PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712573}

Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie

Rogue One: A Star Wars Story
7,4 164 440
ocen
7,4 10 1 164440
7,1 34
oceny krytyków
Łotr 1. Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie

TFA ZAORANE!!

ocenił(a) film na 8

Polecam wszystkim rozczarowanym VII epizodem, którzy już spisali Lucasfilm i Disneya na straty. R1 to totalnie wyższy poziom od TFA, miażdży go w każdym aspekcie.

ocenił(a) film na 9
Gokussb

Przebudzenie mocy to takie same gwiezdne wojny jak każda inna część od Lucasa z wyjątkiem tych robionych komputerowo. Star Warsy Lucasa też opierają się na jednym schemacie i każda część ma prawie te same elementy, bo to STAR WARS. Porównując jakiekolwiek części STAR WARSA z Luke Skywalker też zobaczysz, że każda część to prawie ten sam schemat.

W Łotr 1 brakuje klimatu star wars. Świat jest rozszerzony, ale w sztuczny sposób - wiele rzeczy tu nie pasuje do klimatu filmów LUCASA. Brakuje postaci - prawdziwych postaci i humoru. Brakuje bardziej przekonywującego świata, ktory w filmach LUCASA jest całkiem fantastyczny i barwny. ŁOTR1 jest filmem dość sztucznym i wymuszonym, ale ma dobre akcje pod koniec za co zawyżyłem ocenę. Przede wszystkim nie czuć, że ŁOTR1 to film przygodowy tak jak każda część od LUCASA wliczając PRZEBUDZENIE MOCY. Z wszystkich star wars w ŁOTR1 jest najmniej klimatu STAR WARS co jest jego najwieksza wada.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Żartujesz sobie ???????? Przebudzenie Mocy to jest istna kopa 4 epizodu , bo ; planeta Jaku to Tatooine 2 ,kantyna Maz Katana to Mos Eisely 2 baza ruchu oporu identyczna , jak baza rebeliantów na Yavin IV . I ponowny konflikt ,Imperium vs rebelianci,tylko pod zmienionymi nazwami . Badziewny czarny charakter , baza Starlinker to gwiazda śmierci 3 ,i sposób jej ataku to łudząco podobnie do 4 epizodu .

Wygląd Luke Skywalkera ,jak obiwana z 4 epizodu ,i ponowna masakra rycerzy jedi .

ocenił(a) film na 9
Gokussb

Nie no, TFA to czysty remake epizodu IV. Jeśli ktoś myśli, że inne części również w takim stopniu kopiują fabułę "Nowej nadziei" to jest chyba ślepy.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Czyli nie zgadzasz sie z tym co napisałem ? Mogłem chyba faktycznie inne słowa dobrać .

ocenił(a) film na 9
Gokussb

Akurat się w większości zgadzam, po prostu napisałem do ciebie zamiast do Crash Mana ;)

ocenił(a) film na 10
Ryloth

i fajnie

ocenił(a) film na 9
Ryloth

Gdzie ja napisałem, że inne części kopiują nową nadzieję. Kopiują różnorodne schematy, ale nadal kopiują.

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

Tylko że TFA to remake i reboot Nowej nadziei (czyli przepisany skrypt), a inne części jeśli już to ledwo coś zapożyczyły i to chyba właściwie jedynie Powrót Jedi i Widmo. W każdym razie remake czy nie remake, TFA jest tak słabe, że ciężko było wyobrazić sobie gorszy scenariusz na siódmy epizod.

ocenił(a) film na 9
Ryloth

TFA jest arcydziełem, ale to mało dla mnie ważne, aby do tego przekonywać.

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

Skoro chcesz tak uważać, to droga wolna ;)

ocenił(a) film na 9
Ryloth

Obejrzałem po raz kolejny ŁOTR 1 i jestem tego pewny.

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

Dla mnie TFA to totalne dno, więc nie wiem, po co mi to piszesz ;)

ocenił(a) film na 9
Ryloth

Zalety ŁOTR1 nie są wystarczające, aby klasyfikować ten film jako duchowy i w pełni udany film na bazie uniwersum star wars. Wiecej nic nie trzeba dodawać.

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

Mówiłem o TFA, a nie o Łotrze 1.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Movie_Crash_Man nie zrozumiał twojego wpisu

ocenił(a) film na 10
Ryloth

I dla mnie także TFA to totalne dno

ocenił(a) film na 9
Gokussb

To dobrze ;)

ocenił(a) film na 10
Ryloth

I nie ważne jak fanatycy TFA sie będą starali,mnie przekonać że ; TFA to arcydzieło. Nie uda sie im mnie przekonać wogóle .

ocenił(a) film na 9
Gokussb

No i prawidłowo :)

ocenił(a) film na 9
Gokussb

to nie ma zadnego znaczenia bo kolejne czesci i tak powstaja. kolejnych czesci łotra 1 nie ma bo obsysał xd

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Ma to wielkie znaczenie bo twoje ulubione TFA to jako pierwsze podzieliły fanów sw . Zaś po sw9 NIE wiadomo czy powstaną kolejne części , gdyż część fanów zawiodło sie i na TLJ .

Co za tym idzie dla sw9 jest nikła szansa że fani ciepło przyjmą .

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Masz przestarzałe info bo ; Za przebudzenie mocy lucas NIE odpowiada ,tylko jjabrams .

Co do łotr 1 ; Ma w sobie moc i klimat sw oraz lepszą fabułę ,jak i lepsze postacie .

ocenił(a) film na 9
Gokussb

Wiem, że odpowiada ABRAMS tylko, że to nie ma znaczenia, bo zrobił to rewelacyjnie.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Aha skoro TFA w reżyserii jjabramsa,jest według ciebie zrobione rewelacyjnie,to także twoja sprawa . Ale ja nie podzielam tego ,TFA to kompromitacja i wielkie zażenowanie

ocenił(a) film na 9
Gokussb

TFA to arcydzieło.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Dla ciebie TFA to arcydzieło dla mnie nie i tego NIE zmienisz . To jest najgorszy epizod sw

ocenił(a) film na 9
Gokussb

Nie chce tego zmieniać, aby TFA było dla ciebie arcydziełem. Nie mam potrzeby.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Aha . Ale z uwielbianiem TFA ,jesteś w mniejszości tutaj . Twoje ulubione TFA to remake Nowej Nadziei ,i ja jestem jednym z przeciwników tej części sw .

ocenił(a) film na 9
Gokussb

Zdecydowanie nie. W ŁOTR1 postaci są jednowymiarowe i bardzo płaskie i słabo przedstawione. Tak naprawdę prawie nic o nich nie wiadomo. Dialogów i ich wypowiedzi jest tyle co kot napłakał i zwykle są tylko w biegu - w trakcie ucieczek lub ataków sprowadzone do wypowiedzi desperacji lub planów ataków - drewno. ŁOTR1 to w sumie jest film akcji od początku do końca nastawiony na przyziemność i chłód szczególnie w postaciach, oraz lokacjach. Zdecydowanie jednak sceny akcji i stronę wizualną ma bardzo dopracowaną.
Momentami klimat STAR WARS mocno wyczuwany. Bardzo lubię ŁOTR1, ale to nie te postaci i przygoda co Force Awakens. Byłbym skłonny dać 10/10 za ŁOTR1, ale nadal nie mogę zaakceptować tego co zrobili z postaciami w tym filmie - od a -z zimno i ten klimat, który momentami gdzieś wyparowuje. Sam film jest przecież bardzo monotonny i robi się dopiero zaskakujące od 2/3 całości i kiedy akcja rusza po całości.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Skoro tak na to patrzysz to ok , ale mi łotr 1 bardziej od TFA odpowiada . Podałem ci jakie są zalety tego filmu,ty sie z nimi nie zgodziłeś , i uważasz że takie są wady .

Łotr 1 nie niszczy uniwersum sw ,tak jak TFA .

ocenił(a) film na 9
Gokussb

TFA daje nową mroczniejszą wizję na STAR WARS zachowując klimat oryginału i realizując całość lepiej POD praktycznie każdym względem szczególnie pod względem postaci i reżyserki.

ocenił(a) film na 9
Gokussb

W zasadzie zrobił to lepiej od LUCASA - film jest bardziej dynamiczny - ale to taki mały detal, który jednak ma wg. mnie ogromne znaczenie.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Skoro według ciebie TFA jest lepiej zrobione od lucasa to twoja sprawa , ale ja sie z tym nie zgadzam wogóle . TFA to istne remake epizodu IV

ocenił(a) film na 9
Gokussb

To nie ma znaczenia, że dla was TFA to remake EP IV.

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Ma to wielkie znaczenie akurat

ocenił(a) film na 9
Gokussb

ta ? i niby w jaki sposób to się odbiło na kolejnej części ? w żaden ;p czyli ze nie ma

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Ma to akurat znaczenie bo TFA to powtórka tego co było w czwartej części sw . I nie tego fani oczekiwali i to jako pierwsze podzieliło fanów sw .

ocenił(a) film na 9
Gokussb

ja jestem fanem i dostałem czego chciałem. antyfani sw mogą się cmoknąć w rowa.ja tam dostanę kolejne części, a ty możesz ryczeć z pozostałymi antyfanami i nic to nie da. huhuh

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Anty fanem jesteś ty skoro lubisz TFA . Zaś fani sw to ci co są rozczarowani TFA a nie wychwalający te część pod niebiosa jak ty .

ocenił(a) film na 9
Gokussb

jestem fanem bo doceniam. reszta to ciemnota

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

dowcip roku napisałeś

ocenił(a) film na 9
Gokussb

o proszę o debilach nawet post na fw: https://www.filmweb.pl/news/James+Mangold+atakuje+%22toksycznych+fan%C3%B3w%22+s erii+filmowych-128911


to dopiero dowcip roku.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

Twoje ulubione TFA to sie chowa i jest zaorane dzięki łotr 1 i Han Solo gwiezdne wojny historie

ocenił(a) film na 9
Gokussb

ale ze gdzie sie chowa...skoro kolejna czesc nadal jest w duchu tfa i jest jeszcze lepsza. han solo zbankrutował tak poza tym

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

TLJ nie ma ducha tfa to totalne dno to raz a dwa To jeszcze nic pewnego co do han solo gwiezdne wojny historie

ocenił(a) film na 9
Gokussb

ludzie olali han solo. ma i dlatego powstanie kolejna trzecia czesc

ocenił(a) film na 9
Gokussb

o prosze o debilach takich jak ty post xd https://www.filmweb.pl/news/James+Mangold+atakuje+%22toksycznych+fan%C3%B3w%22+s erii+filmowych-128911

ocenił(a) film na 8
gbbb

No dla mnie TFA jest lepsze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones