PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=447398}
7,6 14 011
ocen
7,6 10 1 14011
Cadillac Records
powrót do forum filmu Cadillac Records

Nie mam żadnych zarzutów do tych które zostały nagrane na potrzeby filmu i wreszcie usłyszałem słynną Beyonce i przekonałem się że potrafi śpiewać ale oglądając taki film chyba bym wolał oryginalne wykonania. Ciekawe czy chodziło o prawa autorskie czy o swojego rodzaju promocję muzyczną...

aciddrinker123

Mnie brakowało. Pomimo tego, że Beyonce potrafi zaśpiewać to jednak w moim mniemaniu nikt nie wykona tych utworów 'lepiej' niż Etta...jej głos się niesie i ma te cholerne emocje w sobie, jest wyjątkowy. W filmie tego niestety zabrakło. Wydaje mi się, że sam reżyser mając w obsadzie profesjonalną wokalistkę, która 'prawie' daje radę wokalnie a aktorsko całkowicie, nie zdecydował się na podkładanie głosu, głupio by się chyba czuł, nie wspominając o Beyonce (haha...sobie wyobraź: 'sory Bi ale twój wokal jest cieniuteńki i lepiej będzie jak podłożymy oryginał' :)) ) A poza tym by sceny wyszły wiarygodnie (a sfilmowane były niemalże całe utwory ze szczegółowym najazdem kamery na twarz wokalistki), to nie sposób było tak idealnie zsynchronizować śpiew z mimiką twarzy. Tak mi się wydaje. Jednakże efekt wyszedł całkiem w porządku i nie ma tu absolutnie mowy o jakimś rażącym nieporozumieniu. Mimo wszystko est ok. pozdrawiam

paiczi

a de facto emocji to Beyonce w swoim wykonaniu przeniosła swoje także...no :)

ocenił(a) film na 10
aciddrinker123

są niemalże tak samo dobre jak oryginały :)

ocenił(a) film na 8
aciddrinker123

Uważam, że bardzo dobrym posunięciem całej produkcji było nagranie nowych wersji doskonale już nam znanych piosenek. Myślę, że pomogło to dodatkowo wcielić się aktorom w odgrywane postaci. Fakt faktem, że Beyonce nie pobije nigdy oryginału, ale dała popis jako piosenkarka i aktorka. Niezmiernie pomogły jej w tym emocjonalne piosenki Etty, którą odwzorowała świetnie. Także jak dla mnie to chapeau bas.

ocenił(a) film na 9
aciddrinker123

co wy chcecie , jak Beyonce zaspiewała At last to az ciary przeszly

aciddrinker123

Beyonce pokazała klasę właśnie w tym że nie próbowała naśladowac Etty. Zaśpiewała zupełnie inaczej, a mimo to jej partie nie tylko się bronią ale są poprrostu wyczesane w kosmos, . Nie sądze by można było zrobic to lepiej. Uważam też że gdybym nie usłyszał tego głosu to cały ten film uznał bym za "ciekawy, hm dobrze zrobiony, hm z ciekawą historią:" , nie wsał bym z krzesełka na miękkich nogach. A co do arażacji utworów to tez uważam że trzeba było zrobic te utwory jeszcze raz. czasy się zmieniają , muzyka się zmienia, a artyści rozwijają. Myśle że sami orginalni wykonawcy też by powiedzieli poprawmy odrobinę to i tamto. I naprawdę dzięki bogu nikomu nie przyszło do głowy pleybackowac stare nagrania , czy ktoś pamięta filmową biografię J. Casha?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones