PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3737}
7,3 13 399
ocen
7,3 10 1 13399
6,5 4
oceny krytyków
Akcja pod Arsenałem
powrót do forum filmu Akcja pod Arsenałem

Ci młodzi ludzie poświęcili swoje życie w walce o wolność, niepodległą Ojczyznę i
człowieczeństwo ówczesnych polaków. Nasze pokolenie, żyjące w tych konsumpcyjnych i
postmodernistycznych czasach, nie dorasta im do pięt. To właśnie tacy bohaterowie jak
"Rudy", "Alek", "Zośka"- ukazują nam jak pięknie żyć i pięknie umierać. Szkoda tych ludzi,
przecież gdyby żyli w czasach pokoju i wolności z pewnością budowali by silną elitę
społeczeństwa. Co do filmu jak na ówczesne, polskie realia jest dobrze nagrany. Aktorzy
wywiązali się z swoich ról nieźle, wspominając chociaż Englerta ("Orsza") i Morawskiego
("Rudy"). Scena walki ulicznej nagrana w miarę realistyczne i jak na PRL z rozmachem.
Ciekaw jestem (choć wiem, że top pytanie retoryczne) czy dzisiaj jakaś telewizja wsparłaby
porządną ekranizację książkowej fabuły Kamińskiego ("Kamienie na szaniec, "Zośka i
Parasol"). Przecież na takich filmach powinno się budować świadomość, jak cenne jest
życie i jak pięknie żyć, w społeczeństwie.

ocenił(a) film na 8
FanDobregoKina

Popieram i zgadzam się z tym , co napisałeś.

FanDobregoKina

Rzeczywiście w bitwie realizm pełną gębą. Polacy strzelają a Niemcy bez żadnej rany ani krwawienia padają teatralnie na ziemie. Poza tym lepszy żywy obywatel niż martwy bohater. Jak nie umieli się strzelać i wiedzieli, że nie wygrają to po co czynić polski naród jeszcze bardziej ubogim.

DonDominik

Lewak jak nic;)

balech

Wypraszam sobie. Komunizm to zło, a z partyjniakami trzeba było zrobić to co zrobili Rumuni z Nicolae Ceauşescu. Po prostu mi żal, że przez takie zrywy Polska straciła elitę intelektualną i była traktowana przez kraje zachodu, jako miejsce do znalezienia taniej sił roboczej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones