PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812999}
4,3 50 402
oceny
4,3 10 1 50402
3,0 16
ocen krytyków
Kobiety mafii 2
powrót do forum filmu Kobiety mafii 2

Panie Partyku Vega proszę mnie wziąć na konsultanta bo w Kobietach Mafii 2 nie zagraniczne plenery były problemem tylko niektóre założenia filmu i dlatego była słaba sprzedaż.

Zarówna jedynka jak i dwójka mają niezły potencjał tylko są złe założenia filmów i mieszanie konwencji (co zawsze jest ryzykowne). Z plusów - niewątpliwie należy brak chaosu i przedstawienie postaci w taki sposób, żeby widz ogarnął co niestety nie jest (szczególnie w polskim kinie) oczywiste. Co do gry aktorskiej Agnieszka Dygant gra... hmm. nie wiem jak to ująć... Poziom jest nierówny. Miejscami jest nieźle, ale miejscami wychodzi schematycznie. Nie potrafi dobrze cieniować emocji skorelowanych z rolą. Co do reszty aktorów jak dla mnie generalnie ok. Największym problemem jest jednak założenia. Mamy znów złą ABW ? Naprawdę ? Czy to w Służbach czy Botoksie czy Polityce wszystko sprowadza się do retoryki, że władza jest zła. Taki Kukiz w filmach. Niestety wychodzi to groteskowo. Bo nieprawidłowości na pewno są, ale jeśli film ma być logiczny i realistyczny nie może przeginać... Wysoki oficer ABW przejmujący handel narkotykami ? Naprawdę ? I nikt z prasy, z policji z kontrwywiadu by na to nie wpadł ? Funkcjonariusze ABW rozwożący towar ? Jeśli choć w tym jest ułamek prawdy (a przecież naprawdę zginęły jakieś narkotyki z CBŚP - kiedyś) to nie na film tylko do FBI albo Interpolu jak nie wierzy polskim służbom. Ale ja w to nie wierzę ! Być może gdzieś w jakimś miasteczku jakiś funkcjonariusz ABW gdzieś tak sobie dorabiał. Ok. W to jestem w stanie uwierzyć, ale nie na taką skalę ! Tak samo wrobienie kobiety w ISIS ? Naprawdę ? Przecież ISIS monitoruje NSA, FBI i CIA więc ciekawe jakby to mogło przejść ? A pewno chodziło o to, żeby w nieistniejącej części trzeciej miał drugą do pomocy. Kolejnym minusem jest zmienianie konwencji. Ma być raz śmiesznie, raz groźnie a raz dramatycznie.... Ok... Ale to się udało tylko w jednym filmie - "Forrest Gump"... Wstawki komediowe z bardzo brutalnymi scenami nie do końca się kleją. A z plusów - bardzo dobrze pokazane - jak kobiety mogą manipulować facetami.

Jako widz oczekuję części trzeciej. Bo dwójka tak się kończy: "Kobiety Mafii powrócą"... Nie powróciły przez 3 lata :) A szkoda... Bo zderzenie nowej dziewczyny, młodej, w której jest jakieś dobro z Agnieszką Dygant mogło by być interesujące...

Generalnie - te filmy (a szczególnie jedynka) wcale nie były bardzo złe. Bardzo zła była "Polityka" - film katastroficzny (i nie chodzi o śmianie się z PiS). Tutaj - bardzo ładne zdjęcia i prowadzenie kamery. Inne kraje po za Polską. Mogło by być naprawdę fajne kino akcji, ale zabrakło bardziej logicznego scenariusza - nie na zasadzie bijmy we wszystko co ma związek z władzą i służbami. Do momentu póki w jedynce nie okazało się, że to oficer ABW chce przejąć biznes, film mi się bardzo podobał. Byłem pewny, że Dygant jest drugą agentką i będzie to fajnie coś poprowadzone jak w "Infiltracji"...

Patryk Vega marnuje potencjał i nie robi filmów na miarę swojego talentu. Np bardzo doceniam te wszystkie brutalne sceny z odcinaniem różnych części ciała :) Kiedyś w polskim kinie to była po prostu żenada. Efekty specjalne były jak z Misia Koralgola :) a tutaj jest to super realistycznie odwzorowane. Brawo !

Podsumowując, jak zawsze na filmwebie daję od siebie - POLECAM ! Warto choćby zobaczyć z uwagi na bardzo dobre zdjęcia i pracę kamery, efekty specjalne i dosyć zaskakującą fabułę. Brakuje tego o czym pisałem, ale zobaczyć te filmy warto. Może powstanie część trzecia, na co liczę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones