PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375721}

Miasto złodziei

The Town
7,2 80 520
ocen
7,2 10 1 80520
6,6 14
ocen krytyków
Miasto złodziei
powrót do forum filmu Miasto złodziei

Film a książka...

ocenił(a) film na 4

Zanim obejrzałem film przeczytałem książkę i gdyby nie to film oceniłbym na mocne 7 :) film tak bardzo odbiega od wersji książkowej że aż razi.. po prostu tragedia,traci klimat,wiele wątków jest zupełnie zmienionych i wiele też pominiętych ( ale to akurat zrozumiałe,bo ciężko czasem wszystko zawrzeć w filmie). Niestety dawno nie widziałem tak słabego filmu nakręconego na podstawie książki. Polecam jednak ją przeczytać,ale lepiej już po obejrzeniu filmu..

ocenił(a) film na 8
lucasfcb

Nie można porównywać książki i filmu gdyż w filmie wszystko mamy podane na tacy a podczas czytania książki działa nasza wyobraźnia i każdy widzi daną sytuację na różne sposoby.
Po obejrzeniu filmu ktoś powie że głowny aktor mu się nie podobał, muzyki itp. W książce tego nie ma więc nie można porównywać literatury i filmu, 2 rózne sprawy

ocenił(a) film na 4
polak1989

no wszystko spoko,ale zmieniać zakończenie..to już chyba coś nie tak ?

ocenił(a) film na 4
lucasfcb

można oczywiście pominąć jakieś wątki,ale kompletnie zmieniać wiele istotnych rzeczy zawartych w filmie,a szczególnie zakończenie to już przegięcie

ocenił(a) film na 4
lucasfcb

zawartych w książce sorry :)

ocenił(a) film na 8
lucasfcb

Książka zawsze będzie lepsza od filmu i kropka. Jeżeli ktoś nie wie że na podstawie książki to da np 9, potem dowie się że na podstawie i zmieni na 7. A przecież to ten sam film co oglądał na początku więc nie rozumiem czemu mu dawać mniej tylko dlatego że nie wszystko się zgadza z książką, a bez książki jest rewelacja.

ocenił(a) film na 8
polak1989

Zgadzam się z wypowiedzią poprzednika.
Na początku zadajmy sobie zasadnicze pytanie czym kierujemy się przy ocenie filmu ? Zgodność w oparciu o książkę czy za całokształt?
Książki nie czytałem, wiec porównywać nie mogę, zaś jako całokształt Miasto złodziei oceniłem wysoko ponieważ w pełni zasługuje na takową ocenę, czemu? Nie będę się powtarzał, swoją skromna recenzje już kiedyś przedstawiłem.
Krótko, świetny kryminał z efektownymi pościgami i wątkiem miłosnym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones