PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=685806}

Brakujące zdjęcie

L'Image manquante
7,1 996
ocen
7,1 10 1 996
7,8 4
oceny krytyków
Brakujące zdjęcie
powrót do forum filmu Brakujące zdjęcie

Wstrząsająca relacja ocalonego z kambodżańskich komunistycznych obozów. Oczywiście niewiele jest
materiałów filmowych z tzw. "pól śmierci" oprócz kilku propagandówek Czerwonych Khmerów, ale za to
gliniane figurki i świetna narracja mrożą krew w żyłach.

ocenił(a) film na 10
ivaxxavi

Podpisuję się obiema rękami i nogami. Fascynujące kino.

ocenił(a) film na 3
ivaxxavi

Niestety nie zgadzam się z poprzednikami. Tematyka filmu jest bardzo ciekawa.

Wykonanie tego dokumentu moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia:
-bardzo nużąca narracja, zbyt częste przesadnie podniosłe teksty i nawiązania do haseł Kampuczy - miałem wrażenie, że ma to na celu przeprowadzenie za rączkę widza, który może nie zrozumie o co chodziło.
-nie podobał mi się koncept rzeźbionych figurek, na które najazdy kamery trwały przesadnie długo i sztucznie wydłużały film; poza tym momentami scenki z figurkami były wręcz infantylnie głupie - np. umierające dzieci, które latały po niebie

Tak jak wspomniał poprzednik - materiałów filmowych jest z tego okresu mało. Moim zdaniem twórca tego "dokumentu" mógł jednak poszukać ludzi, którzy przeżyli ten okres, albo choćby ich dzieci, rodziny, które na pewno słyszały relację z Kampuczy. Wtedy możnaby było mówić o dokumencie.

Ten dokument mnie szczerze zawiódł jako uczestnika PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL 2014 r.

Pozdrawiam

trunkssj4

Witam,
Mnie nie zawiódł

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones