PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=12036}

Żółtodziób

The Rookie
6,9 19 660
ocen
6,9 10 1 19660
5,6 5
ocen krytyków
Żółtodziób
powrót do forum filmu Żółtodziób

ROZUMIEM ZE Z CLINTA DAŁO SIĘ ZROBIĆ POLAKA , ALE ŻEBY Z RAULA JULI ZROBIĆ NIEMCA TO JUŻ CHYBA LEKKA PRZESADA !!!!! DZIADEK ADOLF W GROBIE SIĘ PRZEKRĘCA......

ocenił(a) film na 8
donmarcione

Taak, średnio to wygląda ale czy nie lepiej cieszyć się samym filmem niż wygrzebywać takie rzeczy? Choć w sumie Raul Julia pasował mi do tej postaci, wg mnie to świetny aktor.

ocenił(a) film na 8
donmarcione

Bo to może jakiś niemiecki Turek był. Polak na straży prawa,a niemiec złodziejem samochodów.

ocenił(a) film na 7
donmarcione

A Adolf pochodził z Austrii więc nie rozumiem dlaczego o nim wspomniałeś.

Dude_

Nie wiesz, że Austriacy to tak naprawdę też Niemcy?

ocenił(a) film na 7
KLAssurbanipal

A polacy to ruski wiem

Dude_

To zabłyszczałeś... Akurat pisałem serio. Gdybyś pamiętał cokolwiek z historii byś to wiedział...
Tak w skrócie. Cesarz (potem austriacki) z Wiednia do pocz. XIX wieku nosił tytuł cesarza całych Niemiec. Przez Napoleona został tego pozbawiony i zostały mu ziemie austriackie. Po pokonaniu Napoleona Prusy urosły na potęgę i rozpoczęła się rywalizacja Prus i Austrii o dominację i zjednoczenie Niemiec. Udało się to Prusom, którzy połączyli inne państwa niemieckie m.in. Bawarię, Hesję, Westfalię itp. i znów powstało Cesarstwo Niemieckie. Austria (wówczas Austro-Węgry) pozostała tym sposobem osobno. Potem I wś, Hitler, 2 wś itp. Tak więc Austria to krew niemiecka przez 1000 lat. Od XIX wieku osobny kraj.

donmarcione

Może to był taki żart obsadowy, bo i Sonia Braga ma niemieckie imię :)

Mnie bardziej razi sytuacja, w której David spiesząc na ratunek swojej pannie zjeżdża motorem z pustej drogi, by gnać pełnym ludzi chodnikiem...

donmarcione

Wracam jeszcze do tego wątku, żeby wspomnieć, że po II wojnie światowej Latynosów z niemieckim pochodzeniem mogło się namnożyć... :)

ocenił(a) film na 7
jan_niezbedny0

hah, to jest niemal pewnie, że tak było ;):) w Argentynie budowali przecież całe miasteczka w stylu bawarskim i stoją one do dzisiaj.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones