PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6811}
5,6 2 653
oceny
5,6 10 1 2653
Kolejność uczuć
powrót do forum filmu Kolejność uczuć

Mnie najbardziej w tym filmie podobał się pięknie pokazany Nikiszowiec :-)

kasiaosiedmiutwarzach

Zgadzam się, tylko mało kto o tym wie, bo w filmie zostało przedstawione małe miasteczko, a nie Katowice z Nikiszowcem jako dzielnicą... Nikiszowiec rozpoznali pewnie nieliczni...

edytam14

Są filmy które piękniej pokazują Nikiszowiec :) Mi właśnie brakło pełnego go oddania w całej okazałości. Przez jakiś czas mieszkałem w sąsiedztwie, i uważam że w tym filmie akurat pod tym względem autorzy schrzanili robotę.

PanStanislaw

W tym filmie Nikiszowiec był tylko tłem, miał obrazować małe miasteczko, w którym mieszkała bohaterka. Inne filmy pokazujące Nikiszowiec piękniej i pełniej, w całej okazałości, jak pisze PanStanisław, to filmy o Śląsku, w których Nikiszowiec odgrywa ważną, często pierwszorzędną rolę.
Myślę, że dla mieszkańców Śląska, a zwłaszcza Katowic, Nikiszowiec zawsze będzie piękne wyglądał w filmach, choć na pewno jeśli się było lub jest mieszkańcem tej dzielnicy, można mieć inne zdanie.

edytam14

Uważam że można było bardziej wyeksponować to "tło", zwłaszcza że jest co pokazać :) Film zyskałby, ale to moje zdanie, nie krytykuję nikogo kto uważa inaczej. Co do pokazania Nikiszowca (jak i część historii ludzi go zamieszkujących) polecam film Majewskiego pt. "Angelus", opowiadającej o grupie malarzy prymitywistów i ich zmagania z losem, wpierw okupacji hitlerowskiej, potem stalinizmu. Zrealizowany z humorem i imponujacymi zdjęciami (domena filmów Majewskiego). Pozdrawiam :)

PanStanislaw

Nie po to tu jesteśmy, żeby się wzajemnie krytykować, ale to dobrze, że mamy inne zdania, przynajmniej jest o czym rozmawiać :-) A Angelusa widziałam trzy razy! Polecam też Barbórkę, na którą trafiłam przypadkiem, bo gra tam Marcin Dorociński, a której akcja toczy się także w Nikiszowcu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones