PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=321837}

Atramentowe serce

Inkheart
6,5 22 071
ocen
6,5 10 1 22071
Atramentowe serce
powrót do forum filmu Atramentowe serce

Jeśli komuś spodobał się film, jakkolwiek, zachęcam gorąco do przeczytania książki.
Jednak film nie oddał ładnego wydania książki oraz wspaniałego świata w nim
wykreowanego, a w ekranizacji jak dla mnie był on trochę zbyt spłycony i nie oddał
całego wspaniałego klimatu książki.

Film był bardziej bajkowy i faktycznie familijny, ale w książce jest znacznei więcej wątków,
tak samo jak niesamowita była kreacja smolipalucha, który w filmie został po prostu
spłaszczony do rozmiaru 1d a nie 3d jak jest w książce.

Ogólnie nie uważam tego za słąbą ekranizację, nie, ale widziałam lepsze i uważam, że
trochę zmarnowano potencjał tej naprawdę fajnej książki. ZBYT PŁYTKI, to moje
podsumowanie, ale jeśli komuś się podobał, gorąco zachęcam i bardzo polecam
książkę - wierzcie mi , nie zawiedzeicie się.

Jak dla mnie mocna, dobra szóstka. Byc może gdybym nie cyztała książki, ocena byłaby
wyższa, ale w porównaniu do książki, która dla mnie jest 10/10, to film neistety musi
miec 6/10( w porywach do 7). Polecam :)

użytkownik usunięty
Eryniae

Zgadzam się z Tobą co do tego,źe film nie oddał wspaniałego świata jaki był w książce. Ale według mnie ekranizacja wyszła i to naprawdę fajnie. A Paul Bettany w roli Dustfinger super zagrał. Czytałem trylogie "Atramentowe serce" i gorąco polecam ; )

ocenił(a) film na 6

ja jestem w trakcie czytania "Atramnetowej krwi". Książka zawsze jest lepsza od filmu :))

piratee

Prawie zawsze :))) np Zielona mila Stephena Kinga, film dużo lepszy, książka wypada o wiele słabiej.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
Eryniae

Również oceniłam na 6, ale szczerze mówiąc, jestem zawiedziona. Atramentowa Trylogia jest przepełniona magią, posiada wciągającą, wielowątkową fabułę i różnorodnych bohaterów. I ten hołd złożony książkom! Po prostu uwielbiam tę serię. Film niestety nie spełnił moich oczekiwań. Nie zagłębiono się we wszystkie wątki, akcja toczyła się zbyt szybko, nie było tej atmosfery, której obecność dało się wyczuć czytając książkę. Generalnie czegoś mi zabrakło. Szkoda, bo potencjał "Atramentowego Serca" jest ogromny, a gdyby film spodobałby się widzom, to na pewno zrealizowanoby kolejne dwie części. I przede wszystkim ludzie sięgnęliby po tę trylogię! A niestety, gdybym wcześniej nie czytała książki, to podejrzewam, że po obejrzeniu tej adaptacji nie zdecydowałabym się na przeczytanie papierowej wersji.

ocenił(a) film na 6
smartmouthkillerhand

Zapomniałabym o plusach! Najbardziej spodobała mi się kreacja Paula Bettany'ego jako Smolipalucha - mistrzostwo. Helen Mirren również stworzyła ciekawą, charakterystyczną postać, natomiast reszta aktorów - bez rewelacji. I to już chyba koniec tych plusów, bo efekty specjalne mnie nie zadziwiły, a do soundtracku nawet nie przywiązałam uwagi (co znaczy, że był słaby, bo soundtrack jest dla mnie bardzo ważną częścią filmu).

Tak, 6/10 to sprawiedliwa ocena "Atramentowego Serca". Książce dałabym 9, może nawet 10/10 (za magię wniesioną w moje dzieciństwo).

ocenił(a) film na 5
smartmouthkillerhand

Nawet Helen Mirren nie uratowała filmu ale można go obejrzeć - 5/10 !!!

ocenił(a) film na 6
Eryniae

Fakt, film wypada naprawdę cienko przy książce, która jest niesamowita :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones