PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5821}
7,6 2 355
ocen
7,6 10 1 2355
Gettysburg
powrót do forum filmu Gettysburg

Wiadomo, że Gettysburg, Chwała i Generałowie, ale jakieś jeszcze inne... ??? Dzięki

Simin

Trudno znalezc inne dobre filmy na ten temat... Przy odpowiednim podejsciu mozna obejrzec "Wzgorze Nadziei" (Cold Mountain) - to tez wojna, tylko pokazana z innej strony. I ciekawie wojna przewija sie w "Gangach Nowego Jorku" - ale tu juz BARDZO pobocznie.

_domino

Również akcja "Tańczącego z Wilkami" rozgrywa się w czasie tej wojny, jest nawet ukazana jedna z potyczek Unionistów z Konfederatami.

Simin

cóż.... jest jeszcze film Sergio Leone "Dobry, zły i brzydki", ostatnia część 'trylogii dolarowej', tam akcja dzieje sie w tym czasie, myślę ze to nawet ciekawe jest....
eee.... masz przejazd wojska przez miasteczko.. zamieszanie wojenne... spustoszone miejsca... słynny wystrzał armatni.... obóz jeniecki i okrucienstwo tego co zwycięża.... bitwę o most i w ogóle,,,,
jest jeszcze film Eastwooda Josey Wales, tu mamy w zasadzie mało tego no ale zawsze coś...
jesli istnieje ekranizacja powieści Verne'a Północ kontra połudie to tez polecam.... ale chyba nie ma.... więc ...pozostaje przeczytać (dla odmiany trochę)
pewnie jest jeszcze sporo filmów gdzie ta wojne się porusza ale mi raczej się wspominaja mierne produkcje telewizyjne, takie jakie nadaje tvn w weekendy przed południem... nawet nie pamietam tytułów...
ee jest jeszcze jakis western z Johnem Waynem gdzie temu kradną transport złota czy czegoś takiego i wyrusza za bandytami odzyskać kase, no tytułu nie pamiętam
jak coś jeszcze sobie przypomnę to dopiszę...

ocenił(a) film na 10
Simin

Chwała 89r , Gettysburg 93r i Północ-południe 85r ostatnio wydane w Polsce na dvd to najlepsze filmy o wojnie secesyjnej

Simin

oczywiście film "na polu chwały", polecam każdemu!

ocenił(a) film na 10
radeczekpa

Połnoc-południe 85r-86r 1 i 2 seria (18godzin)
to najlepszy film o wojnie secesyjnej.
POtem dopiero 2 i 3 miejsce Chwała 89r i Gettysburg 93r

ocenił(a) film na 10
Simin

Polecam odpowiednie artykuły na stronach PL i EN wikipedii - tam są listy filmów omawiających lub nawiązujących do Wojny Secesyjnej:

http://en.wikipedia.org/wiki/Cinema_and_television_about_the_American_Ci
vil_War

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_secesyjna#Filmy

jest też wspomniany film dokumentalny:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Civil_War_(TV_series)

ocenił(a) film na 10
Simin

No:)!!! a "Przeminęło z wiatrem"!!!:) Oczywiście to przede wszystkim wielki melodramat, a nie film batalistyczny, ale pokazuje bardzo wyraźnie wojnę secesyjną z punktu widzenia Południa!! Jest scena płonącej Atlanty!! Jest niesamowita i jedyna w swoim rodzaju scena na dworcu kolejowym, kiedy Scarlet szuka doktora wśród powodzi rannych i umierających żołnierzy, i co ważniejsze z całą surowością jest ukazane życie po wojnie i odbudowa Południa!!

Simin

"Chwała" ("Glory") z 1989, też bardzo dobry. :) Już dwa razy widziałam i dalej mi się nie nudzi. :)

Simin

"Birth of a nation". Niemy, ale jest.

ocenił(a) film na 9
Simin

Jest jeszcze "Bogowie i Generałowie" klimat identyczny jak w "Gettysburg" Pokazuje wydarzenia od wybuchu wojny do bitwy pod gettysburgiem. Miejscami nudny i przesadnie poetycki, "Gettysburg" jest zdecydowanie lepszy.

Simin

Klasyk kina przedwojennego "Przeminęło z wiatrem" choć pokazana jest wojna secesyjna ze ''złymi jankesami'', trzeba zobaczyć obowiązkowo.

Simin

No, a przedmówcy zapomnieli o "Przejażdżce z diabłem" Anga Lee! Do tego niedługo będzie miał premierę "Lincoln" Spielberga. I jeszcze w 1993 r. powstał - niesłusznie zapomniany - "Ironclads" o wojnie secesyjnej na morzu, a dokładnie o zmaganiach pierwszych pancerników USS "Monitora" i CSS "Virginia" z, nomen omen, Virginią Madsen:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones