PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775672}
4,5 10 983
oceny
4,5 10 1 10983
2,3 9
ocen krytyków
PolandJa
powrót do forum filmu PolandJa
EarPickingFetishist

Masz rację -To ma być śmieszne? W całym zwiastunie nie ma ani centa humoru, paradoksu, paraboli. Ciekawi mnie skąd piszący pozytywne komentarze tak dobrze wiedzą jaki jest film, jak widzieć go nie mogli :).

Przyjarany

po zwiastunie jestem co najwyżej zażenowana....

ocenił(a) film na 7
Przyjarany

Może jak będzie jakiś drugi zwiastun to się nieco rozjaśni sytuacja... ta scena z Bobrowskim i żulem w samochodzie zapowiada się na śmieszną, ale reszta już tak sobie. Ja jestem optymistą :) najwyżej wyjdę z kina jak stwierdzę, że szkoda szekli.

ocenił(a) film na 7
Novakovsky

Ten profesor też wydaje się mieć potencjał na śmieszka :)

Przyjarany

Widziałam ten film i rzeczywiście komedia to nie jest, ale według mnie taki był zamiar autora. To jest film o mentalności Polaków, naszych uprzedzeniach, cwaniactwie, o tym że się boimy wszystkiego co inne. Mi sie bardzo podobał, bo może da ludziom troche do myślenia.

EarPickingFetishist

za to Pitbullowi i Listom do M na pewno dales zarobic, bo to ambitne filmy :))))

EarPickingFetishist

I słusznie. Gdybym nie miala abonamentu w cinema, to bylabym wkurzona za wydanie 27zl na film promujacy multi-kulti, pokazujacy, ze muzulmanie to tacy uprzejmi i pokojowi ludzie, a Polacy to agresywni ksenofobi. Po tym filmie juz lece szukac sobie faceta Turka...

Curious0

Bardzo mądry, jednocześnie zabawny i na czasie. Multi-kulti było zawsze, mieszanie się ras i narodów jest naturalne, a że w XX wieku zaczęto stawiać granice nie do przejścia i zabijać ludzi za pochodzenie. No cóż. Myślę, że warto z tym skończyć i wrócić do normalności.

ocenił(a) film na 3
lakmen44

Ani mądry, ani zabawny (za wyjątkiem kilku scen, które im się wymknęły), a tym bardziej nie na czasie, bo już wiemy, czym pachnie multi-kulti. Ludzie za pochodzenie są zabijani w kręgach muzułmańskich, oraz za religię, i właśnie z tamtych kręgów do nas suną ławicami, bez cienia zamiaru uczenia się od nas tolerancji i nowoczesności obyczajowej. Poczytaj, obejrzyj sobie filmy na YT, dowiedz się (wiedza nie szkodzi na rozum, ale nie zawsze jest dostępna w Onecie czy w TVN). I nie bredź....

Barbro

Jak dla ciebie pewnym źródłem informacji są filmiki na youtube to wiesz szkoda gadać. Ja natomiast orientuję się w takich dziedzinach wiedzy, jak geografia religii, historia, mieszanie się kultur. Wy prawicowcy nie orientujecie się w takich zagadnieniach, jak obecność muzułmańskich Tatarów w Polsce od czasów bitwy pod Grunwaldem, którzy od tego czasu ginęli w każdej wojnie za nasz kraj i się asymilowali. Wiesz, że Henryk Sienkiewicz miał tatarskie pochodzenie? Albo wiesz, że Niemcy osiedlali się w Polsce od XIII wieku i każdy Polak jest w dużej mierze Niemcem. Albo orientujesz się, że Tatarzy i Turcy porywali Polaków podczas wojen w XVII wieku i sprzedawali ich na targach niewolników. Możesz mieć pewność, że w każdym z przybyłych z Bliskiego Wschodu uchodźcy są polskie geny. Albo orientujesz się, że niemieckie kościoły, puste do niedawna, są przepełnione uchodźcami, którzy przeszli na chrześcijaństwo. Ale taka wiedza jest dla was za trudna, bo wam nie pasuje do chorągwi. Więc leć puścić sobie TVP, Telewizję Traw, Tv.Republikę i weź do łapy Gazetę Polską, bo przynajmniej się nie zdenerwujesz i będzie tam tylko to co będzie ci pasować.

ocenił(a) film na 3
lakmen44

Cieszę się, że jesteś człowiekiem wykształconym. Rzeczy, o których wspominasz są banalną prawdą, chociaż nie wchodzę w szczegóły, bo nie chce mi się sprawdzać, jaka była genealogia Sienkiewicza. Ważne jest prawdopodobieństwo i ono istnieje. Jednakże, nie znam sytuacji kościoła w Niemczech. Ale ponieważ Muzułmanom pod karą śmierci nie wolno przechodzić na inną wiarę, jest to dla mnie dysonans pozawczy... Za to wolno im kłamstwem zjednywać sobie sympatię wroga. Nie wydaje ci się to możliwe, albo chociaż prawdopodobne?
Czytamy historię, jeśli nie chcemy powtarzać jej błędów. Ale z drugiej strony mamy intuicję, aby spoglądać w przyszłość. I jedno, i drugie jest ważne, bo pozwala przetrwać.
Pewnie na forum filmowym nie wolno tyle się rozpisywać na tematy światopoglądowe, więc kończę, pozdrawiam...

Barbro

6 mln muzułmanów przechodzi co roku na chrześcijaństwo. Faktycznie są prześladowani za to przez radykalnych muzułmanów. Mimo to robią to i przyjmują chrzest. Skarżą się przy tym, że gdyby kościół katolicki się nie bał i bardziej zaangażował się w misję ewangelizacji, to muzułmanów skłonnych zmienić wiarę byłoby znacznie więcej. Takie informacje możesz znaleźć też w katolickich portalach na przykład w gosc.pl. Również pozdrawiam.

ocenił(a) film na 1
EarPickingFetishist

to jest jeden z tych filmów, w których "postępowy i oświecony" reżyser, artysta z kręgów "elit" mówi chamom z czworaków, jacy są prostaccy, głupi, chamscy i w ogóle niegodni swego miejsca w Europie - porządni ludzie oburzają się, a bezkręgowce bez kręgosłupa moralnego i minimum godności cieszą się, gdy wentylator propagandy rozbryzguje im obornik na twarze, mówiąc "wow, jakie to nowoczesne, świadoma krytyka, wow, dekonstrukcja mitów narodowych, a nie bezkrytyczne bronienie jakichś głupot w stylu pamięć, tożsamość i tradycja"

EarPickingFetishist

Dobrze mówisz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones