PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564230}

Grawitacja

Gravity
6,6 221 400
ocen
6,6 10 1 221400
7,5 40
ocen krytyków
Grawitacja
powrót do forum filmu Grawitacja

Pytam serio ? Pamiętam, że oceniałem zaraz po premierze i miał wtedy i później kiedy leciał jeszcze w kinach sporo wyższą ocenę. Najwyraźniej po latach za ocenianie wzieły się osoby które ten film oglądały na tabletach streamując z Netflixa podczas jazdy z domu do szkoły i słuchając na dołączanych do tableta słuchawkach dousznych za 15pln..... Grawitację oglądałem po raz pierwszy w kinie iMax w 3D i żadna inna produkcja wizualnie mnie tak nie powaliła jak ta.... To samo z dźwiękiem. Serio - oglądając ten film poza kinem traci się 60-70% wszystkich jego walorów... On jest zwyczajnie stworzony, żeby oglądać go na dużym ekranie i dodatkowo w 3D (którego nie jestem zwolennikiem ale po seansie przez jeszcze jakiś czas czułem zawroty głowy...) Więc powinna figurować dwie oceny - osoby oglądające w kinie i osoby oglądające na 13 calowych lapkach... Bo wtedy są to praktycznie dwie różne produkcje.
Mimo wszystko, nawet oglądając na iPhonie5 ciężko jest ocenić ten film na mniej niż 7/10!!! Jeśli ktoś daje mu 6/10 i tak samo ocenia np. Wyjazd Integracyjny....choć nie...to już jest abstrakcja... to powinien dostać bana. Dałem mu 9/10 mimo, że ocierał się o arcydzieło - ale tylko w sferze wizualnej (chyba nikt wcześniej nie nakręcił filmu osadzonego całkowicie w stanie nieważkości i to na taką skalę) więc zostałem przy 9. Ale oceny 6 ?? 5 ?? Poniżej 5 to nawet nie dyskutuję bo to czysty trolling a jeśli nie to tylko świadczy o całkowitym braku pojęcia o kinematografii.

ocenił(a) film na 1
dewille

Jeżeli najlepszym filmem pod względem fabuły i gry aktorskiej, który obejrzałeś, był "The Room" to można się pokusić o 2. W każdym innym przypadku nawet jedynka to nadużycie. Nie można stworzyć filmu bez fabuły, bez aktorów (Nie, Clooney i Bullock w tym filmie na miano aktorów nie zasługują. Jeśli coś ma być czystym trollingiem to fakt, że panna bullock figuruje na filmwebie w rubryce "obsada aktorska") który fajnie wygląda i oczekiwać od widza, że oceni tylko efekty specjalne, nie patrząc na tą całą bullshitową otoczkę. Jak chcieli wybuchy w kosmosie zaprezentować to mogli zrobić jakiś pokaz losowych scen niesamowitych wybuchów w kosmosie, a nie pchać się z tym do kina. Oglądałem film na 24 calowym monitorze 144hz, full hd, w słuchawkach za 60 złotych, zaczynając w nastroju "bardzo dobry" (zaczynając bo im dalej w las tym ku*wa gorzej) i może nie widziałem tych niesamowitych efektów wizualnych IMAX, ale widziałem tą tragiczną fabułę, oraz grę "aktorską". A swoją drogą jak film można oglądać tylko w IMAX albo na 100 calowym ekranie, to nie powinni go wypuszczać na netflixa, albo przynajmniej mogliby zablokować mobilne urządzenia. Jednak twórcy uważają, że ten film świetnie się nada na tablety streamujące z netflixa podczas jazdy z domu do szłyko słuchając na dołączanych do tableta słuchawkach dousznych za 15pln..... i tak o to jest - ocena zawyżona o 6.6 gwiazdek.

Gumpor

Trzeba powiedzieć jasno że zamiast roli kobiecej powinna grać albo inna mniej irytująca , albo po prostu mężczyzna bo przez przez te sztuczne i prostackie role film dużo traci , ale wizualnie to faktycznie arcydzieło oraz świetna muzyka Stevena Pricea .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones