PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107784}

Droga do szczęścia

Off the Map
6,1 336
ocen
6,1 10 1 336
Droga do szczęścia
powrót do forum filmu Droga do szczęścia

Prosta historia, osadzona na pustkowiu Nowego Meksyku, kilkoro zwykłych i jednocześnie niezwyklych ludzi, z ich codziennym życiem, problemami i radościami.
Nie ma tu przebojowości, dramatycznych zwrotów akcji i napięcia. Jest natomiast to "coś", co często tak trudno uchwycić i przekazać w filmie, jest inteligentny i subtelny scenariusz, delikatna i nienachalna poetyka, połączona z prostymi, ale bardzo wymownymi dialogami, docierającymi w samo centrum wrażliwości i duszy człowieka.

Nie pamiętam kiedy ostatnio jednocześnie śmiałem się i płakałem na jakiejś scenie w filmie. To wielkie pozytywne zaskoczenie i odkrycie, bo jakoś nigdy o tym filmie nie słyszałem, choć ma już pare łądnych lat.

Generalnie nie oglądam filmów zupełnie "przypadkowo", a ten trafił do mnie właściwie przez nieuwagę. Całe szczęście... Gdyby nie pewien koncert pod identycznym tytułem, być może nigdy bym go nie zobaczył.

Bardzo mocno polecam!
Oczywiście tym, którzy czują, że są w stanie taki klimat docenić i poczuć.

Na gorąco 9/10,
a po ochłonięciu i tak będzie w najgorszym razie mocna ósemka.

ocenił(a) film na 7
_B_a_r_t_

Również przypadkiem po przeczytaniu Twojego komentarza, skusiłem się na obejrzenie tego filmu, potwierdzam film ma to "coś", dobry klimat, ale ja większe walory dostrzegam w filmie "Sztuczki" zrealizowanym w podobnej sennej atmosferze - moja ocena 7+/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones