PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807718}
7,1 30 098
ocen
7,1 10 1 30098
7,9 38
ocen krytyków
Climax
powrót do forum filmu Climax

Seansom filmów Gaspar Noé towarzyszą skrajne emocje. Część widowni podziwia brawurę i fantazję reżysera, druga, zwykle większa część – wychodzi z kina, trzaskając z oburzenia drzwiami. Francuz żywi się skandalem i nie obraża się na takie reakcje (plakat do jego najnowszej produkcji niech będzie tu dobitnym dowodem). Od lat pozostaje bardzo konsekwentnym twórcą. Jakież było jego zaskoczenie, gdy premierowe pokazy "Climax" na festiwalu w Cannes przed czasem upuszczali tylko nieliczni widzowie. Co więcej, w prasie i mediach społecznościowych opisywano film w samych superlatywach. Noé w jednym z wywiadów nawet zażartował, że nie wie, co tym razem zrobił źle i chyba musi przemyśleć swoją karierę. Nim to nastąpi zaserwował widzom szalony, roztańczony spektakl, w którym krew, pot i płyny fizjologiczne miksują się na parkiecie ze sobą nawzajem w rytm elektronicznych dźwięków klubowej muzyki. "Climax" to naszpikowana substancjami psychoaktywnymi wariacja na temat formatu "Step Up", która kłania się "Salo" Pasoliniego oraz krnąbrnej, artystycznej wrażliwości ekscentryków kalibru Johna Watersa i George'a Romero. To film, który jest dzikim żywiołem, potrafiącym porwać bez opamiętania nawet najbardziej powściągliwego widza, zabierając go w psychodeliczną podróż wgłąb roztańczonego szaleństwa.

ocenił(a) film na 9
ayyakw

Dzisiaj podczas seansu wyszło 5 osób z sali ok. 240-osobowej. To chyba dobry wynik jak na Gaspara.

ocenił(a) film na 6
ayyakw

A czy ten reżyser nie jest przypadkiem Argentyńczykiem?

ayyakw

"zwykle większa część – wychodzi z kina, trzaskając z oburzenia drzwiami". Taaa, z pewnością. Ponad połowa widowni regularnie wychodzi oburzona z jego filmów i to w dobie internetu, kiedy większość mniej więcej wie, czego może się spodziewać po danym filmie. I pewnie potem z tego oburzenia palą samochody i rozbijają witryny sklepowe. No i nie ma seansu, żeby kogoś z zawałem nie odwieźli na ostry dyżur ;) Słyszałem też, że ponad połowa czytelników z oburzeniem wyrywa nieobyczajne zdjęcia z Hustlera ;)

ocenił(a) film na 6
pnfslvtn

@pnfslvtn dobre! A ja słyszałem, że u mnie połowa sąsiadów rozbiła z oburzenia swoje telewizory na widok reklamy Climaxa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones