PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=514675}
7,5 350 089
ocen
7,5 10 1 350089
5,8 38
ocen krytyków
Deadpool
powrót do forum filmu Deadpool

Zawyżona ocena

ocenił(a) film na 4

Moim zdaniem grubo zawyżona ocena, osobiście gimnazjalny humor wciśnięty na siłę w zestawieniu z szablonową fabułą mnie kompletnie nie ujął. Po seansie dupe mam na miejscu, pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
ResaQQue

Bez obaw teraz jak film jest do obejrzenia dla wszystkich zobacz opinie co 2 osoba daje mniej niż 5 więc z 8.4 jest już 7.9 a będzie gorzej myślę że do 6.1 dojdzie na luzie, bo film faktycznie jest bez sensu i dla gimbusow.

użytkownik usunięty
elosidzej

zdefiniuj słowo "gimbus"

ocenił(a) film na 4

Witaj 'Gimbus' Witek jestem.

ocenił(a) film na 9
ResaQQue

to ja mam gimnazjalny humor choc nigdy nie bylem w gimnazjum bo mi sie podobal :) Pozdro, mniej spiecia w zyciu zycze.

ocenił(a) film na 6
ResaQQue

Tak ocena zawyżona, ten film nie zasługuje na 105 miejsce w rankingu, ale co poradzić wszyscy wiemy jaki jest filmweb. Ale i tak uważam ten film za dobry, ale nie na 105 miejsce.

ocenił(a) film na 8
ResaQQue

A najlepsze w tym wszystkim jest to że gość z pluszowym misiem w avatarze pisze że mu się nie podobał gimnazjalny humor :)

użytkownik usunięty
ResaQQue

Dokładnie, kilka tekstów niezłych, ale cały film MEGA SŁABY. Poza tym nie kumam jak to jest z tymi mutantami, odrastają im obcięte dłonie, można ich przebijać mieczami, spadają na nich tony żelaza i żyją, a wystarczy jeden strzał z pistoletu i gość umiera?
Chociaż nie jestem ani trochę fanem x-menów i filmów na bazie komiksów marvela, to z tej całej hałastry wolę wolverina.

ocenił(a) film na 1
ResaQQue

100% racji. Żenujący humor - wytrzymałem 40 min.

ResaQQue

Typowy film dla typowego zjadacza telewizyjnej papki. Takich ostatnio na peczki. Wielkie rozczarowanie. Marvell rowna w dol, i nawet sie z tym nie kryje. Z drugiej strony po prostu wracaja do korzeni: kretynskie obrazkowe bajeczki dla rownie kretynskiego odbiorcy. Wielka szkoda, bo w pewnym momencie wydawalo sie, ze maja duzo wyzsze ambicje.

użytkownik usunięty
TrashO2

o tak jak mrok albo mesjanistyczna symbolika jak DC...

ocenił(a) film na 4
ResaQQue

To, czy film jest śmieszny czy nie, zależy od poczucia humoru widza, trudno się spierać, czy żarty są obiektywnie dobre, to, co jednych niezmiernie bawi, dla innych może być niesmaczne. Dla mnie problemem Deadpoola jest coś innego, a mianowicie miałka, nijaka, nudna, sztampowa fabuła. Otóż bohater dowiaduje się, że ma raka i poddaje się eksperymentalnej terapii, która niszczy jego dotychczasowe życie i czyni superbohaterem. Następnie mści się na swoich uzdrowicielach-oprawcach, którzy po prostu dlatego, że eksperyment wymknął się spod kontroli, chcą usunąć ślady i zabić Wade'a. Jednak ten okazuje się potężniejszy od swoich twórców. Przy okazji ratuje swoją narzeczoną i może wrócić do poprzedniego życia. Tyle, to jest całość fabuły tego filmu. Mamy motyw zemsty za krzywdy i ratowanie ukochanej. Nawet postaci nie są ciekawie zarysowane, są zabawne, ale to nie są ludzie, których emocje będziemy przeżywać czy z nimi się utożsamiać. Dlatego, jak to się mówi, ze mnie ten film "spłynął", na dłuższą metę moim zdaniem mało kto będzie pamiętać, o co w nim chodziło, to znaczy jaka była oś konfliktu i uzasadnienie spektaklu efektów specjalnych. Filmów superbohaterskich było już tak dużo, iż to odrobinę zdumiewające, że ludziom nie przeszkadza, że oglądają znowu tę samą historię, a być może niektórych to zwyczajnie nie obchodzi.

ResaQQue

Zgadzam się z tą opinią. Uwielbiam świat Marvela i większość filmów z superbohaterami, ale niczym mnie Deadpool nioe ujął.

ocenił(a) film na 7
ResaQQue

Na początku walczy o życie, później zyskuje moce, więc może pajacować i robić sobie żarty np. ze złamania kilku kości itd, ale gdy jego narzeczona jest w niebezpieczeństwie on nadal pajacuje. Mogli zachować równowagę między tym, ale tego nie zrobili.

Fabuła nie jest mocną stroną.
Ocena nieco zawyżona za dobrze zmontowane sceny akcji i kilka żartów.

ocenił(a) film na 7
tenszin

Mówisz o Deadpoolu. On nigdy nie przestaje źartowac. Sorry

ResaQQue

Największy Plus to budżet który jest o połowę mniejszy niż Wolverine i X-Men Geneza a tego w ogóle nie widać. Plus za humor (choć niektóre żary nie trafione) dawno się tak nie uśmiałem. Plus także dla Dedpoola i Ryana który jest świetny w tej roli. Ja także polubiłem Collosusa i Nastoletnią coś tam coś tam. Mnóstw o odniesień do X-Men i Avengers. O dziwo romans ogląda się dobrze.

Największy minus dla czarnych charakterów, nie są źli ale nie wpadają do głowy na dłużej. Jest niestety kilka błędów i dziur a Deadpool na siłę nieraz błaznuje albo za łatwo mu coś idzie.

Moja ocena 4/6

P.S. Drugi raz to nie przejdzie. Raczej kontynuacja mało pożądana. Wolałbym X-Force w składzie Deadpool, Cable, Domino, Collosus i Warpath.

ocenił(a) film na 5
ResaQQue

Najgorsze jest to, że X-meni są zajebiści (za przeproszeniem) i nawet bardziej ich wolę od Avengersów, bądź samego Iron Mana, nawet w Genezie Wolverine przecież Deadpool to ciekawa postać (przynajmniej nie mówi :D), ale ma fajne moce i jest dosyć straszny, a ten... spartaczyli go totalnie, zrobili z niego nijakiego "bohaterzynę" - ale wracając do wątku, który zaczęłam - to kula w łeb samym X-menom. Tekst "O ciągle widuję tylko Was, jakby studia nie było stać na więcej X-menów"... a tekst "Kogo musiałem wydymać, żeby dostać swój film?" - błagam schowaj się. LUDZIE DLACZEGO WAS ŚMIESZĄ TAKIE RZECZY?!

użytkownik usunięty
Jestem_nieznosna

W takim razie nie wiesz kim jest Deadpool, to w Genezie go spieprzono

PS: nie wierzę że tak durny i pusty komentarz dostaje 300 polubień...

użytkownik usunięty
Jestem_nieznosna

Kolego, weź lepiej zapoznaj się porządnie z tą postacią wtedy zrozumiesz że jego interpretacja w Origins jest całkowicie niezgodna z jego prawdziwym wizerunkiem, ba wręcz obraża prawdziwy wizerunek deadpoola

ocenił(a) film na 5

Kolego? A Ty się naucz czytać.

ocenił(a) film na 5
ResaQQue

Również się zgadzam z opinią o zawyżonej ocenie filmu. Uwielbiam chociażby wulgarnych Clerks'ów, a taki South Park to dla mnie klasyk, ale tutaj poziom żartu był co najmniej niesatysfakcjonujący. Za dużo żartów o ch*++ach i cipach, za mało (jak nie zero) chociażby żartów sytuacyjnych czy jakiejś abstrakcyji, co przy Deadpool'u świadomym swojej komiksowości naprawdę mogło by się sprawdzić. Zresztą - można posłuchać żartu o dupie dwa, trzy, nawet pieć razy. Ale jak słyszy się gagi na jedno kopyto (i nic innego) przez te półtorej godziny, to można sie znudzić już w połowie filmu. A fabuła faktycznie mizerna i przewidywalna, natomiast główny przeciwnik nudny i zwyczajnie słaby. Spodziewałam się dużo więcej.

ocenił(a) film na 5
ResaQQue

W pełni się zgadzam. Zwiedziony zachwytami i wysoką oceną obejrzałem i zawiodłem się srodze.

ocenił(a) film na 2
ResaQQue

Poziom tego filmu niczym nie różni się od klasycznego hollywódzkiego gniota dla debili. Po pierwszych scenach sądziłem, że może będzie nawet zabawnie, ale szybko się rozczarowałem. Zmarnowane 1,5 życia.

ocenił(a) film na 4
ResaQQue

Stwierdziłem, że też mam tam gdzie powinna być - 4/10 !!!

ocenił(a) film na 7
ResaQQue

Troche zgadzam sie, troche nie. Mysle jednak, ze 4/10 to lekka przesada. Dalem mu 7/10 wg swoich kryteriow. Mieszkam w stanach i byl tutaj ogromny szal zwiazany z tym filmem, widzialem ta wysoka ocene na filmwebie myslalem, ze w koncu jakis przekozacki smieszny film, a jednak az tak wielkiego szalu nie bylo. Nigdy nie spotkalem sie z postacia Deadpoola wiec kompletnie nie wiedzialem czego moglem sie spodziewac. Ogladalo sie przyjemnie, nieraz zasmialem sie, aczkolwiek bylo to naprawde rzadkoscia.

ocenił(a) film na 6
hubaliderdt

Miejscami film stoi na żenującym poziomie jeśli chodzi o żarty.Typowe prostackie teksty,które będą bawić mało wymagających widzów.
Oczywiście znalazły się śmieszne teksty i scenki,ale przeważa poziom z rynsztoka.
Za to efekty specjalne,sceny akcji,aktorzy,przyzwoita fabuła,brak cenzury oraz kilka oryginalnych scen ratuje Deadpoola.
Jak dla mnie kolejny przereklamowany film,ale oczywiście warto zobaczyć i potraktować go jako niezły film akcji.
O de mnie 6/10 , a nie jak sugeruje średnia 8/10

ocenił(a) film na 6
hubaliderdt

Miejscami film stoi na żenującym poziomie jeśli chodzi o żarty.Typowe prostackie teksty,które będą bawić mało wymagających widzów.
Oczywiście znalazły się śmieszne teksty i scenki,ale przeważa poziom z rynsztoka.
Za to efekty specjalne,sceny akcji,aktorzy,przyzwoita fabuła,brak cenzury oraz kilka oryginalnych scen ratuje Deadpoola.
Jak dla mnie kolejny przereklamowany film,ale oczywiście warto zobaczyć i potraktować go jako niezły film akcji.
O de mnie 6/10 , a nie jak sugeruje średnia 8/10

użytkownik usunięty
ResaQQue

Jedno słowo: głupie.

ResaQQue

Powiem tak - byłem w kinie, oglądało się w miarę dobrze, ale jeśli druga część utrzyma taką tendencję humoru, to ocenę wystawię niską i to znacznie. Komiks nie ociekał żartami na temat gówna i seksu, ale był ostoją ciekawych kawałów popkulturowych - w filmie, te najśmieszniejsze, dotyczyły innych superbohaterów, przebijania czwartej ściany, X-Men, Wolverine'a, Hugh Jackmana i samego Reynoldsa, ale nie srania, ćpania i ruchania. Owszem, na kartach pojawia się humor, np. dotyczący cycków - nie ma w tym nic złego, ale sam film emanował tym aż za bardzo. Deadpool lepiej wypadł we własnej grze, niż w tym filmie.

ocenił(a) film na 7
ResaQQue

W sumie tak, ale jeśli spojrzeć szerzej na ten gatunek (komiks o superbohaterze) to Deadpool jest pewnym odświeżeniem tej formuły. Niektóre żarciki nawet śmiesznawe, poza tym wreszcie odarto te durnowate komiksy Marvela z patosu. Dlatego daję tak wysoką ocenę.

ocenił(a) film na 4
ResaQQue

Zgadzam się w 100% . Faktycznie ocena zawyżona. Ludzie się śmiali a ja byłam zażenowana chcąc jak najszybciej wyjść . Poczucie humoru na poziomie prostactwa. A film mogłabym porównać do równie żeby nie powiedzieć brzydkiego słowa "prostych" filmów jak "super zioło ".

ocenił(a) film na 6
ResaQQue

Niestety pisząc o gimnazjalnym humorze wystawiłeś się na krytykę w stylu: Ha! ja mam 20 lat i się śmiałem, więc twój argument jest inwalidą!
Powinieneś pozostać przy ciśnięciu, że film jest w takim a nie innym miejscu w ranku, bo na to o wiele trudniej znaleźć odpowiedź.

ocenił(a) film na 3
ResaQQue

zgadzam się. to nie jest gimnazjalny humor, tylko podwórkowy. :-)

ocenił(a) film na 5
ResaQQue

Dałam piątkę. Bo to zawsze coś innego niż standardowy film o superbohaterach i w dodatku bardziej parodia niż film akcji, ale...
żarty sypią się jak z rękawa od pierwszej minuty i dalej z taką samą częstotliwością jakby były wciskane na siłę, przez co ten "humor" jest wymuszony. Po drugie większość tych żartów mnie nie bawiła i częściej uśmiechałam się na tym filmie w politowaniem i zażenowaniem niż z rozbawienia. Wymagania miałam duże, bo wszyscy się nad tym filmem rozpływali, rozwodzili i zachwalali (znajomi po 30tce zaśmiewali się ponoć do łez).
Mam 23 lata i przez cały film zaśmiałam się ze 2 razy... i nie uważam się za osobę pozbawioną poczucia humoru, a miałam wrażenie, że jestem na ten film za stara. Na dodatek jestem fanką komiksów Marvela i produkcji Marvela też (przez sentyment lubię zanim film zostanie nakręcony), także na tak niską notę Deadpool musiał sobie zasłużyć.

ocenił(a) film na 3
ResaQQue

Dokładnie, zawiodłam się na "Deadpoolu" tak samo jak na "Kingsmanie".

Vespera

Ja akurat pierwszego Kingsman bardzo lubię, trafia właśnie do mnie to poczucie humoru i takie przerysowanie ;)

ocenił(a) film na 3
buterfly

Oba te filmy oglądałam w takim dziwnym okresie, w którym strasznie przeszkadzała mi przemoc wobec kobiet i seksistowskie żarty. Teraz już mi to w większości minęło, może oceniłabym je inaczej, ale nie chcę do nich wracać. W każdym razie Deadpool 2 już mi się całkiem podobał.

Vespera

W Kingsman jest też kobieca postać która kopała tyłki facetom :) - Zresztą uważam że to nie było aż takie chamskie jak w Deadpoolu, w którym większość humoru była przesadzona jednak nie śmieszna.

ocenił(a) film na 10
ResaQQue

Popier***ona/y jesteś na g*wnie się znasz pozdrawiam i do widzenia na zawsze :)

ocenił(a) film na 3
ResaQQue

Zgadzam się. Prostactwo, głupota i generalnie szkoda komentować. Dla mnie ogromne rozczarowanie (a jestem fanką większości filmów z serii MARVEL).

ocenił(a) film na 4
ResaQQue

Popieram , film powinien mieć mać 5,7 , ale co zrobić jak ludzie nie oglądają i od razu dają 10 niestety tak gimby mają

ocenił(a) film na 7
ResaQQue

Czytam te odpowiedzi i widze jedno... po co poszliście na Deadpoola? :D Ten film miał byc głupi(na pierwszy rzut oka. Polecam troche go przestudiować), ma byc przeciwwagą dla innych superhero movie i pokazać antysuperbohatera. Deadpool to taki smutny klaun. Niby taki smieszek ale co on przeszedł... Ryan wypada swietnie w tej roli. Dla kogoś kto ma gdzieś Deadpoola ten film będzie słaby. Ja się w nim zakochałem i nie raz będe do niego wracał. Pozdrawiam wszystkich "krytyków" ;D

ocenił(a) film na 10
ResaQQue

Zastanawia mnie jedno - Deadpoola uważasz za film słaby i o żałosnym humorze, a film na podobnym poziomie, a momentami dużo niższym - Tenacious D - oceniłeś na 7 (czyli jak sama skala Filmwebu mówi - dobry). Gdzie tu sens, gdzie logika :D

ResaQQue

piec razy usnelam na tym filmie, musialam cofac i ogladac znowu te tragiczne sceny. nic dziwnego, ze musieli tak reklamowac, bo totalne g*wno...
ale mnie nie smieszy south park, wladcy much czy kiepscy, wiec jak kogos to bawi... to niech wroci do podstawowki.

ocenił(a) film na 9
ResaQQue

nie dalem dychy bo pierwsze zarty byly na poziomie gimbusa, ale potem juz bylo tylko lepiej. najlepsza produkcja jaka wyszla od marvela bo ja nie koniecznie przepadam za xmenami itp

ocenił(a) film na 4
makdonald

Ale to nie jest film marvela.

ocenił(a) film na 7
ResaQQue

Każdy ma prawo do własnego zdania.
Nie jest to film wybitny, ale jakbyś czytał komiks to byś wiedział, że takimi żartami sypał już od zarania dziejów.
Nie syp tutaj tekstami typu ''Gimnazjalny humor''...
Skoro ten film traktujesz na poważnie to musisz być na serio wesołym człowiekiem heh :)

użytkownik usunięty
ResaQQue

Ot zlepek wymyślanych na szybko gagów rzucanych widzowi co 10 sekund w twarz, ażeby się nam małpka w kinie nie nudziła, taki typ humoru to tylko w South Park, ten film to z kolei takie śmieszkowanie na poziomie polskiego youtubera.

ResaQQue

Moim zdaniem totalny gniot juz z tym aktorem lepsza była zielona Latarnia

użytkownik usunięty
ResaQQue

Taki sobie średniaczek. Czysto rozrywkowa jednorazówka w sam raz na upał. Obejrzeć, wziąć prysznic i zapomnieć.

ocenił(a) film na 5
ResaQQue

Zgadzam się całkowicie. Jak na film marvela to gniot.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones