PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=463226}

Megamocny

Megamind
7,1 70 631
ocen
7,1 10 1 70631
6,6 13
ocen krytyków
Megamocny
powrót do forum filmu Megamocny

Madżik

ocenił(a) film na 9

Nieprzewidywalny, niestereotypowy, niesamowity.
Pozbawiony patosu, łamiący stereotyp disneya pt. "Silny - Dobry, Genialny - Zły".
Dla młodszych widzów - akcja, oraz gagi.
Dla starszych - Nieszablonowość, dialogi i nawiązania do satrusieńkiego "Donkey Konga"
oraz rozterki psychiczne bohatera. No i ta ścieżka dźwiękowa.
Idealnie komponowała się z występami charyzmatycznego bohatera.

Nie jakiśtam wypchany po brzegi popkulturą Shrek, tylko właśnie Megamocny, jest perełką
studia Dreamworks.

Cieszę się, że nie odniósł zbyt wielkiego sukcesu, gdyż producenci nie będą mieli nacisku
na sequel, który z pewnością zepsuł by magię tego filmu.

Jak dla mnie najlepszy, obok Wall-E, film animowany tego typu.
10/10 wystawiam z czystym sercem, jako Arcydziele w swym gatunku.

ocenił(a) film na 9
He_Jay

a ja tam czekam na sequwela no i wbrew pozorom MM jest bardzo lubianym filmem ;)

ocenił(a) film na 6
He_Jay

Niestety jeśli chodzi o box office i Oscary Dreamworks zawsze stoi w cieniu Disney/Disney Pixar (często niezasłużenie), choć ostatnimi latami wypuszczają prawdziwe perełki, a konkurencja powoli zaczyna tracić formę (Cars 2, Wreck it Ralph oraz, choć wizualnie cudne, ale słabe pod innymi względami, Brave). W tym roku Rise of the Guardians nawet nie dostało nominacji do Oscara.
Jeśli chodzi o perełki studia Dreamworks, moimi faworytami z ostatnich lat są właśnie Rise of the Guardians i How to Train Your Dragon :).
W Megamind brakowało mi czegoś, ale miał swoje plusy - ścieżkę dźwiękową i smaczki typu MM udający Marlona Brando ;)).
A jeśli chodzi o przełamywanie stereotypu dobrych i złych bohaterów, zrobiono to także np. z główynmi bohaterami Despicable Me i Wreck it Ralph.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones