PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829447}

Jezioro dzikich gęsi

Nan Fang Che Zhan De Ju Hui
6,2 2 251
ocen
6,2 10 1 2251
6,1 15
ocen krytyków
Jezioro dzikich gęsi
powrót do forum filmu Jezioro dzikich gęsi

Dobry!

ocenił(a) film na 7

Chińskie kino noir, które zachwyca plastycznymi ujęciami i całe rozgrywa się w konkretnych scenach, bo jako całość obrazuje jedynie groteskową dosyć obławę z policjantami dyletantami i ściganym o zdolnościach Bruce’a Lee. Ale najważniejsza jest kolorystyka, ujęcia twarzy i ciał, ten poetycki wręcz popis wrażliwości połączony z portretowaniem bezkompromisowych relacji, pośród których – paradoksalnie – nie ma miejsca na jakąkolwiek czułość. Nie można nie ulec oczarowaniu, choć to przecież okrutna baśń. Naprawdę fascynujący.

JaCze

Nie, nie , nie! Nie obejrzalem filmu do końca, więc i nie oceniam. Widzialem ostatnio ze 3 chińskie filmy i były naprawdę niezłe. Ale film o chińskich cwaniaczkach jakoś nie bardzo mnie interesuje, wręcz odpycha, bo to zupełnie nie moja bajka. Tak wię po niespełna półgodzinie wylaczayłem i postanowilem ten czas przeznaczyć na co innego.

ocenił(a) film na 7
Stefan_Zyskowski

W ogóle nie odebrałem tego filmu jako opowieści o chińskich cwaniaczkach. Może bardziej zajęły mnie niesamowite zdjęcia.

ocenił(a) film na 5
Stefan_Zyskowski

To jest film o ludzkich słabościach. Żądzy pieniądza i chciwości, braku miłości, pożądaniu oraz zdradzie. A nie o cwaniaczkach.

berni_

Cóż, tak jak napomknąłem, film mnie nie wciągnął, a nie wątpię, że (jakąś) treść posiada, jak każdy film. Lubię kino zróżnicowane geograficznie, ale ten obraz zupełnie nie miał w sobie tej "chińskości", którą widziałem w innych filmach z tego kraju. Gatunkowo bardziej "podjeżdżał" pod amerykańskie produkcje gangsterskie, a to akurat kino, które zupełnie mi nie lezy.

ocenił(a) film na 8
Stefan_Zyskowski

Zdecydowanie nie ma nic z gangsterskiego kina amerykańskiego. Bliżej mu do filmów francuskiego neobaroku (Jean-Jacques Beineix, Leos Carax, Luc Besson). Wydaje się to mniej dziwne, biorąc pod uwagę fakt, iż film jest francusko-chińską koprodukcją. Piękne wizualnie i przerysowane sceny, wyraźne nawiązania do francuskiego realizmu poetyckiego. Uwielbiam takie kino. Po seansie czuję się jak po wykwintniej uczcie.

ocenił(a) film na 8
minderbinder

Doskonale opisane, na początku byłam sceptyczna, ale dałam się ponieść <3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones