PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5821}
7,6 2 361
ocen
7,6 10 1 2361
Gettysburg
powrót do forum filmu Gettysburg

lekcja historii

ocenił(a) film na 6

Ten film jest interesujący jedynie jako epicka ilustracja najważniejszej bitwy Wojny Secesyjnej. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć więcej o tej bitwie, a nie lubi czytać książek, ten film jest dla niego idealnym rozwiązaniem. Jest też interesujący dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć, jak pokazywano sceny batalistyczne przed "Szeregowcem Ryanem" i "Gladiatorem".
Jako film jest jednak zbyt anachroniczny, zbyt patetyczny. Nie ma w nim osób, są jedynie historyczne postaci. Nie ma życia, są tylko ruchy na mapach taktycznych. To wszystko zaś okraszone taką dawką patosu, którą chyba tylko Amerykanie są w stanie wytrzymać.

ocenił(a) film na 10
torne

Najlepszy Film jaki widziałem! Jest po prostu idealny! Wkurza mnie jak ktos tak jak mój kumpel (ty zresztą też, dlatego to pisze) gada takie glupoty o tym calym patosie itd. Sluchaj, proste pytanko - A ty bys szedl na śmierć nie wierząc w to o co walczysz?!!! Bo ja na przykład nie! A żeby w filmie pokazać, że ktoś wierzy np. w takie ideały to potrzebne są tkzw. przemowy, które ty możesz sobie dowolnie nazywać, ale i tak dobrze wiesz, że taki film bez tego elementu nie mógłby się obejść bo byłby poprostu bezbarwny!!! Pozdro i przemyśl to jeszcze.

ocenił(a) film na 9
torne

No widzisz, jesteś najlepszym przykładem tego, jeśli ktoś chce się dowiedzieć więcej o bitwie i epoce, to sam film idealnym rozwiązaniem nie jest. Wiedziałbyś wtedy że honor, bohaterstwo, patos to nie wymysł Hoolywoodu, ale realne wartości, które w owym czasie były powszechne i warte więcej niż pieniądze. Wyobraź sobie, że idziesz w tym pierwszym szeregu wprost pod ogień kartaczy na rychłą śmierć...poszedłbyś? Pewno nie, a teraz zastanów się co powodowało ludźmi, że jednak szli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones