PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=576938}

Blondynka

Blonde
5,4 18 141
ocen
5,4 10 1 18141
5,0 35
ocen krytyków
Blondynka
powrót do forum filmu Blondynka

Biografia nose nie najbliższa rzeczywistości, ale wizualnie to perełka jakich mało we współczesnym kinie. Świetna kamera oraz gra aktorska.
Film pod tym względem mnie absolutnie zafascynował. Polecam!

Nefertete

Gdyby nie było powołania się na konkretną osobę, która FAKTYCZNIE żyła i miała swój charakter, swoje plany, swoje ambicje, swoich przyjaciól i wrogów - niech sobie będzie, ale to nie ma nic wspólnego z MM- to tylko jazda po niej. I pytanie: w jakim celu? Odpowiedź jest prosta - dla pieniędzy i nic więcej. Ten film bowiem NIC nie wnosi.

ocenił(a) film na 7
Dorelia

Myśle raczej , ze twórca chodziło o pokazanie ze MM była mocno zagubiona w życiu. Nie można filmu odbierać jako biografia, inaczej oglądając Once upon a time in Hollywood powinnismy być oburzeni, ze Sharon Tatę żyje, a w Bekartach Wojny, ze Hitler umarł w spalonym kinie… filmy to sztuka i każdy artysta ma prawo do pokazania swojej wyobraźni we własny sposób.
Nic nie jest tylko czarne i białe, i ten film to pokazuje.

Nefertete

Nic dodać nic ująć. Oto właśnie esencja i synteza kina,

Dorelia

Oj, nie to prezentuje ten film. Ale cóż, nie jest mainstreamowy i nie jest dla wszystkich. Aż dziw bierze, że tak ambitny, autorski, artystyczny film wypuścił taki kolos tworzący masowo odmóżdżające produkcyjniaki jak Netfliks.

Nefertete

Wizualny obłęd, niektóre sceny mogę oglądac w nieskonczoność, rozmowy Marilyn z Brodym i Cannavalem, ucieczka ze stołu operacyjnego do muzyki Cave'a, to jak ją prowadzili do Kennedy'ego (skojarzyło mi się z teledyskiem Justify my love Madonny), mistrzostwo

Nefertete

Zdjęcia świetne, ale gra aktorska wydumana....Po godzinie wyłączyłam, co bardzo rzadko mi się zdarza.....

ocenił(a) film na 9
ludwiniao

To nie jest film dla wszystkich. Prawdziwa sztuka znajdzie swoich odbiorców. To tak jak z jedzeniem. Jedni wolą kaszankę a inni owoce morza. Dla mnie to "danie z wyższej półki", jednak nie wszyscy mają tak dobrze wyrobione kubki smakowe...

Mag_Ve

ego wywalone w kosmos XD

Stefanek

Nie ma się z czego śmiać. Pani Mag_Ve ma rację. Nie jest powodem do wstydu nie rozumieć pewnych rzeczy. To nie jest mainstreamowy film i nie jest dla wszystkich. Aż dziw bierze, że tak ambitny, autorski, artystyczny film wypuścił taki kolos tworzący masowo odmóżdżające produkcyjniaki jak Netfliks.

ocenił(a) film na 1
Mag_Ve

Będzie z ciebie porządny boomer.

ocenił(a) film na 9
Marcelinaisnothuman

To ma być komplement czy obraza?

ocenił(a) film na 9
Marcelinaisnothuman

To ma być komplement czy obraza?

Marcelinaisnothuman

Obawiam się, że czegoś takiego nie będzie.

Mag_Ve

Otóż to! To nie jest mainstreamowy film i nie jest dla wszystkich. Aż dziw bierze, że tak ambitny, autorski, artystyczny film wypuścił taki kolos tworzący masowo odmóżdżające produkcyjniaki jak Netfliks.

ocenił(a) film na 4
Nefertete

Owszem było kilka ciekawych ujęć ale film sam w sobie okropnie nudny! Dzisiejsze kino Netfilxa to taki wór, w którym jest wszystko... wszystko co się nie klei, Nie ma przemyślanych scen, a do fabuły pakuje się wszystko żeby była Jeszce bardziej dziwna i odjechaną... Dawno tak się nie męczyłam przez pierwsza polowe filmu ( ust jak oglądałam Dianę ) ... druga już ciutkę lepsza. Pare scen fajnie zrobionych ( np ta przy toaletce) reszta bleee

mytka_

To akurat nie jest typowy, odmóżdżający produkcyjniak Netfliksa jakich się produkuje na tej platformie na pęczki i przepełnia propagandą i polit-poprawnością. To nie jest mainstreamowy film i nie jest dla wszystkich. Aż dziw bierze, że tak ambitny, autorski, artystyczny film wypuścił właśnie Netfliks. Brawa dla Dominika za odwagę i bezkompromisowość wizji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones