PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542576}

Narodziny gwiazdy

A Star Is Born
7,4 193 154
oceny
7,4 10 1 193154
5,5 53
oceny krytyków
Narodziny gwiazdy
powrót do forum filmu Narodziny gwiazdy

Filmwebowi pseudoeksperci

użytkownik usunięty

Czytając komentarze dotyczące filmu można odnieść wrażenie, że niektóre osoby bardzo mocno pozorują na wielkich koneserów kina, próbując na siłę zdeprecjonować bardzo udany film. Przytoczę tutaj kilka perełek:
- słaba muzyka (jedynie „Shallow” brzmi znośnie, reszta nijaka)
- słaba gra aktorska (To nic, że Lady Gaga nie będąca zawodową aktorką jest największym faworytem bukmacherów do oskara za najlepszą kobiecą rolę pierwszoplanową, a Bradley Cooper za najlepszą rolę męską.)
- kiczowaty scenariusz
- film był taki nudny, że zasnęłam
- błędy logiczne (Dlaczego Jack popełnił samobójstwo?!?! Bez sensu! Przecież wcale nie miał próby samobójczej w dzieciństwie, przecież wcale nie tracił słuchu, gdy jego największą życiową pasją była muzyka, przecież w końcu wcale nie był alkoholikiem i narkomanem nie potrafiącym za nic w świecie pokonać swoich demonów, przyczyniając się nieomal do zrujnowania kariery swojej ukochanej)

I tak dalej i tak dalej…
Póżniej człowiek wchodzi z ciekawości na profil takiego kinomaniaka i przeciera oczy ze zdziwienia:
- American Pie oceniony 6/10
- Zimna wojna oceniona 5/10
Kurtyna.

Na koniec przytoczę tylko oceny zagranicznych mediów:
Metacritic 88/100 MUST SEE
IMDB 8.2/10
RottenTomatoes 8.1/10
Do tego faworyt bukmacherów w 3 kategoriach: najlepszy film, najlepsza rola kobieca i męska.
No ale na filmwebie po staremu…
Ja rozumiem, że każdy ma prawo do własnej opinii, ale ludzie, szanujmy się.

ocenił(a) film na 5
John_Nazario

to jest ally - pop ;)

nawieczor

Na pierwsze odpowiem: Ian Curtis. ; )

nawieczor

A co ma z tym techno wspólnego? Używasz nazw stylów muzycznych nie mając o nich żadnego pojęcia.

nawieczor

Uderz w stół a nożyce się odezwa. Na szybko więc: samobojstwo - bezsposrednia inspiracja Chris Cornell. Znakeziony w pokoju hotelowym powieszony. W wieku trzynastu lat lub mniej wziął po raz pierwszy kwas. W jego domu było dużo muzyki. Branie kwasu spowodowało zawichrowanis w jego psychice, doświadczył na początku złego zjazdu ale nie odstawil prochów, pojawił się alkohol jeszcze.Lata później trafił a odwyk i przyniósł on poprawę ale mając problemy zdrowotne musiał brać leki a te miały efekt uboczny i lieszaly mu w głowie. Feralneg dnia zmieszal leki i byl psychicznie rozwalony, zanizona samoocena itepe.
Pop Ally jak i cointry Jacka pocięto, bo film bylby za długi ale trwaja prace nad wersją reżyserka.

ocenił(a) film na 5
JohnTheBrave

Jack nie brał kwasu był alkoholikiem i lekomanem więc przykład jest nietrafny.
Twój przykład potwierdza to tylko moją tezę, że muzycy mężczyźni uzależnieni od alkoholu i leków nie popełniają
samobójstwa przez powieszenie.
Historia Jacka opisana w filmie jest oparta o fałszywe założenia i kompletnie niewiarygodna psychologicznie.
Czyli co najmniej końcówka filmu jest to debilizm scenariuszowy.

Do tego popowa muzyka Ally jest celowo kiczowata i wzbudzająca niesmak u widza. Wytłumaczenie tego zabiegu jest dwojakie:
- szalejący feminizm w usa nie pozwala na uprzedmiotowienie kobiet więc styl ala "poker face" jest zakazany.
- Gaga jest słabym kompozytorem w regresie i nie dała rady muzycznie.

nawieczor

Antropolog połączony z psychologiem się znalazł za dyche.

ocenił(a) film na 5
JohnTheBrave

rozumiem, że się podajesz?
kompletny brak argumentów?

nawieczor

Dałem argumenty ale Ty ich nie widzisz. Twierdzisz, że lekomania jest mniej szkodliwa co jest śmieszne

ocenił(a) film na 5
JohnTheBrave

Ty geniuszu, znawco kultury filmowej, lepiej się zastanów dlaczego film jest mizogamiczny i pokazuje wszystkie występujące w nim kobiety jak idiotki.
(poza tancerkami z zespołu Ally które robią swoją robotę)

nawieczor

*"mizoginia, mizoginizm «patologiczny wstręt mężczyzny do kobiet» "
Sjp
Trolluj dalej : )

ocenił(a) film na 5
JohnTheBrave

tak dokładnie geniuszu znawco kultury, lewica w usa jest mizogamiczna i ten film jest świetnym dowodem na tą tezę.

ocenił(a) film na 10
nawieczor

tę*

ocenił(a) film na 8
JohnTheBrave

@JohnTheBrave już nie dyskutuj z nim, ten koleś to jakiś przygłup, pewnie sobie wali konia do waszych odpowiedzi.

ocenił(a) film na 7
JohnTheBrave

Jak krótko, a ile treści:))..

ocenił(a) film na 9
JohnTheBrave

Dokładnie. To samo napisałem.
Śmieszny gość.

nawieczor

Przecież wspominał swojemu terapeucie, że w wieku 13 lat próbował się powiesić, ale wentylator się zerwał. Dramatyczne było dla niego to, że jego ojciec był tak pijany, że tego krzyku rozpaczy o uwagę nie zauważył. Ostatecznie wybrał ten sam sposób na odejście i widzę w tym logikę.
Czytałem kiedys statystyki z samobójstw. Kobiety wybierają tabletki, bo boją się bólu i podświadomie chcą być odratowane. Mężczyźni nie chcą być odratowani dlatego wybierają sznur, pistolet lub skok z wysokości.

ocenił(a) film na 5
cubanon

Nieprawda
Muzycy, mężczyźni, wybierają złoty strzał albo zapijają się na śmierć.

btw Jack najpierw wypił butelkę whisky, następnie przyjął garść pigułek przeciwbólowych więc pasuje do kobiecego modelu zachowań?

nawieczor

Nie każdy muzyk, mężczyzna miał takie życie jak Jack. Był on przede wszystkim facetem, a potem muzykiem i zgodnie ze statystyką popełnił samobójstwo jak większość facetów; niekoniecznie muzyków. Wziął tabletki, ale to nie one odebrały mu życie; znowu statystyką.

ocenił(a) film na 5
cubanon

nieprawda
Podaj przykłady z przeszłości pokazujące ten wzorzec.
Jesteś 3 cią osobą która podejmuje to wyzwanie. dwóch poprzednich nie podołało.
btw zdecyduj się, samobójstwa przez przedawkowanie tabletek dokonują mężczyźni czy kobiety?

nawieczor

http://www.medonet.pl/zdrowie,dlaczego-mezczyzni-czesciej-popelniaja-samobojstwo -,artykul,1723119.html

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ludnosc/statystyka-przyczyn-zgonow/zamach y-samobojcze-w-2016-r-,5,1.html

Pod drugim linkiem jest plik ze statystyką do pobrania.

nawieczor

Nadużywasz słowo "nieprawda". To, że nie ktoś ma odmienne zdanie nie oznacza jeszcze, że to Ty masz rację.

ocenił(a) film na 5
cubanon

nie uciekaj od tematu robaczku
Przykłady, przykłady...

nawieczor

Miło się do mnie zwracasz; tym bardziej, że jestem 35letnim facetem :)
Podałem link do danych statystycznych, patrz 3 posty wyżej. Z imienia i nazwiska nie podam, bo nie znasz; ojciec kumpla się powiesił.

ocenił(a) film na 8
nawieczor

O czym Ty w ogóle mówisz. Przecież każdy człowiek jest totalnie inny, ma totalnie inny charakter i inną tożsamość. Jest to dla mnie tak trywialne, że aż ciężko mi czytać tego typu opinie. ile Ty masz za przeproszeniem lat? To nie przedszkole, że wszyscy chłopcy bawią się samochodami, a dziewczynki lalkami, bo takie są narzucone chore stereotypowe normy społeczne. Ty jesteś teraz strażakiem w swoim dorosłym życiu, a Twoje koleżanki różami?

ocenił(a) film na 5
John_Nazario

Dalej czekam (chyba już tydzień) na przykład muzyka który po wypiciu butelki wódki i przyjęciu tabletek przeciwbólowych powiesił się.

To nie przedszkole, nie mówimy o twoich chorych stereotypach tylko o faktach potwierdzających lub zaprzeczających trendom społecznym.

nawieczor

A potrafisz czytać ze zrozumieniem statystyki; jeśli tak, to otwórz w końcu linka, który ci wysłałem.
Statystyk ze sposobu samobójstw wśród męskich piosenkarzy nikt jeszcze nie opracował, bo to za mały zbiór. Są oni przedewszystkim mężczyznami, a dopiero potem piosenkarzami, więc wpisują się nade wszystko w statystyki, do których się wyżej odnoszę.

Albo jesteś więc internetowym trollem, albo kiepsko u ciebie z wyciąganie logicznych wniosków. Innych usprawiedliwień dla takiego zachowania nie znajduję.

ocenił(a) film na 5
cubanon

Przestań bredzić najmniejsza próba statystyczna to 8 rekordów.
Jesteś internetowym trollem kiepsko u ciebie z udowadnianiem swoich tez a logicznych wniosków nie umiesz wyciągać w ogóle.
Kompletnie nie widzę usprawiedliwienia dla takiego lenistwa umysłowego.

nawieczor

Raport statystyczny, gdzie badasz 8 osób jest tak wiarygodny jak twoje wypociny. Ogarnij się człowieku, bo zaniżasz poziom dyskusji.

ocenił(a) film na 5
cubanon

Dalej czekam na co najmniej jeden przykład samobójstwa tak, jak w filmie.
Do roboty leniwy człowieku nie zaniżaj poziomu dyskusji na tym forum, napisz coś z sensem.

nawieczor

Daj dowód żeś nie głupi, ja dam żem pracowity.

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Dwa wystarczą?
https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-co-zazyl-przed-smiercia-chris-cornell- ujawniono-raport-toksy,nId,2402282?fbclid=IwAR1vhBmuInljxe-RlwXo4x73ZaaYzGOVDGeB YuGhpw_5ghW10UXeospKU4A

https://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/chester-bennington-oficjalna-przyczyna-smier ci,759459.html?fbclid=IwAR2aHKTe7bdVTDYcTgyE51OesZ4ihbJrNwEofZ1lxIH-snG-CvWiMqeR mIg


ocenił(a) film na 5
Bokciu

Nie wystarcza
"Dodano, że w pobliżu znaleziono butelkę alkoholu wypełnioną do połowy, jednak nie ma żadnego znaku, że Bennington był pod wpływem narkotyków."

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Widzę, że dalsza dyskusja jest zbędna...A wydawałoby się, że impotencja intelektualna ma swoje granice.

ocenił(a) film na 5
Bokciu

twoja?
skoro nie potrafisz skojarzyc 3 czynnikow: alkoholu, opioidow i powieszenia?

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Ale tu nie ma co kojarzyć. Całe te wywody w tym temacie, nie mają sensu, gdyż to tylko fabularna fikcja, a nie film dokumentalny tudzież biograficzny bazujący na faktach czy statystykach. Mam obawy, że się mocno zatraciłeś w tym wątku...

ocenił(a) film na 8
nawieczor

A po jakiego grzyba ja mam ci przytaczać jakiś od przyklad z życia. Po pierwsze to nie film na faktach, a po drugie równie dobrze ja sobie mogę popełnić samobójstwo w jakiś niestereotypowy sposób i wtedy tez powiesz ze to sie nie stało, bo nikt inny tego tak nie zrobił? A nie no, przepraszam. Muzycy mogą popełniać samobójstwa tylko na kilka określonych sposobów.

ocenił(a) film na 5
John_Nazario

"O czym Ty w ogóle mówisz. Przecież każdy człowiek jest totalnie inny, ma totalnie inny charakter i inną tożsamość. Jest to dla mnie tak trywialne, że aż ciężko mi czytać tego typu opinie. ile Ty masz za przeproszeniem lat? "

Więc dzieciaku ile masz lat, że nie słyszałeś podstawowego prawa dotyczącego tez, które dorosły wygłasza?

Na twierdzącym ciąży obowiązek dziecko, obowiązek podania faktów na poparcie swojej tezy.
Tę regułę wynaleźli Rzymianie 2,5 tysiąca lat temu ale ty o niej nie słyszałeś?

nawieczor

Chore stereotypy? Fakty? Co Ty chrzanisz ? Jakich odniesień używasz?
Mam nadzieję, że już wyzdrowiałeś, bo sylwester blisko.

ocenił(a) film na 10
cubanon

Mężczyźni czasem wybierają też pociąg... :(

marbla90

Prawda. Zazwyczaj wybierają coś, co definitywnie zakończy ich żywot i nie będą mogli być odratowani.

ocenił(a) film na 8
nawieczor

Jestem niemalże przekonana, że popełnienie przez Jacka samobójstwa poprzez powieszenie, na koniec filmu wynikało, z nieudanej próby zrobienia tego w ten sposób jeszcze w dzieciństwie. Gdybyś miała taki styczność z psychologia, to wiedziałabys, że to jakie decyzję podejmujemy w życiu dorosłym najczęściej wynika z traum z dzieciństwa. A Gaga jak i Cooper świetnie wcielili się w swoje rolę i poradzili we własnym zakresie. Czasami bronienie swoich nieslusznych racji za wszelką cenę może być uznane za debilizm, który jest słabym słowem, ponieważ to poważna, istniejącąca, nazwana w ten sposób choroba. :)

ocenił(a) film na 5
ania2600

Więc twierdzisz że każda osoba która miała próbę samobójczą w dzieciństwie i poszła później na terapię musi popełnić samobójstwo, tak?
Dlaczego więc istnieją terapie leczące z traum z dzieciństwa skoro w czasie terapii osoby uczestniczące mówią o swoich traumach i odsłaniają najbardziej ukryte rany?
Według twojej logiki każda terapia osoby z próbą samobójczą prowadzi do skutecznego powtórzenia tej próby.

ocenił(a) film na 7
ania2600

Uważasz, że "nawieczór" to płeć żeńska?
Tyle agresji i czepialstwa w postach tej osoby, że (taką mam nadzieję) babeczce szkoda by było czasu na to.. Dla mnie to typowa energia męska lekko wynaturzona.
Najwyżej ocenione filmy i seriale - też są głównie przemocowe..
Facet... z przerostem testosteronu.. albo takaż kobieta (ale wtedy już nie typowa..)

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 5
Rajwant

Poprosiłem o jeden przykład potwierdzający 2 historie opisane w filmie:
- samobójstwa Jacka
- kariery Ally
Trolle skręcały się w chiński precel aby udowodnić, że film opowiada fikcyjną historię więc przykładów nie trzeba lub jak ty grzebały w mojej przeszłości i wyciągały oceny filmów. Film oceniony na 5?
Skandal i dowód na wynaturzenie osobowości.

Teraz jeszcze doszły telepatyczne pomiary testosteronu.
Mam dla ciebie jedną radę, opatentuj ten pomiar testosteronu za pomocą internetu zostaniesz miliarderem. To jest wynalazek na miarę viagry w latach '90.

ocenił(a) film na 7
nawieczor

To, że czegoś nie widzisz, nie znaczy, że tego nie ma..
To, że czegoś nie wiesz, nie znaczy, że tego nie ma..

Nie chodzi o to o co poprosiłeś tylko jak to zrobiłeś, mówię o wszystkich Twoich powyższych komentarzach).

Ale.. dziękuję za odpowiedź i podpowiedź.
Miłego dnia.

nawieczor

Człowieku, daj już spokój. Sprawiasz wrażenie, jakbyś się strasznie nudził w życiu! Może coś sobie poczytaj, pooglądaj, a nie dochrzaniaj się do szczegółów z Twoim ulubionym słowem DEBILIZM. Chyba, że to autoocena.

nawieczor

A skąd wiesz, że nie brał? W jednej scenie na stole jest amfetamina a pigułki o których mowa to nie leki tylko ekstazy albo MDM... I nie oczekuję odpowiedzi. Wypowiadasz się jakbyś znał postać fikcyjną osobiście. I co za różnica że wybrał sznur? Mój kolega wybrał sznurówki. Mnie osobiście poruszył film, bo wchodzi w warstwę, w jaki sposób nasi rodzice mogą nam zniszczyć życie. Szczególnie jeśli chodzi o alkohol...

ocenił(a) film na 7
nawieczor

"Twój przykład potwierdza to tylko moją tezę, że muzycy mężczyźni uzależnieni od alkoholu i leków nie popełniają
samobójstwa przez powieszenie.
Historia Jacka opisana w filmie jest oparta o fałszywe założenia i kompletnie niewiarygodna psychologicznie.
Czyli co najmniej końcówka filmu jest to debilizm scenariuszowy..." A Ty jesteś psychiatra jakiś, czy tak po prostu sobie a muzom bredzisz?

ocenił(a) film na 5
Bokciu

Z takim gimbogówniarskim zapałem trudno jest polemizować.
Do roboty znajdź dowód przeciwny co udało się do tej pory tylko raz i to w Polsce.
więc?

ocenił(a) film na 7
nawieczor

W takim razie to był precedens...Pasuje Ci?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones