PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=612189}
7,1 126 951
ocen
7,1 10 1 126951
5,9 26
ocen krytyków
Chappie
powrót do forum filmu Chappie

Bardzo się bałem o najnowsze dzieło reżysera,który swój pierwszy film zrobił dość oryginalny i trochę zamieszał w światku filmowym z pod znaku SF.
Później przyszła kolej na kolejny czyli Elizjum,które wizualnie było również zachwycające ale jako całość było jakieś takie zbyt wygładzone i trochę napuszone(zbyt poprawne?)....No i trzeci film Blomkampa czyli ostateczny test przed Obcym 5.
Blomkamp wraca do korzeni czyli dużo podobieństw z Dystryktu 9 jak równiez zalatuje "Krótkim spięciem"(urok osobisty robota ten sam :))ale mimo wszystko nadaje mu swojego autorskiego sznytu.
Film od samego początku ciągnie,głównie również za sprawą muzyki Zimmera(znowu) i tak jest aż do samej końcówki w,której dostajemy popis efektów specjalnych z najwyższej półki.
Mechy wygladają przede wszystkim realistycznie a nie jakieś Transformersy albo ostatni RoboCop.
Jest również sporo brutalności(na plus),familijnosć?Ja żadnej nie widziałem.
Dwójka naturszczyków NInja i Yolandi dają radę,ba!Wręcz nadają całości kolorytu i oryginalności,nie widzę innych kandydatów do roli nauczycieli dla naszego Chappiego :)
Podsumowując,to właściwie "Krótkie spięcie"naszych czasów,moze trochę "Bajka"ale w dobrym tego słowa znaczeniu.
Po tym filmie Blomkamp się zrehabilitował po słabym Elizjum i teraz jestem prawie przekonany i spokojny o Obcego 5 i czekam z niecierpliwością.....

ocenił(a) film na 5
aronn

Póki co odniosę się tylko do ''Obcego 5''. Ja już taki spokojny nie jestem, a nawet gdyby, to nie liczę na żadne cuda.
Trochę męczą te wszystkie sequele, bo przeważnie są one dużo gorsze od pierwowzorów, lub wcześniejszych części. Oby nie okazało się, że Blomkamp straci w oczach tym posunięciem.

ocenił(a) film na 8
djrav77

Będzie to dla niego duże wyzwanie bo oczekiwania są wręcz olbrzymie.Po tym filmie czuje,że w nowym Obcym pójdzie w stronę stylu Camerona,czyli postawi na mocny rozpie...i dynamikę,on to wręcz uwielbia :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones