PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=564230}

Grawitacja

Gravity
6,6 221 496
ocen
6,6 10 1 221496
7,5 41
ocen krytyków
Grawitacja
powrót do forum filmu Grawitacja

Pytanie o montaż

ocenił(a) film na 7

Nie znam sie na tym, ale czy byl naprawde taki dobry? Patrzac, ze czesc filmu była krecona za pomoca dlugich ujec, całosc chyba nie wymagala wiele montazu. Ale Oscara dostal, wiec co wyroznialo go na tle innych produkcji? Montaz jest dla mnie troche niezrozumialym tematem, bo nigdy sie nim nie zajmowalem. Dla mnie jest on w filmach zauwazalny, kiedy jest na swoj sposob intrygujacy, np. moment w Milczeniu Owiec, gdy i glowna bohaterka dzwoni do drzwi Buffalo Billa i niby caly oddzial FBI. Praca montazysty wyglada mi bardziej na prawie samym zestawianiu rozmowcow po dwoch stronach ekranu.

adami143

powstawanie filmu to dużo bardziej kompleksowa i skomplikowana sprawa niż nam się wydaje ;)
każdy etap i każdy proces jego tworzenia jest synergią ;) reżysera i operatora obrazu, operatora obrazu i operatorów kamer i tak dalej i tak dalej. tak samo jest z reżyserem i montażystami. reżyser jest klamrą spinającą całość ale on nie jest specjalistą w każdej dziedzinie ;) to się może tylko wydawać, że "posklejali sobie obrazki" ale montaż jest jednym z ostatnich etapów tworzenia filmu i bardzo dużo od niego zależy. Od tego jak zostanie zmontowany film, które ujęcia i jak połączą - od tego zależy jak ostatecznie będzie wyglądał ten film i jak nam się go będzie oglądało. Wiadomo, że reżyser może mieć wpływ na montaż, mówić co i jak widzi, etc, ale to montażyści są specjalistami w swojej dziedzinie. Trudno jest to wytłumaczyć, jeśli nie do końca wiesz czym zajmuje się montażysta... Może (jeśli w ogóle przeczytasz ten komentarz :D) ten wywiad Ci pomoże zrozumieć bardziej dlaczego montaż jest taki ważny ;) www. psm. org. pl/wypowiedzi/76-first-frame-wywiad-z-milenia-fiedler-i-rafalem-listopadem (oczywiście bez spacji po kropkach)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones