PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5821}
7,6 2 355
ocen
7,6 10 1 2355
Gettysburg
powrót do forum filmu Gettysburg

widzę że wersji rezyserskiej to jest kawał kina bo coś około 9 godzin. Moje pytanie czy poza postacią graną Jef'a Daniels'a coś je więcej łączy ? w sensie CI sami bohaterowie inni aktorzy ? Wiem że tak jest z generałem Lee ale jak sprawa ma się zresztą ( jednak charakteryzacja robi swoje i postaci są naprawde podobne ) . + Czy jakieś wątki wgl przechodzą z filmu na film czy każdy film na swoje oddzielne ??

ocenił(a) film na 5
mordarg

Jest sporo postaci, które pojawiają się w obu częściach (m.i.n generałowie: Robert E. Lee, J.E.B. Stuart, Robert Rodes, Winfield Hancock, płk. Joshua Chamberlain, jego brat [zdaje się, że w filmie ,,Generałowie" został przedstawiony jako kuzyn pułkownika], czy sierżant Kilrain). Z tego, co zauważyłem wszyscy w/w federalni zostali zagrani przez tych samych aktorów. Dla odmiany np: Stephen Lang, biorący udział w obu filmach, tu wcielił się w rolę gen. Picketta, podczas gdy w ,,Generałach" zagrał Stonewalla Jacksona.
Jakby poszperał zapewne znalazłby więcej podobieństw.

Hedman

To jest trochę tak jak z kręceniem trylogii Sienkiewicza u nas.
P.S. Dlaczego tylko 5/10?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones