PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660372}

Kartel

Du zhan
6,2 1 373
oceny
6,2 10 1 1373
7,5 4
oceny krytyków
Kartel
powrót do forum filmu Kartel

Sceny z pogranicza agonii po wciągnięciu dwóch kresek kokainy po prostu zwalały z nóg - tylko
pilne nawodnienie, chodzenie w kółko po pokoju i kąpiel w wodzie z kostkami lodu mogła ocalić
życie krewkiego policjanta - myślałem że padnę ze śmiechu - no ale cóż należy przestrzec
młodych Chińczyków przed zagrożeniem...
P.S. pomimo kilku potknięć filmik ogląda sie całkiem przyjemnie...

ocenił(a) film na 8
RogerVerbalKint

bo to pewni była jakaś specjalna koka albo chińczycy gorzej reagują na narkotyki tak samo jak na alkohol :D

RogerVerbalKint

To musiał być mocny towar :D

ocenił(a) film na 6
RogerVerbalKint

Nie wiadomo, czy to była sama koka, czy np. zmieszana z amfą, a może jeszcze czymś innym. Nie jest całkiem wykluczona taka reakcja na nie wiadomo co, u kogoś, kto niczego wcześniej nie wciągał.
Mnie bardziej rozbawiło "LETHAL ultra strong LSD" :)))
A zwróciliście uwagę, że skazańców w Chinach nie rozstrzeliwuje się już na stadionach, tylko kameralnie załatwia zastrzykiem? Przynajmniej w największych miastach.

ocenił(a) film na 6
RogerVerbalKint

Nigdzie nie zauważyłam, żeby była mowa o kokainie (poza umową na 120 mln RMB, ale to eksport). Biorąc pod uwagę, że w filmie pojawiają się głównie fabryki i półprodukty to raczej nie jest to kokaina. Jeśli już mam zgadywać to chodzi raczej o metamfetaminę lub ketaminę. Na wysoką produkcję i spożycie w Chinach syntetyków wskazuje też world drug report z 2012 (http://www.unodc.org/documents/data-and-analysis/WDR2012/WDR_2012_web_small.pdf ) - w tym świetle nagła i krótkotrwała reakcja jakoś szczególnie nie dziwi (wygląd, produkcja, reakcje to informacje do wygooglowania, nie żadna wiedza tajemna). Dodatkowo Johnnie To jest z Hong Kongu, Chiny były współproducentem. Nie jest łatwo ocenić na ile mogła wmieszać się cenzura ani na ile tłumaczenie mam trefne. W każdym razie jakoś nie tarzałam się ze śmiechu.

EdusMagicznyPrzyjaciel

rotfl w drogim hotelu przy interesach wciagac ketamine litosci

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones