PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=834091}

Anima

7,4 5 354
oceny
7,4 10 1 5354
7,8 5
ocen krytyków
Anima
powrót do forum filmu Anima

Interpretacja

ocenił(a) film na 9

Jak interpretujecie sobie ten obraz? Według mnie facet odzwierciedla każdego z nas. Uchwycona jest tu proza życia w splocie tańca i choreografii. Reszta ludzi przedstawiona jest tu jako motłoch robiący te same rzeczy. Bohater w pogoni za kuferkiem traci poczucie rytmu, nie pasuje do motłochu. A wiec może motłoch znaczy tutaj wzorową normalność? Nasz bohater poznaje kogoś wyjątkowego, we dwójkę są bardzo taneczni i zsynchronizowani. Pasują do siebie. To że są ze sobą zgrani, nie oznacza że są zgrani z resztą. Wyróżniają się. Są dla siebie wyjątkowi. Odkąd nasz bohater poznaje tajemniczą - JĄ, kuferek przestał istnieć. Nie to ważne jest w życiu. Fakt wejścia do tramwaju symbolizować może wspólną trajektorię celów, życia i nowego kierunku. Niestety tramwaj nigdy nie odjeżdża, jak to i w życiu czasami bywa i nasz bohater zostaje 'uśpiony', zmęczony, bez celu.. bo cel był ale z kimś, bez tego kogoś tramwaj nie miał prawa ruchu. (Nie wiem czy metro na początku coś symbolizuje, wyjście z podziemnego mroku a tramwaj podroż już w pełni świadomą na zewnątrz?) W kazdym bądź razie, nie wiemy czy nasz bohater jutro nie wroci i nie rozpocznie pogoni za głupim kuferkiem.

Jak wy to widzicie? Jestem baaardzo ciekaw

ocenił(a) film na 8
Narcoser

Dobra wizja. A może te wszystkie wydarzenia były snem mężczyzny z tramwaju?

ocenił(a) film na 7
Narcoser

Można to potraktować jako poszukiwanie kobiety, miłości. Ale jest opcja druga. Bohater zaczyna dostrzegać cechę swojej osobowości, która była stłumiona, Animę. W poszukiwaniu jej wychodzi na przeciw niebezpieczeństwom, by ostatecznie połączyć się z nią i stać całością.

ocenił(a) film na 8
Narcoser

W większości moja interpretacja pokrywa się z Twoją, myślę że podróż bohatera to takie wyrwanie się ze schematu codziennego życia. Myślę, że metro na początku samo w sobie nie jest symbolem, po prostu wielu ludzi używa go jako dojazdu do pracy, tak jak bohater. Wszyscy są tacy sami i jednolici, tak jak i on, do momentu gdy poznaje ją. Najpierw gubi swoją skrzynkę, czyli pewnie symbol dóbr materialnych, które można łatwo utracić, ale w momencie gdy się z nią spotyka to wszystko przestaje mieć znaczenie. To jest jeden piękny dzień w jego monotonnym życiu, gdy doznaje prawdziwego piękna, które w końcu mu umyka, gdy zmęczony idzie spać. Każdy dzień się kiedyś kończy, nawet ten najpiękniejszy, a potem wszystko wraca do normy i znów staje się śrubką w maszynie społeczeństwa, tak jak wszyscy inni.

ocenił(a) film na 8
Narcoser

To metro z początku, ta scena z tunelem może symbolizować narodziny.

Narcoser

to może ja wyjaśnię Wikipedią:
Anima – Kobiecy aspekt psychiki mężczyzny; ideał kobiety istniejący w męskiej nieświadomości. Stanowi wyraz wszystkich tendencji kobiecych w psychice mężczyzny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones