PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841358}
5,7 60
ocen
5,7 10 1 60
Lost Bayou
powrót do forum filmu Lost Bayou

nie warto

ocenił(a) film na 3

świeżo po premierze na american film festival we wrocławiu mogę stwierdzić że filmowy debiut tym razem nie wyszedł. właściwie od pierwszego kadru już wiedziałem że mi się nie spodoba. film niby film mówi o amerykańskiej prowincji ale jakoś aktorzy nie potrafią tego zagrać. rezyser nie potrafi też pokazać piękna tych luisjańskich pustkowi. obraz ten to taka rzeczna alegoria klasycznego filmu drogi w trakcie ktorej jeden z bohaterów doznaje katharsis. dodatkowy wątek nadnaturalnych wydarzeń jest nieprzekonujący i tak samo mogłoby go nie być. film mnie osobiście wynudził a na sali na ktorej było około 200 osób po seansie zostało na spotkaniu z twórcami 20. brawa były pojedyncze. dziwi mnie że taki film w ogóle został wybrany do konkursu głownego festiwalu. Powiem tak 20 zł to jest cena za którą można kupić bilet albo flaszkę wódki. i wiecie co, wybieram wódkę.

ocenił(a) film na 7
janek_obwarzanek

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić.

Według mnie jest całkiem odwrotnie niż napisałeś. To, że na spotkaniu z twórcami zostało około moim zdaniem 30 osób wynika też z pory. Zwróć uwagę, że film zaczął się z opóźnieniem, bo chyba czekali na obecność producenta, a skończył w okolicach 23:00, a rozmowa z producentem w okolicach 23:30. Nie dziw się więc, że wielu ludzi opuściło salę, jadąc do domu.

Nie chcę polemizować z tym jak to odebrałeś - czy dobrze czy źle, każdy ma tam jakąś swoją estetykę. Film jest po prostu spokojny, nastrojowy, momentami piękny. Aktorstwo jest akurat dobre. Muzyka i zdjęcia bardzo dobre i pomagają temu filmowi na tyle, że wahając się między notą 6 a 7 jestem w stanie skłonić się do tej wyższej. Zaprezentowanych scen w filmie nie trzeba brać też tak dosłownie - moim zdaniem zbyt dużo napisałeś - można to było oznaczyć jako wypowiedź zawierającą spoilery. Według mnie 80-90 % filmów o takiej tematyce popadałoby w banał. Ten film natomiast go unika, choć z łatwością mógłby w niego wpadać (wiem, ze uważasz inaczej :) ).

Jeśli ktoś się waha by pójść na drugi sobotni seans tego filmu w ramach festiwalu (zdaje się w sobotę 9.11.2019 w okolicach 15:00) to ja zachęcam. To jest kino spokojne, do przemyślenia czy zadumy, może nie wybitne, ale rzadko spotykane, na pewno nie mainsteamowe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones