PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=826116}
6,2 15 787
ocen
6,2 10 1 15787
5,9 34
oceny krytyków
Pan T.
powrót do forum filmu Pan T.

W końcu jakiś polski historyczny powojenny film! dawno takiego nie bylo

ocenił(a) film na 7
GamoraRuss

"Zimna wojna" ;)

ocenił(a) film na 8
GamoraRuss

Każdy spragniony historycznego patosu patriota powinien go zobaczyć!

ocenił(a) film na 3
NRT

Po co? Przecież to beznadziejny film

szymonka_69

rozumiem że widziałeś? jeżeli tak to bardzo konstruktywna krytyka.. ja myślę że ciekawie będzie zestawić Pana T z Zimną Wojną bo lata 50. są niedocenione w polskiej kinematografii

ocenił(a) film na 3
Karolina_Paleka

Tak, na festiwalu w Gdyni między 16-21 września. Byłem tam 6 dni i obejrzałem 18 z 19 filmów z konkursu głównego. Polecam. Świetna impreza i znakomite miejsce na zresetowanie się. Co do filmu,w żadnym punkcie mnie nie zachwyca. Jeżeli nie mam wielu pozytywów do napisania to piszę krótko. Po obejrzeniu możemy podyskutować.

ocenił(a) film na 9
szymonka_69

na festiwalu byłeś, filmy obejrzałeś, ale nic z nich jak widać nie zrozumiałeś, pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 3
koNinka

Tak, na szczęście są tacy jak ty, rozumni. Tylko dlaczego go nie doceniono w Gdyni? Czyżbym nie tylko ja był tak bezrozumny?Ach jakże się myliliśmy zachwycając się,, Obywatel Jones '' Agnieszki Holland.

ocenił(a) film na 9
szymonka_69

No nieslusznie- Pan duzo lepszy niz Obywatel :)

ocenił(a) film na 4
szymonka_69

Dołączam się, film kiepski:bardzo źle napisany, zmontowany, marne dialogi próbują ratować warstwą wizualną stylizowaną na coś w stylu kina noir, ale niestety samego filmu nie próbują stylizować na dobre kino. A takie postacie jak Pan Kozera wyglądają bardziej jak ze starej slapstickowej komedii, filmem historycznym też ciężko to nazwać. Jedyny plus to muzyka, zdjęcia i bardzo ciekawie przedstawiona Warszawa lat 50tych, to ostatnie szczególnie robi wrażenie.

ocenił(a) film na 4
MygyBulla

I jeszcze na dodatek praktycznie jest to plagiat

ocenił(a) film na 4
GamoraRuss

Prawie się nabrałem :)

ocenił(a) film na 8
GamoraRuss

A ja się nastrajam pozytywnie na ten film. Historyczno-dramatyczna komedia i jeszcze w dodatku premiera w Święta Bożego Narodzenia. Nic tylko ruszać do kina!

GamoraRuss

Nie pamiętam, czy były czy nie, ale na taki klimat zawsze warto czekać.

GamoraRuss

Zasmucę cię, to nie jest film historyczny

GamoraRuss

Opis pobrzmiewa silną inspiracją "Dziennikiem 1954" Leopolda Tyrmanda

erture

Film nie zawiera żadnych fragmentów z Dziennika 54 - to raczej autorskie dzieło z wymyślonymi postaciami ;)

ocenił(a) film na 9
julianauhu

Jednakze po kilkunastu minutach skojarzenia narzucaja sie same ;)

ocenił(a) film na 9
GamoraRuss

Film jest świetny, ale w żadnym razie nie jest to film historyczny. To (co podkreśla reżyser) nie jest biografia Tyrmanda ;-)

ocenił(a) film na 9
darmodziej

Nie zawsze to co podkresla rezyser jest prawda ;)

ocenił(a) film na 9
z8k

No jasne, nie ma to jak lepiej wiedzieć "co poeta miał na myśli" niż sam poeta

ocenił(a) film na 9
darmodziej

Oj jest milion możliwości, od prostej prowokacji czy chęci spowodowania dyskusji poczynając- przecież to nic złego. Natomiast mega mocne wątki tyrmandowskie, zwłaszcza z "Dzienników" można było wyczuć po paru minutach nie spodziewając się ich (ja tak miałem- nie czytałem nic o tym filmie, widziałem tylko zwiastun, a po paru scenach powiedziałem do dziewczyny- przecież to Tyrmand). Choć oczywiście nie jest to biografia w takim dosłownym rozumieniu tego słowa.

Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 3
GamoraRuss

Film może i historyczny, tyle że nikt nie wie o czym była ta historia... Megasłabizna imho.

ocenił(a) film na 7
felakuti

Jak to o czym? O artyście - jego dylematach i wyborach w odbudowywanej Warszawie. O szansach i zagrożeniach, o tym, że można być biednym i zarazem obracać się w najwyższych sferach.

ocenił(a) film na 3
Bella_88

Może i tak. Ale opowieść bez ładu, składu, emocji, przekazu i sensu. Najpóżniej dwa dni po obejrzeniu nic z tego w głowie nie zostanie.

ocenił(a) film na 5
GamoraRuss

Historia w której w 1953 roku Pałac już stoi. Historia, w której dosłownie każdy:
- świr spod Domu Literatów,
- przybyłe ze wsi beztalencie trzymane jedynie do kablowania,
- zbieracz rymów,
- ubek, czasami podnoszący głos, ale w sumie niezbyt brutalny,
- nawet sam I Sekretarz Bierut, równie "utalentowany" co wspomniany świr . . .
. . . otóż wszyscy oni są w głębi duszy poetami???
I wszyscy oni potrzebują konsultacji poetyckich jedynego naprawdę utalentowanego ale nie piszącego Pana T.?
A do tego zamaskowani dystrybutorzy Lalek-dla-Dorosłych przygotowują jakiś zbrojny zamach . . .

Coś nie dowierzam takiej wersji historii. To jednak są realia oglądane przez soczewkę ogromnie deformującą kształty i obrazy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones