PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624147}

Mój tata Barysznikow

Moy papa Baryshnikov
6,5 972
oceny
6,5 10 1 972
Mój tata Barysznikow
powrót do forum filmu Mój tata Barysznikow

Porównania z filmem "Billy Elliot" rzeczywiście nie da się uniknąć, ale choć "Mój tata Barysznikow" to niezły, dość przyjemny w oglądaniu film, to jednak angielskiej produkcji nie dorasta do pięt. Tam i realia polityczne były wyraziściej, prawdziwiej i ciekawiej zarysowane, i odtwórca głównej roli bardziej przykuwał uwagę grą i tańcem, i narracja była o wiele ciekawsza. Tu, niestety, jak to często w rosyjskich filmach, brak dynamizmu, który by sprawił, że nie ma się ochoty spojrzeć na zegarek. Porównując poziom emocji widza (wzruszenie, uśmiech, współczucie, smutek), w obu filmach, powiedziałbym, że w rosyjskim filmie doświadcza się jakieś 20 % tego co niosą ze sobą poszczególne sceny z "Billy Elliota". Gdyby nie porównywać, to oczywiście "Mój tata Barysznikow" pozytywnie wyróżnia się pośród dostępnych nam rosyjskich filmów, które nie zawsze są "strawne" dla polskich widzów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones