PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744378}

Podwodna pułapka

47 Meters Down
5,5 10 132
oceny
5,5 10 1 10132
5,8 4
oceny krytyków
Podwodna pułapka
powrót do forum filmu Podwodna pułapka

W filmie brak choć odrobiny realizmu. Ale od początku:
- dziewczyny spadają z zawrotną prędkością i o dziwo żyją dalej.
- mają odsłonięte ręce i nogi i dopiero pod koniec jedna stwierdza, że jej zimno.
- jedna z sióstr odpływa żeby porozumieć się z chłopakami na górze (odpływa na 40m) i o dziwo bez problemów wraca do klatki. Przecież na takiej głębokości jest mega ciemno więc chyba musiałaby mieć jakiś reflektor z boiska piłkarskiego a nie mała latareczkę.
- oczywiście tlen w butlach, który dziwnym trafem bardzo wolno się kończy.
- i wiele, wiele więcej absurdów, których nie chce mi się wymieniać. Ale na koniec jeszcze jeden smaczek :)
- zrzucone butle z tlenem przez chłopaków, które spadają po 47m idealnie wprost do dziewczyn ;)
Nie polecam. Szkoda czasu na ten durny film.
Uważam, że filmweb powinien wprowadzić dodatkową ocenę (-10) żeby móc subiektywnie oceniać takie filmy.

konmaz

Mała uwaga. Ona nie odplynela 40 metrów tylko na głębokość 40 metrów. A ponieważ one leżały na głębokości 47 metrow to ona odpłynęła jedynie 7 metrów w górę. Z takiej odległości jak najbardziej mogła jeszcze widzieć klatkę

ocenił(a) film na 6
konmaz

Zimno jej było bo umierała

ocenił(a) film na 7
olaxdxdxd

Tak, tylko na tej głębokości "z urzędu" powinno im być pioruńsko zimno.

ocenił(a) film na 3
olaxdxdxd

Chwila... przeciez ona umarla. Ta brunetka miala halucynacje i myslala, ze Kate zyje.

konmaz

ten film mial trochę błędów, ale ostatni twój wymieniony nie był błędem, nie zrozumiałeś zakończenia XD

ocenił(a) film na 4
konmaz

1) Szybkie zanurzenie nie jest problem (jeśli tylko wyrównujesz ciśnienia). Odwrotnie z wynurzaniem.
2) Nie tlen, tylko powietrze - czysty tlen na tej głębokości jest toksyczny, a narkoza azotowa (o której wspominają) występuje tylko przy mieszance z azotem.
3) Nie wiem jak w okolicach Meksyku, ale są akweny gdzie jeszcze na 50m jest dość jasno i ciepło by spokojnie nurkować bez oświetlenia i w cienkiej piance.
4) Uwaga ode mnie - na 47m woda ma ciśnienie prawie 6atm - nie da się nic wyssać z butli w której jest mniej, nawet prosto z zaworu :)
Ale, jak ktoś już wspomniał, to nie techniczne niedociągnięcia są największą wadą tego filmu.

ocenił(a) film na 2
konmaz

Napiszę tak .... jestem nurkiem z wieloletnim stażem, film jest pod względem nurkowania zupełnie niewiarygodny, w tym się zgadzamy, ale Twoja recenzja tego co jest niewiarygodne, to zupełny odlot bez trzymanki, te Twoje odnośniki są równie odjechane i napisane bez żadnego pojęcia o realizmie nurkowania. Po co udawać mądrego w czymś, o czym nie masz żadnego pojęcia ??

ocenił(a) film na 4
wojtek37k

Można ocenić ten film nieco wyżej, jeśli się spojrzy na niego tylko pod kątem niezłych zdjęć podwodnych i jako antyreklamę krzaczastych firm "turystycznych", oferujących jazdę bez trzymanki a zwalające całe ryzyko na klienta. Są takie praktyki, że jest dobrze to jest dobrze, a jak coś się stanie, to pokazują jakiś papierek, że skłamał w ankiecie albo przekroczył limity. Przypuszczam, że po kryzysie będzie więcej takich ofert, za półdarmo i na skróty, i to nie tylko jeśli chodzi o nurkowanie

wojtek37k

A nurkiem klasycznym czy płetwonurkiem?

ocenił(a) film na 2
konmaz

Jak zobaczyłem, ze panny gadają w "suchych" maskach zamiast hełmów, z uszami w wodzie, to odechciało mi się oglądać. Całość jest tak beznadziejna pod względem merytorycznym, że wszystko co może opada, a co opaść nie może i tak już leży.

ocenił(a) film na 2
Kcinjom

A jakie mają być maski ? mokre ? a co mają uszy do tego, że są w wodzie ? następny specjalista nurkowy

ocenił(a) film na 2
wojtek37k

Pamiętasz ten film? Maska "sucha" - masz powietrze w środku zamiast ustnika / reduktora w ustach, czyli teoretycznie możesz mówić. W filmie dziewczyny rozmawiają, słyszą się nawzajem i ekipę z łodzi. To teraz uruchom przestrzeń pomiędzy swoimi uszami i zastanów się, jak mają słyszeć wyraźny, niezniekształcony głos i swobodnie rozmawiać, jeśli uszy mają zalane wodą, na znacznej głębokości. Usta i nos w "suchej" mace, uszy w wodzie. I swobodna rozmowa... Takie rzeczy tylko w filmach. Rozmowa płetwonurków w wodzie jest możliwa, jak masz szczelny hełm - uszy i usta w jednym, suchym środowisku. Z uszami w wodzie nie przejdzie. I ta wpadka odrzuciła mnie od dalszego oglądania, a wydarzyło się to jeszcze zanim klatka poleciała na dno.
Zatem... zapraszam na kurs nurkowania. Tak, jestem instruktorem...

ocenił(a) film na 2
Kcinjom

No i tytułem uzupełnienia - tak, są systemy ultradźwiękowe z odpowiednim konwerterem, gdzie jest możliwe rozmawianie z samą maską, ale na filmie takowych brak. Uszy "gołe". No i nie ten budżet, nie ten rodzaj nurkowania. W rekreacyjnym się takich systemów nie używa.

ocenił(a) film na 2
Kcinjom

To się nazywa maska pełnotwarzowa , to co masz na myśli, nie sucha

ocenił(a) film na 2
wojtek37k

Przypominam, że to forum filmowe a nie nurkowe, dlatego używam prostych określeń. "Sucha" maska (pełnotwarzowa) zapewnia to, że w środku jest powietrze - jest sucho, czyli drgania powietrza - głos - mogą się rozchodzić.

Nie obejmuje ona uszu, które są w wodzie, więc nie można normalnie rozmawiać (umożliwia to szczelny hełm nurkowy, używany wciąż w niektórych nurkowaniach technicznych na dużych głębokościach, choć często zastępowany jest systemami ultradźwiękowymi, które można zintegrować z chyba najpopularniejszymi wciąż maskami Ocean Reef, jednak wtedy mamy sporawe "pudełko" z odbiornikiem i konwerterem na uchu, a mikrofon siedzi wewnątrz maski, z wyprowadzonym na zewnątrz nadajnikiem ultradźwiękowym .

I tym sposobem, mając gołe, "mokre" uszy i "suchą" maskę z powietrzem wokół oczu, ust i nosa, wracamy do mojego pierwszego komentarza, którego żeś się Pan niesłusznie uczepił.

Kcinjom

Hej, jako totalny laik nurkowy mam jedno pytanie po obejrzeniu tego filmu. Zalozmy, że dziewczyny przeżyły upadek na dno, nie zamarzły i nie wpadły w narkozę azotową - czyli były bez większego szwanku i w pełni świadome (jak jest to pokazane na początku). Czy w takiej sytuacji nie mogły po prostu wypłynąć do gory (robiąc przystanki na dekompresję)? Te 47 metrow nie wydaje mi się zawrotną odległością :P Chociaż może na takiej głębokości pływa się ciężej i łatwo stracić orientację gdzie gora, a gdzie dol. Niemniej wydaje mi się to lepszą opcją niż czekanie na śmierć na samym dnie...

niedotrzymaszkroku

Też dzisiaj oglądane na TVN? :) Wydaje mi się, że 47m z przystankami w wodzie pełnej rekinów to dystans niemal nie do pokonania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones