PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=748}
6,3 1 863
oceny
6,3 10 1 1863
Na koniec świata
powrót do forum filmu Na koniec świata

Absolutnie nie rozumiem, dlaczego tak wszyscy jeżdżą po tym filmie:
poetyckość i artystyczność filmu w ogóle nie jest naciągana, film jest niesłychanie autentyczny,
przenosi w tamten świat. Kadry - wręcz ikoniczne, zrobione z wielkim smakiem, a przy tym -
wcale nie są schematyczne.
aktorstwo Steczkowskiej - bardzo dobre, oniryczne, a zarazem osadzone w rzeczywistości,
świetnie pasowała do tej roli, przekonała mnie. Wiadomo, głos miała dziwny, może i irytujący, ale
przecież to żałosne, że każdy bohater w każdym filmie ma mieć idealny głos lektora/-ki. Do
Teresy ten pisk, zduszony, matowy jakiś dziecięcy wręcz - pasował.
brak dialogów? - matko, ten film był tak cudownie nieprzegadany, wygrany na emocjach i
niedopowiedzeniach, a jednak pełen znaczeń. W ogóle nie brakowało mi dialogów, w samych
minach była masa komunikatów, w nastroju, kadrach, itd. Lubię jak film traktuje widza z
szacunkiem i nie musi mu jak chłop krowie na rowie wszystkiego nazwać.
Muzyka - wspaniała, jak w mało którym filmie.

Żaden potencjał nie został zmarnowany. Ten film jest przepiękny.
Jedyna rzecz, do której bym się przywalił - to zakończenie. Ale tak, czy siak - może zgodne z
powieścią. W każdym razie, nie przyćmiewa tego filmu jakości.

Gdyby to Bergman nakręcił dokładnie TAK SAMO, film miałby średnią 8. A coś z atmosfery
"Szaptów i krzyków" w tym filmie pobrzmiewa.

szaman12

Również nie rozumiem tak niskiej oceny... Przecież ten film jest piękny, tak jak napisałeś - można przenieść się w tamten świat, wczuć się w ten klimat,a do tego świetna muzyka dopełnia wszystkiego. Jako kobietą muszę wtrącić, że Domogarow wyglądał tu cudownie :) Co do gry Justyny - mogła się bardziej postarać, jej głos jest naprawdę irytujący, a gra z lekka przerysowana, ale ładna z niej kobieta i wpasowała do tego filmowego świata.
Niektóre sceny to prawdziwe perełki - np. scena, gdy Wiktor całuję Teresę,a na nich spogląda przenikliwy wzrok Kamila z obrazu - świetne!! W ogóle ten ciągły deszcz w tle również tworzy magiczną atmosferę. Za pierwszym razem, gdy go oglądałam, aż ciężko mi było uwierzyć, że to polski film! A jednak! I w tej kwestii się z Tobą zgadzam - jeden z lepszych polskich filmów jakie powstały.

Chelle

Barwy głosu się raczej zmienić nie da. Mogła zmienić tonację na niższą i mniej piskliwą, ale wtedy wyglądałoby to sztucznie. Ja ubóstwiam jej głos, pięknie brzmi jak śpiewa. Uważam, że Teresa jest zagrana rewelacyjnie, prawdziwa młoda zagubiona kobieta. Jest taka na swój sposób romantyczna, żyje gdzieś w swoim świecie. No i właśnie film jak wyżej napisane traktuje widza POWAŻNIE. Jak ktoś lubi ludzi, ma dużo empatii to film mu się spodoba, bo postacie są żywe i prawdziwe w swoich kreacjach, aż roi się od emocji. Co do dialogów jakby wprowadzono ich więcej to film zostałby zepsuty, bo o niektórych rzeczach nie trzeba mówić. Film jest taki klimatyczny, piękny, mogę go wciąż oglądać i oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones