra została bardzo dopracowana i doskonale zoptymalizowana. Zwykle z zagranicznymi grami mam jakieś problemy techniczne, jednak Dziki Gon jest stabilny jak, nie przymierzając, piramida. Nawet na najniższych ustawieniach zachwycam się pięknem świata, nawet nie biegam Geraltem lecz spaceruję nim wdychając słowiańską atmosferę z książek. Scenariusz jest godzien uznania go za kontynuację książkowych przygód Białego Wilka, narracja naturalnie porywa swoją płynnością, główny wątek i zadania poboczne tworzą jedną, spójną, piękną przygodę. System walki, którego się obawiałem, okazał się bardzo prostym, przyjemnym i intuicyjnym elementem gameplayu a to tylko jeden z bardzo wielu walorów tej gry. Wszakże dopiero zacząłem ją odkrywać ale wrażenie wywarła na mnie ogromne, nie widzę tutaj na razie żadnych wad i ekscytuję się na myśl co mnie czeka w tym wielkim świecie. Trzeci epizod Wiedźmina jest dla mnie wszystkim czego mógłbym oczekiwać od gry komputerowej i "egranizacji" prozy ASa. Gorąco polecam!

ocenił(a) grę na 10

a karte graficzną jaką masz?

użytkownik usunięty
xxx444

Radeon HD 7670M

użytkownik usunięty

2 GB

ocenił(a) grę na 10

Postąpiłem podobnie. Grę pobrałem, kiedy się uruchomiła, zaraz poleciałem do sklepu. Niemniej jednak w moim wypadku gra działa wyraźnie gorzej niż dwójka - w dwójkę grałem spokojnie na ustawieniach wysokich, trójki wymagała ustawień minimalnych i obniżenia rozdzielczości. Ale mimo wszystko, wygląda pięknie i pod względem klimatu zdecydowanie bardziej przywodzi na myśl książki i część pierwszą niż dwójkę, a to dla mnie wielki plus.

SzalonyChemik

a jaki masz komputer ?

ocenił(a) grę na 10
kovallik

Lenovo Y510P
i7 4700MQ 2,4GHz
8GB RAM
2x GF755M GT
W ustawieniach wszystko na minimum, rozdzielczość 1280x768. Gra chodzi płynnie, czasem zrywa dźwięk ale nie wiem czy to związane z obciążeniem sprzętu czy może po prostu moje głośniczki mają humory.

SzalonyChemik

Coś masz w ustawieniach skopanego, bo mam ten sam model kompa, a gra chodzi płynnie w 1920x1080 i w większości ustawieniach wysokich (bez paru opcji, które obniżają fps, np. hairworks). Sprawdź czy masz włączone SLI w Panelu sterowania NVidia i zainstalowany nowy sterownik.

ocenił(a) grę na 10
PiotrB_88

Mam i mam. W takim razie nie wiem co jest. To znaczy podejrzewam, że mogę mieć rąbniętą jedną z tych grafik, bo czasami się wysypuje sterownik w niektórych grach.

ocenił(a) grę na 10
SzalonyChemik

Przy okazji wakacji pewnie siądę do formata i ewentualnie podeślę komputer na serwis, na razie nie mam jak tego zrobić, bo studia.

ocenił(a) grę na 10
SzalonyChemik

Rozdzielczość 1280x768 o matko myślałem że nikt już nie gra na takiej rozdzielczości ;),dobry masz sprzęt nie wiem czemu ciągniesz na niskich.

ocenił(a) grę na 10

Skąd pobrałeś?

użytkownik usunięty
Szatan1997

kat.ph szukaj witcher 3 - xatab.

ocenił(a) grę na 10
Szatan1997

isohunt lub thepiratebay, tam ściągniesz tylko musisz mieć program do pobierania uTorrent. Nie ma za co

Witam.
Mam Lenovo y510p.

Intel Core i5-4200M
NVIDIA GeForce GT 755M
4BG Ram

Wiedźmin 3 chodzi niepłynnie. Tzn nie zacina sie ale ruchy myszka są opóźnione o 1 sekundę.
Czy będzie to wina słabego procesora czy grafiki. Jak wymienię procka na i7 to pozbędę sie tego problemu czy musze kupic drugiego GF na SLI?
Pozdrawiam

ocenił(a) grę na 10
Sorenson

Drugiega GFa nie dokupisz, a przynajmniej będzie z tym spory problem, prawdopodobnie trzeba będzie szukać używanych bo z tego co wiem to Lenovo nigdy nie wypuściło tych kart jako akcesoriów do Ultrabaya, tylko wszystkie były od razu montowane w laptopach z konfiguracją SLI. Dlatego też jedyna szansa by taką kartę zdobyć to jeśli ktoś by sprzedawał np. jako część uszkodzonego laptopa. A nawet jeśli przy dużej dozie farta kartę zdobędziesz, to nie załatwia jeszcze sprawy, bo do modeli z SLI idzie mocniejszy zasilacz niż do modeli z jedną kartą - ale to już chyba można w sklepach Lenovo dostać. Dodam też, że karty 750GT czy 650GT które w starszych modelach laptopa montowano i z tego co wiem faktycznie były dostępne jako akcesoria, nie mogą zostać wykorzystane, by uruchomić SLI musisz posiadać dwie IDENTYCZNE karty, także mając główną 755GT, musisz zdobyć również 755GT.
Jeśli chodzi o sugestie, to w pierwszej kolejności sugerowałbym dodać pamięci RAM, Wiedźmin ma w wymaganiach minimalnych 6GB w końcu, tu może leżeć źródło problemu.

ocenił(a) grę na 10
Sorenson

Nie musisz nic wymieniać czy dokładać ramu (zresztą nie bardzo tak się da łatwo wymienić w laptopie proc czy grafe jak HDD). Wystarczy zablokować gre na 30fpsach w menu gry, a jeśli to nic nie da to zastosować tą samą blokade lub mniejszą (25fpsów np) programem Dxtory. Mi to pomogło w AC Unity bo tak miałem tam

Posiadam jeszcze w miarę dobrego lapka Lenovo Y580. Na pokładzie i5-3210M, GF GTX660M, 4GB ram, matryca 1376x768. Chciałbym dołożyć jeszcze jedną kość 4GB. Czy to wystarczy na nowego Wieśka? Nie zależy mi na wysokich detalach, zadowoliłbym się średnimi, albo nawet niższymi z 25 kl/s, tak by po prostu grało się godnie.

Nethvoy

Bez obrazy ale chyba niepoważni.....w taką grę jak Wiedźmin chcecie grać na laptopach ?

użytkownik usunięty
przemek_klaja

Nie, ja osobiście wolałbym podziwiać ultra detale na motorze 22. Na razie mam jednak laptopa i cieszę, że aż tyle.

przemek_klaja

Jestem graczem konsolowym, a z powodu braku PS4/X1 byłbym zmuszony grać na laptopie. Jak dla mnie spełnia swoją rolę na co dzień, w starsze tytuły można bez problemu zagrać.

ocenił(a) grę na 10
przemek_klaja

A w czym problem? Ja sobie cenię możliwość grania mobilnego, zabrania sprzętu gdziekolwiek się wybieram. By tak grać w tytuły AAA, laptop z segmentu gaming lub co najmniej high-performance jest chyba jedynym wyborem i to wcale nie takim głupim.

ocenił(a) grę na 10
przemek_klaja

Na laptopie gram bezproblemowo na wysokich. Można? Można. Musiałem wyjechać na weekend? Nie ma problemu w wolnej chwili mogę zagrać w wiedźmina. Przy stoliku? Ok. Na łóżku? Nie ma problemu. W zasadzie dokładnie od 2008 do grania używam regularnie laptopów, trzeba wiedzieć jaki kupić i nie szczędzić grosza. Ale możliwości jaka idzie za tym że mogę gdziekolwiek jestem włączyć grę czy film i gdziekolwiek chcę- bezcenne. Co prawda na ultra nie ma szans najmniejszych ale czy to ważne? I tam stwierdzam że od ponad 3/4 dzisiejszych najnowszych produkcji lepiej zagrać ze znajomymi w heroes 3. Od czasu mass effecta 3 czyli kawał czasu temu właściwie grało się na zasadzie a bo nie ma nic innego. Ostatnio w końcu gta V na pecety i teraz wiedźmin. Obawiam się że szybko je przejdę i znowu będzie trzeba czekać mnóstwo czasu na grę w którą naprawdę warto grać i która poza grafiką ma cokolwiek do zaoferowania.

użytkownik usunięty
Nethvoy

Ja mam bardzo podobne podzespoły i muszę grać na minimalnych w rozdziałce 1280x720. I przy tym mam poniżej 20 klatek. Po prostu tnie, jest niewygodnie ale gra tak wspaniała, że mogę to przeboleć. Podejrzewam, że dołożenie jednej kości 4gb zwiększy płynność.

Jest pewne rozwiązanie, ale tylko połowiczne. Mam tą samą kartę 7670m. Płynność spada u mnie zwłaszcza podczas przerywników filmowych, gdzie ruch ust bohaterów nie synchronizuje się z wypowiadanymi kwestiami. Podczas eksploracji płynność nie jest najgorsza. Zmiana rozdzielczości na najmniejszą możliwą do ustawienia to niezbyt fortunne rozwiązanie, bo rozciąga się obraz nie zachowując proporcji 16 na 9, bo zapewne taką posiadają nasze laptopy.
A rozwiązanie o którym mówię to zmiana plików z ustawieniami gry. Otwieramy plik user.settings w notatniku i zmieniamy następujące linijki tekstu.
Resolution="1280x768" tu wpisujemy interesującą nas rozdzielczość np. 1024x576
FullScreenMode=2
I tu pojawia się problem. Fullscreen mode= 2 to gra w oknie. Przy zmianie tego parametru na 3 czyli grę na pełnym ekranie, nie zachowują się proporcje, a gra prawdopodobnie zmienia rozdzielczość do najmniejszej z ustawień predefiniowanych czyli 1024x768. Pozostaje jedynie gra w oknie. Jakby ktoś łaskawie znalazł jakieś rozwiązanie to proszę o kontakt. Może jakiś program lupa, zbliżający/zoomujący określony obszar ekranu(tego okienka w którym się gra). Dodam tylko że płynność rozgrywki zwiększa się ogromnie. Można nawet się pokusić o ustawienie wygładzania krawędzi.
Proponuje poczekać też na nowe sterowniki AMD, mogą zmienić minimalnie na plus płynność.
Dokupienie ramu nic nie zmieni, niestety. Może zlikwidować jedynie tzw. freezy, czyli chwilowe przeskoki płynności, co spotkałem u siebie o dziwo(mam 4 gb ramów) niezwykle rzadko.
Najbardziej katującym dla tej karty jest to oświetlenie i nie same cienie, a te migające, mrugające światła na bohaterach. Celowo postanowiłem zgasić wszystkie źródła światła w pomieszczeniu i płynność była większa.
A dlaczego nie cienie, bo ich rozdzielczość da się zmniejszyć w tychże plikach konfiguracyjnych. Daje trochę klatek, ale bez szału. (I jeszcze w tymże można zmniejszyć gęstość trawy i zasięg jej pojawiania się)
A i jeszcze jedno, piszą gdzieś na zagranicznych forach, żeby wymusić za pomocą panelu AMD na aplikacji wiedźmina, brak teselacji lub taką na poziomie 8 lub niżej, ale nie wiem czy to działa nie testowałem
Jak ktoś przetestuje tu to co napisałem, proszę o opinię.
Widziałem przetestowałem, na tą chwilę głównie z braku czasu - odpuszczam. Może gra przyspieszy dzięki sterownikom i poprawką autorów. Mam taką nadzieję.
Rozpisałem się... Pozdrawiam. Jak ktoś ma pytania śmiało.

25 kl/s to już dosyć wygodnie by się grało, szkoda tylko rozdziałki, że nie można by było podnieść do natywnej :(

ocenił(a) grę na 10
Nethvoy

4 GB starczy, gra na wysokich żre 2,9 GB RAMu, więc wystarczy powyłaczać obciążające programy w tle

AdrianQ

Hej,
Gra nie spełnia u mnie minimalnych wymagań, ale myslisz, że poszłoby przy tych parametrach:

Procesor Intel Core i3-3110M CPU 2,4 GHz
RAM 4 GB
Karta graficzna - NVIDIA GeForce GT 740M

Wiem, że nie jest to wystrzałowy sprzęt, ale czy dałoby się w miare pograć gdyby poobniżać trochę parametry gry?

ocenił(a) grę na 10
kamilxxx09

Bez żadnego problemu w ciemno instalować. Miałem laptopa z tą grafiką (2GB) i o wiele bardziej wymagający Assasin Unity działał na tym. Proc też wystarczający. Najważniejsze to to żeby laptop był sprawny: dysk zdefragmentowany, obczyszczony cleanerem i zainstalowane dedykowane sterowniki od nvidii i patche od cd projektu

AdrianQ

Mozemy przejśc na priv? Bo mam pare pytań, a nie chce tutaj smiecić.

ocenił(a) grę na 10
kamilxxx09

prosze bardzo

ocenił(a) grę na 10
kamilxxx09

Mości panowie pomóżcie.Czy na kompie i5 4440 CPU 3.1 Ghz
Ram 8 GB
nVidia 660 GTX
Wiesiek da radę? Jeśli tak to na jakich ustawieniach. Zamierzam kupić grę,ale boję się że może nie popłynąć. W innych tytułach pojawiał się taki problem, że kiedy zaczynałem grać, płynność była rzędu 40-60 FPS, ale stopniowo spadała do....12 FPS i niżej. Co jest tego przyczyną? Czy chodzi o to że grafika się przegrzewa? Proszę o rzeczową odpowiedź.Pozdrawiam i z góry dziękuję.

suiCid3R

Powinien, chociaż sie nie znam :)

suiCid3R

Mój komp to:
AMD Phenom II X4 955 BE 3,2GHz
8GB RAM
MSI 650 ti BOOST 2GB
Gra chodzi mi w rozdzielczości 1920X1080 na ustawieniach medium to high bez żadnych przycięć, więc myślę, że u Cb też nie powinno być żadnych problemów ;)

ocenił(a) grę na 10
AdrianQ

A czy jest szansa żeby odpalić Wieśka na zestawie Athlon II x4 651 3.0 ghz + Gainward GTX 650 (niestety tylko 1 gb vram) i 8gb ramu?Niby do minimalnych jest potrzebny Phenon x4 i karta minimum gtx660 2gb.I tak kompa będe wymieniał, ale jak pomysle ze mam czekac do jesieni to mnie szajba łapie.

ocenił(a) grę na 10
Nethvoy

Też mam Y580 i gram na rozdziałce 1280x768 po podkręceniu grafiki do 1260 (core) i 2800 (memory), tylko bez podkładki chłodzącej nie polecam. Fpsy wahają się pomiędzy 22 a 35 ale ogólnie wiedźmin jest grywalny na tym lapku.

mintusf

Aż tak się grzeje? Jeszcze nigdy nie zdażyło mi się, aby mój się przegrzał, albo chociaż był mocno ciepły w jakimś miejscu. Na jakich ustawieniach grasz?

ocenił(a) grę na 10
Nethvoy

1260 to o 400 więcej niż bazowa częstotliwość, więc grzeje się o wiele bardziej. Z podkładką chłodzącą to jest 75 stopni. Ustawienia na jakich gram to Low z teksturami na Ultra (2GB pamięci na karcie), woda na High, dwie opcje rozmycia, bloom, gra świateł, no i czasami włączę antyaliasing. Rozdzielczość 1280x768 z dwoma cienkimi paskami z boku. Ogólnie gra jest dziwnie zoptymalizowana bo na tych ustawieniach mam tyle samo fps co na 100% Low.

mintusf

O, świetnie. Dzięki za odpowiedź i porady. W takim razie chyba skusze się na nowego Wieśka nie czekając na zakup obecnej generacji konsol.
Rozumiem, że całość nie znośna do gry i aż tak nie kłuje w oczy? ;)

ocenił(a) grę na 10
Nethvoy

Jeśli nie przeszkadza Tobie granie w mniejszej rozdzielczości z 25 fps to gra jest w pełni grywalna a i nawet w 800x600 byłaby epicka :D

użytkownik usunięty
Nethvoy

mam ten sam model, z tym że 12gb ramu i na niskich da się nieźle grać. odczuwam jakieś przycinki jak wjeżdżam do mocno zaludnionych miejsc, ale po chwili wszystko jest już ok

użytkownik usunięty

Oj, wykrakałem. Twórcy popełnili błąd. Poziom trudności był świetnie zbalansowany, parę razy padłem ale było to uczucie "że mogę", wystarczyło się bardziej postarać. Niestety w misji z lumberkinem są dwie fale teleportujących się zjaw. O ile pierwszą odpycham to przy drugiej padam, przesadzili, ale dałoby się to wybaczyć gdyby nie brak checkpointa. W walce z gryfem po połowie był zapis i to było bardzo dobre rozwiązanie.

Wymagania W3 są zawyżone. Ja zakupiłem grę dzień po premierze, po upewnieniu się na youtube, że moja karta graficzna MSI GTX 650 ti BOOST pociągnie grę (twórcy podali, że do komfortowej gry na minimalnych detalach potrzeba ciut lepszego GTX 660). Okazało się, że Wiedźmin w 30 - 40 klatkach odpala mi się na ustawieniach medium to high ;)

użytkownik usunięty
Rafal23

wydaje mi się, ze zawyżają specjalnie, aby nie było głupich porównań do konsol, jakie on słabe są itd.

Możliwe, ale duży wpływ może mieć też kontrakt Redów z Nvidią, przy tej części Wiedźmina i próba naciągnięcia graczy na nowe karty graficzne. Niestety dla Nvidii takie praktyki w dobie internetu mają małe szanse powodzenia ;)

użytkownik usunięty
Rafal23

no wygląda jakby próbowali naciągać ludzi

Też mi się tak wydaje.

kamilxxx09

Czytałem też na jakiejś stronie, że CDPR podali wymagania przed downgradem gry i stąd taka sytuacja. Myślę, że jakieś ziarnko prawdy może w tym być ale zapewne do końca, też nie warto w to wierzyć :)

Rafal23

Mam taką konfigurację:

Xeon E5450 (modyfikacja LGA775), GeForce 470 AMP Ed., 6GB RAM, Win7

Kupiłem Wiesia mając gdzieś oficjalne wymagania :)

Efekt: ustawienia wszystko na średnich, jakość tekstur high, z włączonymi antialiasingami itp, jedynie hairworks nie ma.

30fps spokojnie.

Więc ładna ściema z tymi minimalnymi wymaganiami, co oczywiście cieszy tych, którzy nie kupili np GF980 :))

devlin

Ogólnie wygląda to trochę tak, jakby wymagania minimalne CDP pomyliło z zalecanymi :p

Witam wszystkich, zastanawiałem się długi czas nad tym czy kupić tego wiedzmina czy nie, otóż mam laptopa lenovo średni procesor i7 oraz karta graficzna nvidia G710 8GB RAM, na stronie " CAN YOU RUN IT" pokazywało mi, że nie ma szans aby mi poszedł. Dlatego, że jestem fanatykiem zaryzykowałem i kupiłem, ponieważ z nie których zródeł w internecie wydawało by się, że minimalne wymagania są trochę zawyżone i co się okazuje? Działa na doszczętnie minimalnych na 45-50fps. Bardzo gorąco wam wszystkim polecam jestem bardzo zadowolony! Jeśli by ktoś chciał kupić, a się nie boi zapraszam: wwwg2acom/r/wildhuntaandar

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones