PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=482376}

Doktor Strange

Doctor Strange
7,3 198 706
ocen
7,3 10 1 198706
6,7 33
oceny krytyków
Doktor Strange
powrót do forum filmu Doktor Strange

Nie wiem jak Marvel to robi,ale po raz kolejny udało im się zrobić bardzo dobrą produkcję.No i nie miałem zamiaru tego oglądać,bo zawsze jest tak że jak bohaterem jest mag to zawsze wychodzi klapa.Myliłem się.Doktor Strange to jeden z najlepszych filmów Marvela.Lepszy od Ant-mana, a gorszy od Strażników Galaktyki czy Wojny bohaterów.Ok , więc najlepszą rzeczą (że tak powiem dziwnie)w tym filmie jest sam główny bohater czyli Doktor Strange.Aktor jest wręcz wyjęty z komiksów,tak idealnie pasuje do tej roli.Efekty specjalne wbijają w fotel, a fabuła wciąga jak cholera.Niestety najbardziej na czym się zawiodłem to na villainach.Marvel ma okropnie słabych złoczyńców i liczę na to że Keaton który zagra w Spider-Manie Homecoming pokaże że będzie świetnym przeciwnikim dla naszego przyjaznego pająka z sąsiedztwa.Jeśli chodzi o Strange'a to jest to obowiązkowa pozycja dla samych fanów Marvela i myślę że się nie zawiodą.Reasumując rok 2016 należy do Marvela i liczę że w 2017 będzie mieli jeszcze lepsze filmy o superbohaterach.Strangeowi daję mocną ósemkę.Polecam.

ocenił(a) film na 7
roman876

dla mnie to pierwszy słaby film marvela z Uniwersum Avengers

ocenił(a) film na 8
roman876

Na pewno lepszy od ostatniego Cpt. America.

ocenił(a) film na 8
Kondzioslaw

Na pewno nie

ocenił(a) film na 8
roman876

Powiedziałbym, że jest porównywalny z Ant-Manem i lepszy od Strażników Galaktyki... ;) Nie wiem, czy tylko filmy Hulk i Zielona Latarnia nie są gorsza od Strażników... No, ale mnie ten film totalnie nudził. Oglądając go drugi raz też się nudziłem (SG). Zupełnie nie mój typ. Ale za to muzyka w SG jest świetnie dobrana. Co do Dr Strange - WIĘCEJ DOKTORA! :)

ocenił(a) film na 7
roman876

Dopiero dziś w mieścinie była wersja z napisami i się skusiłem (dubbing grany wcześniej i częściej), film dobry, acz niestety nieco schematyczny, fabuła średnia, trochę logicznych głupot (np. wspomniany bieganie po szpitalu w kostiumie i nikomu to nie przeszkadza), pierwsza scena z głównym złym (utrata głowy), myślałem, że dalej będzie ostro, a niestety nie.
Na plus zdecydowanie humor (ale pod tym względem Deadpool dużo lepszy), początek filmu (do momentu podróży astralnej i błagania o naukę, chyba pierwszy moment, gdy coś mi się nie spodobało), efekty specjalne niezłe, może w drugiej części przeciwnicy będą ciekawsi.
Jeśli chodzi o fabułę, to widziałem w tym roku wersję animowaną i była dużo ciekawsza.

Ogólnie ogląda się dobrze, ale jest spory niedosyt i wrażenie nie wykorzystanego potencjału, na pewno oglądnę wersję z dubbingiem, dla porównania i wyłapania smaczków, ale raczej nie jest to film którego będę wracał.

roman876

Easter eggi, odniesienia i ciekawostki z filmu

https://www.youtube.com/watch?v=w290qmmPA3M

ocenił(a) film na 8
luckyskill

Dzięki

roman876

Jak ty po tylu filmach nie wiesz mimo, że Disney wali w ten sam schemat, to nie najlepiej świadczy to o twojej inteligencji. :D

ocenił(a) film na 8
Szejku

Disney nie wali w ten sam schemat.Coś Ci się pokręciło

roman876

Wal. Coś ci się pokręciło.

ocenił(a) film na 8
Szejku

Nie mi tylko tobie kolego :)

roman876

Nie mi tylko tobie romanie.

ocenił(a) film na 8
Szejku

Jasne.

ocenił(a) film na 3
roman876

Gili gili a gu gu!

ocenił(a) film na 8
bdt233

Nie śmieszne

ocenił(a) film na 9
roman876

Rzeczywiście świetny jest ten film wizualnie i fabularnie. Trochę może złoczyńca przeszkadzał, ale to jest niewelki minus. Zapraszam po więcej tutaj:
http://maritra.pl/2017/01/doktor-strange-2016.html

ocenił(a) film na 8
Maikeru1995

Fajna recka

ocenił(a) film na 8
roman876

Najlepsze była scena z Thorem przed napisami, końcowa z Dormammu i jeszcze efekty, które bardzo powalają na kolana. Coś a la "Incepcja" tylko marvelowska.

ocenił(a) film na 8
MrLuigi5577

Scena z Thorem wymiata

użytkownik usunięty
roman876

Co to była za peleryna!

A jeżeli chodzi o villainów, to sądzę , że potencjał Mikkelsena nie został wykorzystany.

roman876

jak będzie gorsze od Strażników Galaktyki, to masz łapke w dół xD

shaolin0

moj koment nieważny... xD

ocenił(a) film na 8
roman876

Nic nowego nie powiem. Ale jest to bodajże jedyny film Marvela, który uzyskał ode mnie tak wysoką ocenę.
Zazwyczaj marvelowskie filmy są dla mnie co najlepiej niezłe.
Jedynie Dr Strange się wybił.
Psychodela w tym filmie pełną gębą. To zaginanie czasoprzestrzeni było efektowo-widowiskowe to fakt, ale niezle mieszało we łbie ;) hehe.
Strange całkiem fajnie wykreowany, podobnie jak wszelakie czary.
Oczywiście nie obyło się bez uwielbianych przez marvelowskie kino bezsensownych zmian typu Mordo murzyn, ciemny Wong, czy mistrz babsztyl - chociaż co do babsztyla nie powiem złego słowa. Dobrze stworzona postać, a już jak biegała w tej żółtej kiecce to wgl. świetne wkomponowanie w otoczenie.
No cóż. dobre kino akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones